Yorkie Dachshund Mix - Dorkie


TYorkie Dachshund Mix, je pes smíšeného plemene, který pochází z chovu Yorkie a jezevčíka. Je také známý jako Dorkie. To je samozřejmě kombinace dvou docela podobných psů. Je to spíš jako Yorkie nebo jezevčík? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Yorkie Dachshund Mix.I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si pořídili štěně Yorkie Dachshund Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Yorkie Dachshund Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Zde je několik obrázků Yorkie Dachshund Mix - Dorkie
Yorkie Dachshund Mix - Dorkie History

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Pokud máte pár minut,Podepište prosím naše peticezastavit štěňata.mix dalmatského zlatého retrívra

Historie jezevčíka:

Jezevčík pochází z Německa. Jezevčík standardní velikosti byl vyvinut k vonění, pronásledování a vyplavování jezevců a dalších zvířat žijících v norách, zatímco miniaturní jezevčík byl chován k lovu menší kořisti, jako jsou králíci. Ve Spojených státech se také používají ke sledování zraněných jelenů a lovu prérijních psů.Yorkie historie:

Yorkshirský teriér (také nazývaný „Yorkie“) vznikl v roceYorkshire(a sousedníLancashire). Toto je okres v severní Anglii.[V polovině 19. století přišli pracovníci ze Skotska do Yorkshire hledat práci a přinesli s sebou několik různých odrůd malých teriérů. Chov yorkšírského teriéra „v zásadě dosáhli lidé - většinou dělníci v továrnách na bavlnu a vlnu - v krajích Yorkshire a Lancashire.“ Původně byli chováni k lovu malých zvířat, jako jsou krysy. V počátcích plemene bylo přijato a obdivováno jako yorkšírský teriér téměř cokoli ve tvaru teriéra s dlouhou srstí s modrou barvou na těle a plavá nebo stříbrně zbarvená hlava a nohy, s ocasem ukotveným a ušima upraveným. '. Ale na konci šedesátých let 20. století se jmenoval oblíbený výstavní pes Yorkshire teriér paisleyského typuHuddersfield Ben, vlastněná ženou žijící v Yorkshire, Mary Ann Foster, byla viděna na výstavách po celé Velké Británii a definovala typ plemene pro Yorkshire teriér. To vše pochází z Wikipedie. - https://en.wikipedia.org/wiki/Yorkshire_Terrier#History


Skvělá videa Yorkie Dachshund Mix - štěňata Dorkie


Yorkie jezevčík Mix - Dorkie velikost a hmotnost

Jezevčík

Výška: 5 - 6 palců v rameni

bígl mix italských chrtů

Hmotnost: 16-33 lb.

Životnost: 14-17 let


Yorkie

Výška: 8-9 palců u ramene

Shar pei labrador mix štěňata

Hmotnost: 4 - 6 lb.

Životnost: 12 - 15 letYorkie Dachshund Mix - osobnost Dorkie

Stejně jako všechny hybridy se musíte obracet na rodiče, aby si dobře přečetli, jak se pravděpodobně budou chovat. To by samozřejmě mohlo udělat velmi feisty malého chlapa. Obě tato mateřská plemena mají vyšší energii a velmi silnou kořist a hnací instinkty. Měli by dobře vycházet s jinými zvířaty, pokud jsou také vystaveni a správně socializováni. Jsou poněkud schopni nezávislosti nebo sami, když je dům hlučný nebo plný. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše něžná a ráda by s vámi trávila spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože se mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Yorkie Dachshund Mix - Dorkie Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Svatý Bernard smíchaný s Yorkie může být náchylnýdysplazie kyčelního kloubu, oční choroby, alergie a podráždění kůže.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


jack russell aussie mix

Yorkie Dachshund Mix - péče o Dorkie

Jaké jsou požadavky na péči?

Oba tito psi mají velmi krátkou srst a budou snadno upravitelným psem. Yorkie je však agresivnější shedder, takže pokud to prosvítá, může být více vlasů. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Yorkie Dachshund Mix - krmení Dorkie

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

směs bostonského teriéra s francouzským buldočkem

Šálek pomeranian

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky