Yorkie Bichon

Kříž mezi a Jorkšírský teriér a Bichon Frise , Yorkie Bichon , je návrhářský pes známý svým roztomilým vzhledem a nízkými náklady na údržbu. Tento hračkový pes s tupým čenichem, černým nosem, kulatou lebkou a očima a dlouhým ocasem byl uznán pod různými jmény. U zcela odlišných temperamentů rodičovských plemen, když jsou tato dvě vytvořena k chovu, je obtížné předpovědět temperament a vzhled výsledného křížence Yorkie Bichon.Obrázky Yorkie Bichon

Rychlé informace

Ostatní jména Yo-Chon, Yorkie-Bichon, Yorkshire Frise, Borkie
Kabát Hustý
Barva Černá, blond, hnědá, krémová, tmavá, hnědá, zlatá, šedá, bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Nesportovní, hračka
Životnost 10 až 12 let
Hmotnost 6 - 8 liber
Výška 9 - 12 palců
Temperament Energický, milující, ostražitý, hravý
Dobře s dítětem Ano
Hypoalergenní Ano
Štěkot Průměrný
Původ v POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video štěněte Yorkie Bichon:

Temperament a chování

Zpočátku by majitel mohl očekávat, že malý pes bude sdílet dvaapadesát charakteristik obou svých rodičů, i když to není vždy pravda o tom, jak funguje genetika. Štěně by zdědilo kombinace různých charakteristik svých rodičů, které závisí na tom, které vlastnosti jsou dominantnější. Nezávislý Yorkie Bichon je skvělý společenský pes, který by si vážil společnosti svého majitele. S kompromisní povahou by malý pes nebyl příliš nervózní, kdyby jeho pán na chvíli šel ven. Ačkoli byl Yo-chon vysoký štěkot, byl skvělým hlídacím psem. Mají rádi lidi a rádi získávají pozornost, ale jsou od přírody destruktivní. Občas jsou tvrdohlaví a jsou velmi zvědavým plemenem, pokusí se vše prozkoumat.

Který


Yorkie Bichons potřebuje každý den střední množství cvičebních plánů. Vzhledem k tomu, že se jedná o malé plemeno, nepotřebují to v zátěži, protože jsou již od přírody aktivní a svými obecnými aktivitami dokážou spálit dobré množství kalorií. Nechte je volně hrát v uzavřeném prostoru. Pro majitele však může být někdy obtížné vycvičit domácího mazlíčka.
Tito psi, kteří mají typickou „plnou srst“, mají tendenci hodně shodit a během období svlékání vyžadují hodně pozornosti. Tento pes čas od času vyžaduje sestřih, zvláště pokud se jedná o štěně. Štěně potřebuje každodenní péči včetně pravidelných koupelí a stříhání nehtů alespoň jednou týdně. Držte si vlasy z obličeje a očí. Úklidová sezení by však měla být pro štěně krátká a příjemná.
Stejně jako většina ostatních hybridních psů je Yorkie Bichon jinak zdravý, ale může občas trpět určitými specifickými syndromy, přičemž jedním z nich je Legg-Calvé-Perthesova choroba. Společné pro toto plemeno, toto onemocnění vede k nedostatečnému prokrvení stehenních kostí zadních nohou. Chirurgie může tento problém vyřešit.
Jiné nemoci a syndromy: Zubní rizika, uklouznutí kolenních kloubů, progresivní retinální atrofie (PRA), hypotyreóza a oční problémy. Někteří z nich jsou také citliví na očkování.

Výcvik

Protože oba rodiče jsou inteligentní, štěňata se rodí chytrá a dobrá v učení triků. Je důležité jim poskytnout výcvik v bednách, pro které jsou kotce pro štěňata (drátěné přepravky) lepší než plastové přepravky, protože v takovém případě štěňata vidí, co se kolem nich děje. Pomozte jim také porozumět tomu, jaké jsou procesy školení a péče. Bylo by také dobré občas je vzít do školky a na kurzy poslušnosti, protože je běžné, že si osvojují různé začarované rysy, jako je žvatlání, strach nebo územní agresivita. Socializační trénink by měl zahrnovat zvyknutí si na lidi, jiná domácí zvířata a zvířata, „záhadné“ zvuky a situace.

Krmení

Nejlepší je krmit je syrové, aby jim pomohly získat nejlepší výživu. Pokud je ale krmíte granulemi, jsou dobré granule jako Ziwi Peak, Merrick, Canine Caviar, Nature’s Variety, Nature’s Logic atd. Udržování hydratace jeho systému je důležité pro jeho zdraví. K tomu jim dodejte dostatek vody. Pro štěně je doporučený počet jídel čtyři. Přestávka mezi čtyřmi až pěti hodinami mezi jídly je zdravá praxe. Nezapomeňte také vyjmout misku s jídlem po 10 minutách, pokud máte pocit, že štěně nemá zájem jíst. Krmte ho třikrát, pokud je starší než tři měsíce, a dvakrát, pokud je starší než šest měsíců.Zajímavosti

  • Uši psa mohou být jak vzpřímené, tak visící dolů.
  • Během horkého počasí má pes tendenci jíst méně a může projevit zájem jíst pouze v noci.
  • Štěně yorkie bichon může buď zdědit hedvábné vlasy od svého yorkieho rodiče, nebo kudrnatý kabát od bichona.