Joránský

The Joránský , také známý jako Yorkie Pom , je malý kříženec mezi Jorkšírský teriér a pomeranské čistokrevné psy. Má kompaktní a dobře stavěnou strukturu s dlouhou nadýchanou srstí a opeřeným ocasem. Toto rozkošné a divoké zvíře je vždy láskyplné ke své rodině a je skvělým společníkem lidí.Yorianské obrázkyRychlé informace

Ostatní jména Jorkšírský teriér-pomeranský mix, Yorkie pomeranský mix, Yorky Pom, Yoranian Terrier, Porkie
Kabát Střední/krátké, silné, lesklé, drátěné; vyskytuje se také dvojitý kabát s hedvábným kabátem a hustou podsadou
Barva Černá, bílá, hnědá, zlatá/světle hnědá, krémová
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Hračka
Životnost 11-15 let
Hmotnost 3-7 liber
Velikost/Výška Malý; 6-12 palců
Prolévání Vysoký
Temperament Milující, přátelský, milý, energický, inteligentní
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci DDKC, DBR, IDCR, DRA, ACHC

Pomeranian Yorkie Mix Štěňata Video


Temperament a chování

Ačkoli je Yoranian jedním z nejelegantnějších plemen, které přitahují pozornost, ať jde kamkoli, je to osobnost, která dělá svou rodinu příjemnější. Pes, který má rád pozornost a lidskou společnost, nesnáší, když je nechává dlouhé hodiny sám.

Jeho ostražitá a příliš ochranná povaha v kombinaci s teriérským dědictvím z něj činí podezřelé vetřelce, což může způsobit štěkání na cizí lidi. Navzdory své malé velikosti vykazuje Porkie odvahu a agresi vůči ostatním psům a neváhá před nimi bránit své území.Ačkoli to dobře vychází s dětmi, interakce s malými dětmi by měly být pod dohledem, protože to může být podrážděné i při kousání, pokud je škádlené nebo vyděšené.

Který


Tito domácí psi jsou vždy aktivní, pokud jsou uvnitř, a proto je udržovat dobře cvičené nevyžaduje mnoho úsilí. Přestože si užívají několik každodenních procházek a her, nevycházejte s Yoranianem ven, když je příliš horko nebo zima. Dejte mu spoustu hraček, zejména hádanek, a ujistěte se, že je často střídáte. To zabrání tomu, aby se váš mazlíček snadno nudil, protože bude mít vždy něco nového, s čím si bude moci hrát.
Kartáčujte svůj yoranianský kabát alespoň dvakrát týdně kovovým hřebenem a drátěným hladkým kartáčem, aby se distribuovaly jeho přírodní oleje a zabránilo se tvorbě rohoží nebo zamotání. V rámci procesu péče o pleť si každý den koupejte Yorkie Pom pomocí jemného šamponu a kondicionéru, aby byla srst lesklá. Mezi další požadavky na péči patří péče o nehty a zubní hygiena.
Joránští majitelé by si měli být vědomi určitých zdravotních stavů, včetně problémů s očima (suché oko, problémy se slznými kanály a šedým zákalem), luxace páteře, dysplazie kyčelního kloubu, alergie, zhroucená průdušnice a problémy se zuby.

Výcvik

  • Poslušnost výcvik : Vzhledem k tomu, že Yorjané mohou být občas veselí, je důležité je naučit, když neštěkají. Protože není známo, že by Yorkie Poms měly dlouhou dobu pozornosti, doporučuje se použít jeden krátký příkaz na trénink. Také se ujistěte, že školení jsou krátká.
  • Triky : Díky své neodmyslitelné chytrosti se mix Pomeranian-Yorkie rád učí novým trikům. Mohli byste svého mazlíčka naučit provádět „lezení“, zábavný trik, který zlepšuje jeho fyzickou kondici. Začněte tím, že přikážete svému Yorianovi lehnout si. Umístěte pamlsek mezi prsty a nechte psa lízat pamlsek. Ujistěte se, že pamlsek držíte pevně před nosem, a poté jej začněte táhnout po zemi. Odměňte to chválami a pamlsky, jakmile pes leze několik stop. Pokaždé, když svého psa cvičíte, zkuste ho přimět, aby se plazil na delší vzdálenost, protože to mu pomůže zvládnout trik.

Krmení

Ačkoli Jorobčané rádi krmí mokrá jídla, měli byste také zvážit poskytnutí kvalitního suchého krmiva pro vašeho mazlíčka, které podporuje jeho zubní zdraví. Doporučené množství suchého krmiva je 1/4-1/2 šálku denně.