Wolamute

Wolamute, kříženec aljašského malamutského psa a šedého vlka, je považován za jednoho z nejstarších domestikovaných hybridů vlka a psa na světě. Dědí fyzické vlastnosti a vzorce chování svých rodičů. Stejně jako Šedý vlk má toto velké plemeno špičaté uši a kombinaci tmavých a světlých znaků, které jsou na jeho těle viditelné po celý život.shiba inu směs australského ovčáka

Obrázky WolamuteRychlé informace

Ostatní jména Malawolf, hybrid dřeva/ aljašský malamut
Kabát Tlustý, středně velký, rovný
Barva Bílá/krémová, hnědá a bílá, černobílá, pepřová a šedá/sůl
Typ plemene Canid-hybrid (hybrid psa a vlka)
Skupina plemene Vlčák, pracovní pes
Životnost V průměru 10–15 let
Hmotnost 115--175 liber (52-79 kg)
Velikost a výška Velký
Prolévání Mírný
Temperament Ochranný, územní, inteligentní, láskyplný
Velikost podestýlky: 3-8 štěňat
Dobře s dětmi Ne
Štěkot Vzácný
Země Původ v Spojené státy americké
Soutěžní registrace DRA

Video: Štěňata Wolamute


Temperament a chování

V závislosti na obsahu vlka se osobnost Wolamutes může výrazně lišit. Psi s nízkým obsahem vlka jsou vhodnější jako domácí mazlíčci než psi se středním a vysokým obsahem.

Stejně jako jeho malamutský rodič jsou tito psi dobře temperovaní a laskaví ke svým majitelům. S cizími lidmi však zůstávají vzdáleni a nevarují své majitele na přítomnost vetřelce, což je činí nevhodnými jako hlídací psi. Vzhledem k tomu, že jsou teritoriální, možná nebudou rádi sdílet své jídlo a prostor s jinými domácími mazlíčky v rodině. Kopání a žvýkání jsou některé z běžných charakteristik pozorovaných zejména ve středním a vysokém obsahu.černobílý anglický setr

Aby byli veselí a aktivní, měli by být neustále v pozoru. Když zůstanou dlouhé hodiny sami, mohou začít hlasitě štěkat a mohou se stát destruktivními. Vzhledem k tomu, že mají lovecké instinkty vlka, není dobré je držet o samotě s dětmi.

Který


Tito vlkodlaci by měli být drženi ve velkém výběhu se správným oplocením, aby se zabránilo úniku. Vzhledem k tomu, že nejsou příliš energičtí, postará se o jejich cvičební cvičení jejich krátká procházka nebo hra na dvoře. Ujistěte se, že použijete řasu, abyste zabránili pronásledování malých zvířat při vycházkách.
Přestože jejich hustá srst odolná vůči povětrnostním vlivům nevyžaduje žádnou zvláštní péči, je třeba ji občas kartáčovat, aby si zachovala přirozený lesk a odstranila odumřelé chloupky. Používejte jemné psí šampony a vlhkou houbičku ke koupání vašeho domácího psa pouze v případě potřeby.
Ačkoli jsou tyto malamutové vlčí hybridy přirozeně zdravé, mohou trpět několika problémy souvisejícími se zdravím kostí, jako je artritida, dysplázie loktů a kyčlí a rakovina.

Výcvik

Jelikož wolamuti mají charakteristickou agresivitu vlka, mělo by se s nimi zacházet pevně.  • Zastavení nežádoucího chování podobného vlkům : Nedostatek zábavy a duševní stimulace často vede k destruktivitě, včetně šplhání po plotech, kopání pelíšků, žvýkání domácích potřeb a teritoriální agrese. Poskytnutí paroží, KONGŮ, pískavých hraček a lanových hraček zajistí zábavu. V jejich krytu může být také postavena víceúrovňová platforma, na které může stát, hrát a spát. To jim dává možnost svou doménu přehlédnout.
  • Socializace : Tento výcvikový proces by měl být zahájen, když jsou vašim štěňatům 4 týdny, a měl by pokračovat až do věku 10 měsíců. Zvyšte své štěně wolamute na pohled na lidi, domácí zvířata, pohybující se vozidla a další běžné předměty, se kterými se setká po celý život. Odměňte se pamlsky nebo pochvalou, pokud se váš mazlíček přiblíží k neznámé osobě nebo novému předmětu a přijme jejich přítomnost.

Krmení

Pravidelná strava wolamute by měla obsahovat 4,5–6 šálků kvalitního suchého krmiva pro psy obsahující dostatečné množství bílkovin, vitamínů, minerálů a tuků. Zajistěte také, aby měl váš pes po celý den nepřetržitý přístup k čerstvé pitné vodě.

Zajímavosti

  • Přestože jsou wolamuty ideální pro chladnější podnebí, dokážou se přizpůsobit i v teplém podnebí.