Wire Fox teriér

The Wire Fox teriér běžně známý jako Drátěný foxteriér, Wire haired teriér nebo Fox teriér patří do plemene teriér a má nápadnou podobnost s hladký foxteriér . Tento robustní pes s hladkou srstí má černý nos a uši ve tvaru písmene V, které spadají na tváře. Má plochou lebku s tmavě zbarvenýma očima a kupírovaný ocas. Drátěný foxteriér byl ve skutečnosti vyšlechtěn k pronásledování psů a koní. Wire Poo je kříženec mezi Wire Haired Fox Terrier a pudlem. Fox teriéři jsou dvou typů: The Hladký foxteriér a Wire Fox Terrier.směs border kolie a bígla

Fotografie Wire Fox Terrier
Rychlé informace

Psí plemeno Wire Fox teriér
Kabát Drsné, drsné
Barva Černá, hnědá, bílá
Typ plemene Čistokrevný
Skupina (plemene) Teriér
Životnost 10 až 13 let
Velikost Malý
Hmotnost 15 až 20 liber (muži), 13 až 18 liber (ženy)
Výška 14 až 16 palců (muži), 13 až 15 palců (ženy)
Prolévání Minimální
Temperament Pozorný a inteligentní
Dobře s dítětem Ano
Hypoalergenní Ano
Štěkot Vysoký
Obavy o zdraví Hluchota, katarakta, Legg-Perthesova choroba, Luxace čočky, Psí dysplazie kyčle
Soutěžní registrace CKC, FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC, NKC, NZKC, CET, APRI, ACR, DRA, NAPR, ACA

Wire Fox Terrier Video:

Dějiny

Toto plemeno bylo vyvinuto v osmnáctém století v Anglii hlavně za účelem vyvedení lišek z jejich loveckého místa. Pronásledovali je do podzemních nor a lovci používali krátký, kupírovaný ocas psa jako držadla k jeho vytažení. Dokování je však ve většině částí Evropy považováno za nezákonné.

Mixy

Kliknutím sem zobrazíte seznam oblíbených směsí drátěných foxteriérů.

Temperament a chování

Wire Fox Terrier je ostražitý, inteligentní, sebevědomý a rád objevuje. Toto energické plemeno dobře vychází s dětmi, i když je příliš drsné a energické na to, aby si s nimi hrálo. Jsou dokonce loajální ke svým rodinám. Jsou však obranní vůči větším psům a dokonce s nimi bojují. Doporučuje se nechovat je s jinými rodinnými mazlíčky, pokud nebyli vyškoleni k socializaci. Lze je snadno naučit triky a vytvořit vynikající hlídacího psa. Wire Fox teriéři jsou také zlomyslní v čase a často se vydávají na průzkum kuchyňského stolu nebo vyběhnou na dvůr. Mají rádi hračky, míče a také si rádi hrají ve vodě. Jsou velmi dobří ve skákání a útěku. Majitelé by proto měli loděnice pravidelně kontrolovat, aby zjistili, zda pod zemí vyhloubili díry k útěku.Prodám štěňata kojota mix

Který


Toto plemeno, které je velmi energické, vyžaduje spoustu duševního a fyzického cvičení, aby se zabránilo syndromu štěkání, žvýkání a kopání. Musí se s nimi běhat a musí jim být také poskytnut dostatečný prostor pro běh. Rádi také jedí, což z nich může mít nadváhu. Jejich příjem potravy by měl být sledován a pravidelné cvičení jim pomůže udržet se ve formě.
Má drátěný kabát, který se snadno udržuje. Jeho srst by měla být kartáčována pevným štětinovým kartáčem a musí být vykoupána pouze v případě potřeby. Kabát by měl být často svlékán, aby vypadal dobře. Vlasy jsou někdy odstraněny ručně, když rostou příliš dlouho. To se provádí za účelem zachování lesku a lesklé struktury srsti. Někdy se také upravují drátěný foxteriér, což může způsobit, že je srst kudrnatá a obtížně se čistí.
Toto plemeno trpí hlavně epilepsií, která je genetická. Je dokonce postižena nemocí legg perthes, což je porucha kyčle vyvinutá v dětství. Dokonce trpí post nasálním dipem, luxací čočky, kataraktou, distichiázou, dislokací ramen a nádorem žírných buněk.

Výcvik

Wire Fox Terrier potřebuje řádné školení pro vývoj adekvátního vzorce chování. Štěňátka mají být vycvičena, aby se mohla dobře socializovat, až vyrostou. Jako lovecký pes jsou náchylní pronásledovat králíky, ptáky, kočky a další psy. Proto by neměli být vytahováni bez vodítka. Pro toto plemeno je doporučen výcvik v bednách. Majitel by na ně neměl být tvrdý. Pokud je naučí socializovat se a chovat se, budou dobře přizpůsobeni lidem i cizím lidem. Majitel by měl nad psem získat kontrolu a nenechat ho dominovat. Při správném vedení může být drátěný foxteriér vzrušujícím, zábavným a důvěryhodným společníkem.

Krmení

Doporučuje se podávat vysoce kvalitní krmivo pro psy, které je vyžadováno a vhodné pro plemeno tohoto druhu. Jídlo by mělo být rozděleno na dvě stejná jídla.Zajímavosti

  • Byli společníky králů a bavili také lidi v cirkusu a filmech.
  • Hladké teriéry jsou elegantní a inteligentní, zatímco drátěné foxteriéry jsou hezké a docela stylové.
  • Jedná se o vzácné plemeno a při nákupu štěněte může být těžké vystopovat dobrého chovatele.
  • Psí postava ‘Snowy‘ z komiksové série ‘The Adventures of Tintin‘ je také drátěný foxteriér.