Viktoriánský buldok

The Viktoriánský buldok je svalnaté a atletické plemeno psa. Jejich mohutné končetiny, široké nozdry, široká tlama, růžové nebo knoflíkové uši a volně visící kůže jim dodávají typický vzhled buldoka. Oči těchto psů jsou posazeny nízko a široko od sebe a jejich špičáky jsou velké. Jejich široký hrudník, rovné a svalnaté hrudní končetiny, široká ramena, to vše dokreslovalo jejich podsaditý vzhled. Tento věrný a důvěryhodný pes je údajně „oblíbený u elitních tříd“.Obrázky viktoriánského buldoka

mix border kolie jack russell

Rychlé informace/popis

Kabát Krátké, hladké
Barvy Plně bílá nebo strakatá, plavá nebo ladem, všechny žíhané, plná červená
Skupina (plemene) Buldok
Životnost 12 až 14 let
Hmotnost 55-75 liber
Výška (velikost) Střední; 16-19 palců
Prolévání Průměrný
Temperament Spolehlivý, loajální, láskyplný
Dobře s dětmi Ano
Dobré s ostatními domácími zvířaty Ano
Chrápání Ano
Slintání Ano
Soutěžní registrace DRA

Video: Štěně viktoriánského buldoka


Reference:

Dějiny

Někteří se domnívají, že tento buldok je úspěšným výsledkem úsilí nadšeného chovatele Kena Molletta v roce 1980, který chtěl přivést zpět buldoka, který existoval během viktoriánské éry. Diskutovalo se však také o tom, zda je tento buldok, který je nyní k dispozici k prodeji v amerických státech, stejný a jako viktoriánský buldok Mollett.

Temperament a chování

Věrnost a střízlivost jsou hlavními liniemi viktoriánského buldoka. Tento důvěryhodný pes má typický temperament buldoka.Správně se jim říká „lidový pes“, milují všechny druhy lidí, užívají si každý okamžik jejich společnosti a těší se na jejich pozornost. Stejně tak milují děti a jsou dokonce dobří s ostatními domácími mazlíčky v rodině, což z nich dělá úplného rodinného psa. Někdy však mají tendenci být nervózní s jinými psy, pokud není zajištěno řádné vedení.

Ačkoli by se jeho vzhled mohl snadno zastrašit, jsou jedním z nejmilovanějších, nejmilejších a nejspolehlivějších psů. Se silným ochranným instinktem je VB také skvělým strážným psem. Tito psi se dobře chovají v mírném podnebí, protože mají tendenci se snadno ochladit a dlouho trvat, než se zahřejí v horkém počasí.Který


U tohoto silného a odolného plemene je důležité mírné denní cvičení. Tito psi nejsou příliš aktivní. Pokud je tedy jejich potřeba cvičení pravidelně uspokojována, mohou být snadno drženi v bytě. Stejně jako většina ostatních buldoků je třeba je každý den vzít na procházku nebo zaběhat. Také je nechte hrát každý den, protože tito psi zůstanou uvnitř nečinní. Každý den hrací doba by je také udržela duševně v pořádku.
VB je pokojový pes. Vzhledem k tomu, že tito psi jsou průměrní vrhači a mají krátké vlasy, kartáčujte je kartáčem s pevnými štětinami jednou až dvakrát týdně. Občas je však vykoupejte, až když o ně opravdu bude nouze.

Stejně jako všechna plemena buldoků je nejdůležitější součástí péče o VB čištění jeho záhybů. Vlhkým hadříkem důkladně očistěte záhyby svého psa, protože špína se snadno usazuje uvnitř záhybů a může způsobit vašemu psovi časté kožní problémy.
VB je vytrvalý. Protože byli tito buldoci vyvinuti selektivním chováním pouze mezi zdravými jedinci, jsou genetická onemocnění u nich velmi vzácná. Je však třeba věnovat pozornost obecným zdravotním problémům psů. Majitelé by také měli mít dostatečné povědomí o běžných kožních problémech u buldoků a jejich příčinách.

Výcvik

Viktoriánský buldok dobře reaguje na jednoduchý výcvik poslušnosti. Díky tomu, že jsou inteligentní a interaktivní, budou dobře komunikovat se svými lidskými pány a rychle začnou trénovat. Nejlépe však reagují, pokud je váš tréninkový proces jemný. Nezapomeňte svým štěňatům poskytnout školení vůdce smečky s dostatečným předstihem.

Dieta/krmení

Stejně jako ostatní plemena buldoků trvejte na syrové stravě pro svého viktoriánského buldoka. Masová dieta se však nedoporučuje, protože kosti, žaludky a střeva byly také součástí jejich primitivních dietních návyků.

Pamatujte také, že mezi psy, zejména buldoci, nemohou tolerovat nadbytek bílkovin ve své stravě, protože by jim to mohlo poskytnout horká místa.

Kromě masa, kostí a dalších částí zvířat je podávejte také se syrovými vejci, ovocem, vařenou zeleninou, jogurtem atd., Abyste zajistili vyvážené denní jídlo.

Zajímavosti

  • Zadní čtvrtiny VB jsou o něco vyšší než a nejsou tak těžké jako jeho přední části. To však nenarušuje jeho dobře vymyšlenou symetrii.
  • Viktoriánský buldok obvykle může mít kabáty, které jsou plné žíhané, ladem, plavé, červené nebo bílé.
  • Tento buldok má podobný vzhled jako anglický buldok. Rozdíl mezi nimi je však ten, že viktoriánský buldok je větší podle velikosti.