Valley Bulldog

The Valley Bulldog , také známý jako Bull Boxer ( Bull- boxer ), není čistokrevný pes, ale kříženec anglického býka a boxera. Vyznačují se vrásčitým obličejem a robustním, svalnatým vzhledem, mají všechny rysy býka. Kterýkoli z rodičů může ovládat jeho genetickou výbavu. Mohou být vysoké jako buldok nebo krátká verze boxera a mohou vyvinout čenich, který buď trčí nebo tlačí dovnitř. Buldok z údolí má černé kulaté oči a široký hrudník a rameno. Jako milující, inteligentní strážný pes jsou již dlouho vítáni v rodinách psích nadšenců; vzhledem k tomu, že se jedná o plemeno s podprůměrnou délkou života, jsou ideální pro majitele, kteří nehledají dlouhodobé finanční nebo emocionální pouto s domácím mazlíčkem. Mnoha chovatelům se úspěšně podařilo odchovat linie až 10 až 15 generací tohoto psa.Obrázky Valley Bulldog
Rychlé informace

Psí plemeno Valley Bulldog
Kabát Krátké, hedvábné
Barva Bílá, černá, pálená, plavá, žíhaná, červená, hnědá nebo kombinace
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Pracovní pes, hlídací pes, doga
Životnost 9 až 14 let
Hmotnost 40 - 70 liber
Výška (velikost)
Střední; 14 - 18 palců (18 - 24 palců u krku)
Prolévání Sezónní
Temperament Veselý, agresivní, ostražitý, sociální, loajální
Dobře s dítětem Ano
Velikost vrhu 6-8 štěňat najednou
Hypoalergenní Ne
Chrápání Ano
Slintání Mírný
Štěkot Průměrný
Původ v Kanada
Obavy o zdraví Obezita, dýchací a kožní problémy
Soutěžní registrace IOEBA, ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Valley Bulldog Video:
Temperament a chování

Údolní buldok je známý svým „smyslem pro humor“. Je věrný, poslušný a klidný a může být extrémně starostlivý, ale občas jsou nevyrovnaní a hloupí a je zábavné je sledovat. Jsou hraví a jsou dobrým strážným psem, který hlídá rodinu a děti. Jsou středně agresivní a štěkají na cokoli neobvyklého, zvláště když přebírají odpovědnost za noční hlídání domu majitele. S genem anglického buldoka mohou být někteří jedinci občas nemotorní. Jsou inteligentní a milují být mezi lidskými společníky. Nedělají dobře v nadměrném chladu nebo horku a měly by být drženy uvnitř v noci, a nejlépe ne v chovatelských stanicích.

Který


Tito psi jsou houževnatí žvýkači a potřebují si k hraní trvanlivé hračky. Buldok, který je silně stavěný pes, potřebuje každý den energické, ale vyvážené cvičení. Dítě i dospělí psi rádi chodí na dlouhé procházky a běhají se svými majiteli a hrají si na otevřeném prostranství. Doporučují se tedy pro ně domy se širokým nádvořím.
Údolní buldok má krátkou srst, a proto potřebují jen snadnou úpravu. Je však nutné je jednou za čas vyčistit kartáčem nebo měkkým hřebenem. Zvláštní pozornost je však třeba věnovat jejich kožním záhybům. K tomu se osvědčuje mytí obličeje, zvláště pro psy. Je nutné je čas od času otřít vlhkým hadříkem kolem vrásčité oblasti, kterou je třeba udržovat extrémně suchou. Koupání je vyžadováno velmi příležitostně, pouze pokud se pes opravdu zašpiní.
Údolní buldoci jsou náchylní k rozvoji kožních erupcí a alergií, zejména kvasinkami. Proto, jak již bylo zmíněno, čištění jejich kožních záhybů každý den je opravdu důležité, zvláště po dlouhých potivých procházkách nebo když jsou zalité deštěm. Samice psů mají záhyby i kolem genitálních oblastí, které by měly být udržovány absolutně suché. Pokud se objeví nějaké příznaky, měli by být okamžitě převezeni do nejbližší veterinární péče. Dalšími běžnými zdravotními problémy tohoto plemene je přibývání na váze, plynatost a potíže s dýcháním. Problémy s dýcháním se vyvíjejí v závislosti na tom, jak je tlačen čenich jednotlivce.

Výcvik

Údolní buldok se chová slušně a trénink a povely velmi snadno uchopí. Naučte ho dobře se socializovat. Trenér/majitel však musí na každém kroku převzít vedení smečky a pevně, ale jemně vysvětlit všechna pravidla, která je třeba dodržovat. Začínat od štěňat vždy funguje nejlépe. Je moudré psa nepotrestat za „špatnou věc“, ale spíše ho chválit a dávat mu potlesky a odměny za to, že vše napravil. To by tento proces usnadnilo.Krmení

Doporučuje se pro ně normální množství suchých krmiv pro psy, jako všechna ostatní plemena buldoků. Ale jídlo by mělo být podáváno ve dvou stejných polovinách každý den. Jejich zásobování extra potravinami je třeba monitorovat, nebo se jim lépe vyhnout, aby se zabránilo šancím na přejídání a následnou obezitu.

Zajímavosti

  • Odborníci na psy nedávno navrhli, že štěňata buldoků v údolí budou vyvinuta pouze ze souborů rodičů údolních buldoků, protože psí kluby jako DDKC a ACHC nerozpoznávají termín 'Valley Bulldogs', ale místo toho 'Bull-Boxer' .
  • Předpokládá se, že Valley Bulldog pochází z oblasti Annapolis Valley v Novém Skotsku v Kanadě, protože jsou v této oblasti velmi běžným jevem, a byl zaznamenán od 90. let minulého století.