Treeing Tennessee Brindle

Treeing Tennessee Brindle je jedinečné plemeno, které je oblíbené pro svou inteligenci, bystré čichové smysly a obrovské lovecké schopnosti. Tento štíhlý pes, charakterizovaný volnou kůží, svěšenými ušima a rovným ocasem, je díky své bdělé povaze dobrým hlídacím psem.Treeing Tennessee Brindle Obrázky


Rychlé informace

Kabát Krátká, hladká srst
Barva Černý nebo žíhaný s žíhanými pruhy
Typ plemene Smíšené plemeno
Skupina Psi, vzácní psi
Životnost 10-12 let
Hmotnost Muži - 35 až 50 liber
Žena - 30 až 40 liber
Velikost Střední
Výška Muži - 18 až 24 palců
Ženy - 16 až 22 palců
Prolévání Průměrný
Temperament Citlivý, láskyplný, přátelský, odvážný, inteligentní
Hypoalergenní Ne
Dobré s dětmi Ano
Štěkot Nadměrný
Země Původ v Spojené státy americké
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci NAPR, ACA, AKC / FSS, DRA

Treeing Tennessee Hound Video

Dějiny

Vývoj Treeing Tennessee Brindle začal v šedesátých letech dvacátého století Rev. Earl Philips poté, co byl inspirován žíhanými žíhanými tygřími pruhy. Původní chovný materiál byl získán od žíhaných psů nacházejících se po celých USA, převážně podél Ozarku a Apalačských hor.

mix anglického buldoka shiba inu

Aby propagoval a uchoval toto plemeno, založil 21. března 1966. Asociaci chovatelů žíhaných stromů v Tennessee v Illinois. Registraci Treeing Tennessee Brindle provedla společnost TTBBA a později se přestěhovala do ACHA (American Coon Hunters Association), kde byla uznána jako 9. místo. Coonhound skupiny.

Od roku 1995 jsou údaje o plemeni udržovány pomocí programu AKC Foundation Stock Service Program, zatímco UKC mu také udělila uznání.Prodám štěňata mix pudla rotvajlera

Temperament a chování

Přátelská povaha psa z něj činí vynikajícího mazlíčka, protože se dobře váže se svými rodinnými příslušníky. Má silný čich se silným sklonem k lovu a pokusí se stromovat jakékoli zvíře, aniž by couvl. Jejich lovecký instinkt však občas převezme nutnost pronásledovat menší zvířata nebo psy.

Zatímco se pes vleče, vokalizuje se tónem podobným zpěvu, zatímco při pohledu na cizince zvláštně štěká.Který


K udržení kondice psa je zapotřebí dostatek pohybu, jako jsou dlouhé procházky, každodenní běhání, hraní na zahradě. V případě bydlení v bytě může být užitečné krátké procházky po chodbách a poutavé hry jako schovávanou.
Tennessee Brindle je třeba kartáčovat jednou týdně pomocí kartáče s prosévacími štětinami, aby se odstranily odumřelé vlasy. Mezi další hygienická opatření patří stříhání nehtů, čištění zubů a čištění uší, aby se zabránilo infekci.
Obecně netrpí žádným zásadním zdravotním problémem.

Výcvik

Treeing Tennessee Brindle je odvážné a citlivé plemeno. Při špatném zacházení můžete úplně ztratit jeho důvěru. Rádi jsou chváleni za malé úspěchy spolu s ujištěním, i když udělají chybu.

Socializace: Při vycházce pejska představte ostatním psům. Zpočátku můžete použít náhubek. Pokud zůstane klidný, odměňte ho pamlsky.

mops smíchaný s vídeňským psem

Poslušnost: Nasaďte si vodítko a nechte psa pohodlně sedět. Nechte ho reagovat na povel zůstaňte a opakujte to několikrát. Naučte ho reagovat dolů tím, že vám přiloží pamlsek do dlaně a donutí ho pokleknout. Zdůrazněte povel k utišení, aby pes nepřestal štěkat.

Krmení

Ideální by mělo být dát jim formulované krmivo pro psy s vysokým obsahem bílkovin. Dávejte pozor, abyste je nepřekrmovali, pokud nedostávají každodenní cvičení, jinak budou obézní.