krocan

The krocan je malý kříženec mezi Toy Fox teriér a Yorkie ( Jorkšírský teriér ). Tito psi mají malý kulatý obličej, vztyčené, špičaté uši, zaoblený nos a oči a jsou pokryty velmi lesklou srstí. Jsou dobré pro každé klima.Obrázky Torkie


Rychlý popis

Také známý jako Hračka Fox Yorkie
Kabát Dlouhé, krátké, rovné, hedvábné, jemné
Barvy Hnědá, černá, modrá, černá s pálením, bílá
Typ Hračkový pes, teriérský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 16 let
Výška (velikost) Malý
Hmotnost 3-7 liber
Osobnostní rysy Milující, inteligentní, ostražitý, živý
Dobře s dětmi Ano (se staršími dětmi)
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Minimální
Hypoalergenní Neznámý
Země původu Neznámý
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, DBR, IDCR


Temperament a chování

Podobně jako jejich rodiče mohou Torkies snadno přejít ze své nadšené dispozice do relaxačního a lenošivého režimu, což z nich činí ideální volbu pro lidi žijící v městských oblastech.

Zatímco někteří jedinci dodržují jen několik oblíbených, jiní by vytvořili pouto s celou rodinou.

Mohou být velmi majetní ohledně svých majitelů a hraček, stejně jako jejich rodiče, což by jim mohlo ztěžovat míchání s jinými domácími mazlíčky v rodině.I když byli odcházející a sebevědomí, stále by upozorňovali své pány, kdyby zahlédli neznámého člověka nebo jakoukoli podezřelou aktivitu.

Který


Tento malý pes potřebuje mírné cvičení, protože je již aktivní. Ke spokojenosti je však nezbytná procházka venku nebo každodenní hraní.
Měkkým kartáčem ho pravidelně upravujte, alespoň každý druhý den, abyste se ujistili, že je bez odumřelých chloupků a zůstává zdravý. Pokud má váš torkie dlouhé vlasy, můžete si jej připnout, aby se mohl volně pohybovat. Koupání by nemělo být častěji než jednou za měsíc, ale pokud používáte olej, abyste zabránili lámání vlasů, šamponujte ho jednou týdně.
S tímto plemenem nejsou spojeny žádné zdravotní problémy.

Výcvik

Socializace: Zajistěte návštěvu psího parku vašeho štěněte zajímavým zážitkem tím, že mu pomůžete spřátelit se s ostatními štěňaty a malými dětmi, nebo si s nimi zahrajte zábavné hry pomocí interaktivních hraček.německá doga se mísí s pitbullem

Vloupání: První věcí ráno by mělo být přivést vaše štěně ven do stejné obecné oblasti a pomoci mu identifikovat volání jeho přírody s konkrétní oblastí nebo prostorem.

Triky: Jeho inteligentní povaha v kombinaci s dychtivostí potěšit jim může usnadnit naučit se řadu zábavných triků.

Trénink vodítka: Je to důležité, protože Torkie má tendenci běhat po čemkoli, co považuje za atraktivní.

Dieta/krmení

Vaše torkie stačí přibližně ¼ až ½ šálku suchého krmiva pro psy denně.

Zajímavosti

  • Při rozšiřování řady Spadina v roce 2012 byly torontskou přepravní komisí laskavě pojmenovány dva obrovské tunelové vrtací stroje jako „Yorkie“ a „Torkie“.