Taco teriér

Taco teriér, oblíbená volba mezi milovníky psů, je malý a okouzlující hybrid mezi Toy Fox teriér a Chihuahua . Taco teriéři mají velké, tmavé, kulaté oči a hlavu podobnou lišce, která kombinuje vlastnosti jejích mateřských plemen. S svalnatým tělem, jako je Toy Fox teriér , velké špičaté uši jako Chihuahua , a dlouhá, úzká tlama, toto plemeno má dobře proporcionální tělo.Obrázky Taco teriéraRychlé informace

Ostatní jména Směs Chitoxy, Chihuahua Fox Terrier
Kabát Krátké, rovné, jednovrstvé
Barva Karmínová, čokoládová, černá s pálením, sobolí, kapka, červená, žíhaná, tri skvrnitá, ponurá a bílá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Hračka, teriér
Životnost 12-15 let
Hmotnost 2,72-4,5 kg
Velikost a výška Malý; 9-10 palců
Prolévání Průměrný
Temperament Milá, chytrá, energická
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Neznámý
Soutěžní registrace IDCR, DRA, DDKC, ACHC

Taco teriér hraje video:


Temperament

Navzdory své malé velikosti jsou směsi Chihuahua a Terrier poměrně energické a tvrdohlavé. Přestože taco teriér nejméně pravděpodobně upozorní své majitele na přítomnost neoprávněných osob, dokáže svou rodinu bránit, když cítí možnou hrozbu. Když je ohrožován, neunikne snadno a může dokonce ukázat agresi. Protože je přítulný, má rád příležitostné mazlení od svých majitelů. Díky své milé a hravé povaze vychází dobře s dětmi. Vzhledem k tomu, že může být ostražitý vůči jiným malým zvířatům, je dobrou volbou držet jej mimo jiné domácí mazlíčky v rodině.

Který


S dostatkem energie tito psi vyžadují pravidelné cvičení, jako je běh a rychlá chůze po dobu 30-40 minut. Jako zábavné a milující plemeno mají rádi hry. Pokud jim tedy umožníte pobíhat a hrát si na oplocených dvorcích, poskytne jim to psychickou i fyzickou stimulaci.
Taco teriéři jsou plemeno s nízkou údržbou s potřebami péče jako ostatní psi své velikosti a typu srsti. Kromě kartáčování jejich hladké srsti kartáčkem s pevnými štětinami se musíte starat o jejich zubní hygienu. Používejte kvalitní psí zubní pastu na čištění zubů každý týden a jemné mýdlo na koupání pouze v případě potřeby.
Přestože jsou taco teriéři zdravým plemenem, často po rodičích dědí běžné zdravotní problémy, jako je patelární luxace, revmatismus, Legg-Calve-Perthesova choroba, alergie, kolabující průdušnice, nachlazení a problémy s dásněmi. Aby bylo zajištěno optimální zdraví vašeho domácího psa, vezměte ho k veterináři na prohlídku každé 3-4 měsíce.

Výcvik

Jelikož jsou tito psi inteligentní, velmi usnadňují výcvik. Jejich tvrdohlavost však vyžaduje přijetí hladkých a vytrvalých tréninkových metod. Seznamte štěňata s výcvikem vloupání a poslušnosti. Dávejte jim odměny, když správně poslouchají vaše rozkazy, ale buďte pevní a důslední, abyste zabránili rozvoji nežádoucího chování.Krmení

Stejně jako ostatní malí psi by taco teriéři měli být podáváni s 1/2-1 šálkem formulovaného suchého krmiva pro psy. Abyste zajistili jejich správný růst a růst, zařaďte do svého jídelníčku zdroj bílkovin, jako je losos, hovězí maso nebo kuře. Také se ujistěte, že pravidelně pijí dostatečné množství vody.

Zajímavosti

Tito psi nemohou tolerovat chladné a mokré počasí. Často je lze vidět v kabátu, který je udržuje v teple a pohodlí během chladnějších měsíců. Obvykle jsou drženy uvnitř, aby se v zimě vyhnuly vážným zdravotním problémům.