Svatý Berdoodle

Kříženec svatého Bernarda a standardního pudla, St. Berdoodle kombinuje typické rysy obou rodičů. Je to obří kříženec, který vykazuje velikost svatého Bernarda, ale má typickou strukturu srsti pudla. Svatý berdoodle, který je nadšený, chytrý a ostražitý, může převzít roli hlídacího psa.Obrázky St Berdoodle

Rychlé informace

Ostatní jména Mix Saint Berdoodle, St Bernard Poodle
Kabát Střední až dlouhý, kudrnatý
Barva Hnědá/zlatá/čokoládová s černými, bílými a opálenými skvrnami na hlavě, ocasu a těle
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pracovní
Životnost 6-10 let
Hmotnost 49-200 až 90,7 kg
Velikost a výška Velký; 24-30 palců
Prolévání Mírný
Temperament Milující, inteligentní, energický, loajální, tichý
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Vzácný
Země Původ v Spojené státy
Soutěžní registrace DBR, IDCR, DDKC, DRA, ACHC

Video ze St. Berdoodle:


Temperament

Jako přátelské plemeno berdoodle, s charakteristickou dychtivostí zapůsobit, miluje být ve společnosti svého majitele. Díky svým hravým rysům chování je ideálním rodinným mazlíčkem. Pokud je socializován od štěněte, přichází do styku se společností ostatních domácích mazlíčků a spřátelí se s malými dětmi. Vzhledem k tomu, že si vytváří silné pouto se svou rodinou, může trpět únavou nebo nudou, pokud je často ponecháváno odděleno od svých rodinných příslušníků. I když je klidný a neagresivní, vykazuje dobré strážní schopnosti, když hlasitě štěká, aby upozornil majitele na přítomnost vetřelce.

Který


Jelikož jsou svatí berdoodles aktivním a nadšeným plemenem, potřebují pro duševní a fyzickou stimulaci pravidelné cvičení. Vzít je na každodenní procházku do parku pro psy, nechat je hrát si nebo běhat na velkém oploceném dvoře je několik skvělých způsobů, jak je udržet šťastné a také v dobré kondici.
St berdoodles potřebují mírnou údržbu a péči. Protože je jejich srst náchylná k rohožování, doporučuje se pravidelné česání pevným kartáčem, aby se zabránilo tvorbě zamotání. Koupel s jemným šamponem udržuje jejich srst čistou a hygienickou, i když by se to občas mělo udělat, aby se zachovaly přírodní oleje, které udržují jejich srst lesklou. Oříznutí je nutné, když srst roste dostatečně dlouho, aby zakryla oči.
I když není známo, že by nakazili nějaké specifické onemocnění, tito psi mohou někdy trpět běžnými zdravotními problémy svých rodičovských plemen. Zkontrolujte možné choroby kostí a kloubů, žaludeční poruchy, infekce očí a uší a základní genetické problémy.

Výcvik

Majitelé rádi cvičí toto plemeno, protože poslouchá nebo poslouchá jejich příkazy docela ochotně. Ve srovnání s jinými plemeny vyžaduje menší počet opakování, aby se řídil pokyny, což je ideální plemeno pro majitele, kteří dávají přednost psům s rychlými schopnostmi učení. Štěňata by měla být cvičena s trpělivostí, důsledností, pevností a správným vedením. Občasné pamlsky a odměny je mohou povzbudit k rychlé reakci na trénink.Krmení

Dejte dospělému světci berdoodle čtyři a půl šálku až šesti šálků suchého granulátu denně, aby měl správnou výživu. Strava by měla sestávat z ryb, masa a dostatečného množství vody, aby štěňata mohla růst a prospívat.

Zajímavosti

  • Menší rozmanitost st berdoodles, nazývaná miniaturní st berdoodle, byla vytvořena zkřížením miniaturního st bernarda s miniaturním pudlem/aussiedoodle.
  • Berdoodles obvykle navazují na únavné cvičení krátkým spánkem.