Španělský buldok (Alano Espanol)

Španělský buldok nebo Alano Espanol je velké plemeno molossera, dříve používané v býčích zápasech. Původem ze Španělska mají tito velcí psi velkou hlavu, krátkou tlamu, široký, černý nos, vysoko posazené uši, částečně vrásčitou tvář a silný, nízko posazený ocas. Jejich černě maskovaná tvář dává tomuto bojovnému psovi vážný vzhled.Obrázky španělského buldoka


Rychlé informace

Ostatní jména Španělsky Alano, Alano Espanol
Běžné přezdívky německá doga
Kabát Krátké a silné
Barva Jakýkoli odstín žíhaného, ​​žíhaného s černým, plavým a sobolí vlkem,
Typ Čistokrevný
Skupina Psí zápasy, Molossers
Velikost Velký
Životnost/ očekávaná délka života 11 až 14 let
Výška Muži: 23 až 25 palců; Samice: 22 až 24 palců
Hmotnost 75 až 88 liber
Velikost vrhu 4 až 8 štěňat
Behaviorální charakteristiky Poslušný, láskyplný, nebojácný, věrný a oddaný
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Minimální
Prolévání Mírný
Hypoalergenní Neznámý
Kvalifikace/ informace o konkurenční registraci Backwoods Bull Dog Club (BBC), Dog Registry of America, Inc., Spanish Kennel Club, Real Sociedad Canina de Espana
Země Španělsko

Video štěňat Alano Espanola


catahoula leopardí psi 101

Dějiny

Alano Espanol získal své jméno podle íránských nomádů Alani, kteří se stěhovali do Španělska na počátku 5.thstoletí spolu se svými psy, které používali k hlídání hospodářských zvířat a lovu. Tito psi byli formálně zmíněni v lovecké knize ze 14thstoletí pojmenované Kniha Honu na Alfonsa XI., kde bylo popsáno jako krásně zbarvené plemeno. Sloužili především jako pracovní psi, pomáhali svým pánům ve válčení, uvěznili otroky a později byli dokonce využíváni v kruzích pro boj s býky k vnadění býků a také při lovu kanců spolu s dalšími velkými hrami.

Na začátku 20thstoletí jejich počet začal klesat kvůli měnícím se scénářům. Ve skutečnosti došlo k omezení lovu velké zvěře, býčí zápasy se staly nezákonnými a modernizované techniky byly improvizované pro střežení hospodářských zvířat. V roce 1963 se jejich počet drasticky snížil, což je vedlo na pokraj vyhynutí. V 70. letech minulého století však někteří nadšenci psů, stejně jako studenti veteriny, provedli průzkumy, které ukázaly existenci tohoto plemene v baskické oblasti Španělska, využívaného k pastvě skotu a lovu kanců. Proto začalo úsilí o obnovu tohoto plemene, byl zahájen šlechtitelský program a zdokumentovány standardy chovu. Španělský Kennel Club mu udělil oficiální uznání v roce 2004. Bylo dokonce uznáno jako plemeno původem ze Španělska Španělské ministerstvo zemědělství .sibiřský husky shiba inu mix

Ve Španělsku je přítomen v malém počtu, ale není mezinárodně uznáván. Abychom to propagovali ve Spojených státech, byly příklady tohoto psa poslány do Severní Ameriky.

Někteří špičáci jsou považováni za podobné tomuto plemenu, jako jsou molossové patřící na Kanárské ostrovy, konkrétně španělský mastif a Dogo Canario, stejně jako Cimarron Uruguayo (jihoamerické plemeno). Studie provedené na univerzitě v Cordobě však identifikovaly Alano Espanol jako odlišný od jiných skupin, pokud jde o jejich genetický sklon.Temperament

Alanosové jsou klidní, mají vážný a promyšlený vzhled a nevyžadují vždy pozornost. Díky svému bojovému a loveckému instinktu má dominantní povahu, kterou však lze stabilizovat pod vedením pevného mistra. Tito velcí psi jsou poslušné povahy, jsou extrémně ochranní a věrní své rodině. Dokonce dobře vycházejí s dětmi z rodiny a vypadají jako jejich dokonalí spoluhráči.

I když nejsou agresivní, jsou ostražití a nervózní při pohledu na cizího člověka. Známí pro svou vysokou výdrž a intenzivní schopnost snášet bolest, bojují ze všech sil, když nastane situace, a tolerují jakákoli zranění, a proto se stávají dokonalými hlídacími psy. Kvůli této tendenci by měli být drženi uzavřeni v oploceném prostoru, který je v případě nepřítomnosti vlastníka bezpečně uzamčen, aby se předešlo jakýmkoli nepříjemným událostem.

černý rodilý americký indický pes

Mohou sdílet pohodlný vztah s jinými psy, zejména s těmi, s nimiž jsou vychováváni, pokud nejsou konfrontováni nebo napadáni. Protože však byli velkými lovci, je vhodné je držet dál od menších domácích mazlíčků.

Tito pracovní psi většinou milují pobyt venku, vhodní spíše pro domy s velkým dvorem nebo zahradou než pro byty.

Kouše Alano

Tito psi se silnými čelistmi mají silný skus a skvělou schopnost uchopení a držení pomocí zadních zubů. Ačkoli nejsou hlášeny žádné případy, je nutná opatrnost, protože jeho kousnutí se může ukázat jako nebezpečné.

Který


Díky své velké velikosti a loveckému zázemí potřebují tito psi každý den spoustu cvičení, včetně dlouhých procházek alespoň dvakrát, spolu s dostatkem prostoru na hraní a běhání.
S minimálními potřebami péče by tito krátkosrstí psi vystačili s týdenním kartáčováním pomocí gumového kartáče, který by pomohl odstranit hrubé vlasy. Na rozdíl od většiny molossů toto plemeno neslintá ani neslintá. Koupejte je pouze tehdy, když se zašpiní, protože nadměrné mytí vede k suché pokožce, která má za následek svědění a škrábání.
Není známo, že by trpěli jakýmikoli zdravotními problémy souvisejícími s plemenem. Vzhledem k tomu, že se jedná o velké plemeno, je někdy pravděpodobné, že budou náchylní k dysplazii kyčle a nadýmání.

Výcvik

Tito nebojácní psi nejsou vhodní pro začátečníky nebo lidi s měkkým přístupem. Ve skutečnosti je zapotřebí pevného, ​​stabilního a trpělivého pána, který by s těmito velkými plemeny zacházel opatrně a taktně.

buldočí směs s pitbullem

Socializace: Vzhledem k tomu, že má dominantní povahu, je nezbytné poskytnout štěňatům Alano Espanol náležitý socializační výcvik, aby se vyloučily jakékoli nepříjemné události s cizími lidmi. Můžete také využít pomoc profesionálního trenéra, který je zběhlý v manipulaci s velkými psy.

Poslušnost: Naučit je příkazům jako Pojď, Zůstaň a Zastavit by pomohlo udržet jeho dominantní postoj pod kontrolou.

Krmení

Tito velcí psi potřebují denně asi 3 až 4 šálky suchého krmiva pro psy. Vyhněte se přejídání, protože mají sklon k nadýmání.