Šnorchl

Návrhář hraček se postupně dostává na výsluní, Šnorchl , kříženec mezi Miniaturní knírač a Jorkšírský teriér „S černýma knoflíkovýma očima, černým nosem, malými disketovými ušima, pokrytými dlouhými saténovými vlasy a zábavnou povahou je známý především tím, že má knírač s tváří yorkie.Obrázky šnorchlu

Rychlé informace

Ostatní jména Schnorkie , Schnerrier
Kabát Silný, dlouhý
Barva Bílá, černá, černá s pálením, šedá, hnědá
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Hračkový pes, pes na klíně, společenský pes, teriér
Životnost 12 až 15 let
Hmotnost 8 - 12 liber
Výška (velikost)
Malý; 5 - 12 palců
Prolévání Minimálně na nulu
Temperament Přátelský, inteligentní, loajální
Dobře s dítětem Ano
Velikost vrhu 5-10 štěňat najednou
Hypoalergenní Ne
Štěkot Mírný
Původ v POUŽITÍ
Obavy o zdraví Tělesný pach, kožní alergie
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video šnorchlu:


border kolie flat coated retriever mix

Temperament a chování

Je radost žít s věrným, společenským, inteligentním, hravým a někdy tvrdohlavým a rozmarným šnorchlem, který může být po správném výcviku vynikajícím výstavním psem svého majitele. S příjemnou, snadno vycvičitelnou povahou se tito vychovaní psi dobře mísí s dětmi a jinými domácími mazlíčky, občas štěkají jen při hraní, což z nich dělá dobrého bytového psa, kterému se daří jak v horkých, tak v chladných teplotách.Který


Šnorchlové rádi chodí na procházky a hrají si se svými kamarády, s malým prostorem v bytě majitele, který stačí na spálení denních kalorií. Protože šnorchlování obvykle potěší své majitele, při procházkách by poslouchali kroky jeho matky zezadu, což zase odrazilo možnosti jakéhokoli problému „vůdce smečky“.
Vzhledem k tomu, že je šnorchlování příliš snadné na úpravu, stačí jen trochu kartáčovat (2–3krát týdně), aby byla jejich srst nadýchaná, občas je vykoupat šampony doporučenými veterinářem, stříhat nehty a čistit si zuby .
O zdravotních rizicích tohoto nového plemene se toho ví jen málo, kromě některých hlášených dermatologických stavů, kvůli nimž se jejich přirozená tendence špiní. Doporučuje se správná péče o pokožku a vlasy.

Výcvik

Aby byl tréninkový úkol snadný, naučte své šnorchly příkazy a triky, když jste ještě štěně, protože pokud jsou vyškoleni k tomu, aby se stýkali s domácími mazlíčky, lidmi a dětmi, mohou být dobrým společníkem na cestách i domácími mazlíčky, zejména aby se vyhnuli jejich přirozeným sklonům stát se v dospělosti tvrdohlavý a impulzivní.

Krmení

Nejlepší je suchý granulát prémiové značky. Při krmení si šnorchlové vybírají a vybírají. Majitel by měl sledovat, aby domácí zvíře dostalo správné množství jídla. Na den jim stačí 1 až 1 ½ šálku vysoce kvalitního suchého krmiva pro psy, rozděleného na dvě stejná jídla. Pes bude potřebovat svůj denní vitamín NuVet spolu s vyváženou stravou bez obilovin, protože vitamíny pomáhají malému stvoření vyvinout silný imunitní systém.Zajímavosti

  • Protože oba její rodiče byli stvořeni pro lov hlodavců ( Miniaturní knírač v německých farmách a Yorkie pro oděvní závody v Anglii), šnorchlové občas vykazují takové lovecké dovednosti a chování.
  • Šnorchl na šálek je ještě menší verzí malého běžného šnorchlu.
  • Šnorchlové dávají přednost suchému chladnému podnebí, ale ne sněhu.