Silky Tzu

The Silky Tzu je malý pes, který se vyvinul jako kříženec mezi Silky teriér a plemena Shih Tzu. Tito psi, známí pro svou roztomilost a šikovnou velikost, mají dlouhé, hedvábné vlasy. Jejich široká, kulatá tvář má kulaté knoflíkové oči a kulatý černý nos. Čenich je malý a uši jsou disketové. Mají krátké nohy a malý chlupatý ocas. Je to kvůli této maličkosti a sladkému chování, které dělají perfektní domácí mazlíčky pro bytové domy.Obrázky Silky TzuRychlé informace

Také známý jako Mix Shih Tzu Silky Terrier
Kabát Hustý, dvojitý, rovný, měkký, dlouhý, hedvábný
Barvy Bílá, černá, hnědá, krémová, červená, červenohnědá
Typ Toy Dog, Companion Dog
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12-15 let
Výška (velikost) Malý; 6-8 palců (dospělý)
Hmotnost 8-13 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Milá, energická, společenská, přátelská, hravá
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Kompatibilita klimatu Průměrný; Pohodlné v chladnějším podnebí
Štěkot Vzácný
Hypoalergenní Ano
Dostupnost Běžný
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video: Péče a výcvik mixu štěněte Shih Tzu Silky Terrier Mix

Temperament a chování

Pes Silky Tzu má rozkošný, přátelský a láskyplný charakter. Rádi bychom si celý den hráli se svými rodinnými příslušníky se vší vervou a elánem, dokud to neomrzí, a pak si našli chvilky potěšení a mohli se večer mazlit se svými blízkými.

Toto hravé plemeno miluje být obdarováno novými hračkami a hrát si s dětmi své domácnosti. Ve skutečnosti si váží každé minuty, kdy jsou kolem lidí, a stýkají se s nimi. Tato vlastnost z nich dělá vynikajícího rodinného a společenského psa.Který


Silky Tzus díky své malé velikosti nepotřebuje dynamické cvičební plány. Vezměte svého psa denně na procházku na krátkou vzdálenost nebo si trochu zaběhat, připoutaný k vašemu cyklu, aby byl fit fyzicky i psychicky.
Zatímco někteří majitelé chtějí, aby jejich Silky Tzus měl dlouhé vlasy, někteří je nechávají upravovat. Ať už je to jakkoli, musíte udržovat vlasy svého psa čisté, zejména proto, že mají dvojitou srst. Kartáčujte je dvakrát týdně, aby se jejich srst nezamotala, a vyperte je, když jsou špinavé. Pamatujte také, že čištění jejich uší a očí čas od času je důležité.
Nejsou náchylní k žádným vážným stavům, s výjimkou některých problémů s infekcí očí a uší. U některých Silky Tzus se mohou vyvinout dýchací potíže vedoucí k těžkému nebo hlučnému dýchání, chrápání atd. Existují také zprávy o některých případech citlivého žaludku.

Výcvik

  • Aby se zabránilo šancím na rozvoj syndrom malého psa , vycvičte svého psa, aby udržoval bezpečnou vzdálenost od větších psovitých šelem. Nyní je primárně vaší úlohou určit „bezpečnou“ vzdálenost, kde si zachová klid (a nezačne pociťovat úzkost). Může to být 10 stop, 20 stop nebo možná blok. Není třeba říkat, že je to doba, kdy by vaše štěně mělo být na vodítku. Nyní, když vidíte, váš pes může sám udržovat tento prostor, dát mu jídlo, které miluje. Pomozte mu to praktikovat několik měsíců. Váš pes bude automaticky schopen získat trik, jak se hlídat.
  • Toto láskyplné plemeno může vyvinout záchvaty separační úzkosti . Chcete -li to minimalizovat, snažte se být na delší dobu mimo svého domácího mazlíčka, i když jste doma, a to vše při zapojování nových hraček. Tímto způsobem by si postupně zvykl trávit čas sám a usnadnil vám tak odchod z domova

Dieta/krmení

Půl až jeden šálek plný suchých psích granulí je pro vašeho psa vynikající. Rozdělte jídlo na dvě pravidelná jídla.

Protože někteří jedinci mohou mít problémy s citlivým žaludkem, věnujte jeho každodenní stravě velkou pozornost.