Shug Dog

Pes Shug je středně velké plemeno vyvinuté křížením německého ovčáka a mopslíka. Když vezmeme oba své rodiče, pokud jde o jeho fyzické vlastnosti, Shug má podsaditý, baculatý vzhled spolu s hlubokým, širokým hrudníkem a krátkým čenichovým čenichem stejně jako Pug. Jeho uši mohou být vztyčené jako německý ovčák nebo disketa jako u Puga. Jeho ocas se také nápadně podobá Pugovi a pohodlně se mu kroutí na zádech.Obrázky Shug Dog

Rychlé informace

Kabát Krátký, rovný nebo dokonce drátovitý (jako německý ovčák)
Barva Opálená, hnědá, černá, krémová
Typ Kříženec
Skupina Návrhář
Životnost/ očekávaná délka života 12-15 let
Výška (velikost) Mužský: 8-12 palců
Ženský: 10-12 palců střední
Hmotnost Přibližně 14 liber
Behaviorální charakteristiky/ osobnost Inteligentní, energický, veselý, přátelský
Dobré s dětmi Ano
Prolévání (vrhá se) Minimální
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci DDKC, ACHC, IDCR, DRA
Země USA

Video z pokrčení ramen

Povaha a osobnost

Mix německého ovčáka a mopslíka je inteligentní pes stejně jako jeho rodiče. Je také veselý, šťastný a přátelský, také dobře vychází s cizími lidmi a šťastně je vítá, což je vlastnost zděděná po rodičích Pugů, což z něj nedělá efektivní hlídací pes. Pes Shug také sdílí dobré vztahy s dětmi všech věkových kategorií, ale měl by být socializován, než se dostanou do interakce se psy nebo jinými domácími zvířaty. Mohlo by to ukázat Pugovu tvrdohlavou a silnou vůli, i když to nevykazuje známky agresivity.

Který


Vzhledem ke své aktivní povaze je třeba ho pravidelně absolvovat na rychlou procházku spolu s dostatečným časem hraní. Pokud však váš Shrug zdědil Pugův brachycefalický čenich, pak zajistěte, aby váš mazlíček nebyl nadměrně cvičen, protože to může vést k problémům s dýcháním. Pokud máte dvůr, ujistěte se, že je oplocený, který jde do hloubky země, protože by to mohlo vyvinout zvyk německého ovčáka kopat ploty. V bytě by se jim také dařilo za předpokladu, že budou mít dostatek hraček na hraní nebo dostatek věcí, které by jim zabralo.
Vzhledem k tomu, že se méně svlékají, jsou jejich požadavky na péči také nízké, stačí týdenní kartáčování pro odstranění přebytečných chloupků. Také byste si měli každý týden otírat oči a uši vlhkou vatou, čistit si zuby a čistit nehty, abyste udrželi správnou hygienu.
Ačkoli je to zdravé a vytrvalé plemeno, mohlo by se vyvinout některé zdravotní problémy obou rodičů, jako je dysplazie kyčle, potíže s dýcháním, volvulus pro dilataci žaludku, nadýmání, artritida a brachycefalický syndrom.

Výcvik

Jeho vlastní inteligence může usnadnit pochopení výcviku, i když potřebuje pevného mistra, který se dokáže s jeho silnou vůlí taktně vypořádat.

Socializace: Naučte svá štěňata Shug dobře vycházet s jinými domácími mazlíčky i s lidmi, které neznají. Můžete domů pozvat přátele, kteří mají psy, nebo je dokonce vzít do psího parku, aby se mohli seznámit s ostatními psy a postupně poznat, jak s nimi komunikovat.Poslušnost: Štěně Shug byste měli vycvičit pomocí příkazů, jak ovládat jeho tvrdohlavost. Jakmile se váš mazlíček dobře vyzná v povelu Pojď, můžete ho naučit, aby k vám přišel ve chvíli, kdy mu zavoláte. Pevným hlasem řekněte Pojďte spolu s jeho názvem a postupně zatlačte dozadu, současně ho nalákejte pamlsky, aby se k vám přiblížil. Jakmile se to podaří, odměňte to pamlsky a chválami. Cvičte to mnohokrát, aby váš pes okamžitě přišel ve chvíli, kdy mu zavoláte, i když ho ruší něco jiného.

Domácí školení: To by mělo být zahájeno současně s výcvikem poslušnosti. Vezměte je ven každé 2 hodiny od začátku. Vždy nechte svého psa eliminovat na jednom konkrétním místě, aby ho mohl spojit s tím, že si sám uleví. Můžete ho také naučit určité slovo jako Toilet; Pojďme atd., Takže pokaždé, když to bude vypadat jako odstranění, přejde to přímo na to konkrétní místo, i bez vaší pomoci. Vhodně je odměňte pochvalami a pochoutkami, kdykoli váš pes odvádí dobrou práci.Krmení

Dopřejte svému psovi Shug vysoce kvalitní suché krmivo pro psy v kombinaci s výživnou domácí stravou. Přejídání však může nepříznivě ovlivnit jejich zdraví, proto je třeba jejich dietu kontrolovat.