Čínština

Shinese je kříženec, který se vyvinul z čistokrevných plemen - Pekingese a Shih Tzu. Jedná se o psy s plochým obličejem, s oválnou až kulatou hlavou, černými očima a nosem a dlouhými disketovými ušima. Jsou pokryty hustými vlasy, které jim často zakrývají obličej, oči a ústa. Jejich světlá postava, malé nohy a krátký chlupatý ocas ještě více posílily jejich roztomilost.Čínské obrázky

Rychlé informace

Také známý jako Peke-A-Tzu, Peke-Tzu, Shih-teze, Shih Tzu Pekingese Mix
Kabát Hustý, dvojitý, dlouhý, hedvábný
Barvy Černá, bílá, hnědá, béžová, červená
Typ Strážný pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12-15 let
Výška (velikost)
Malý; 10-13 palců (dospělý)
Hmotnost 10-16 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Agresivní, přátelský, posedlý, nezávislý, milující, hravý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Průměrný
Prolévání Průměrný
Velikost vrhu 2-5 štěňat
Šance na zvýšení hmotnosti Vysoký
Šance na slintání Nízký
Hypoalergenní Neznámý
Dostupnost Běžný
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video: Shih Tzu Pekingese Mix Dogs playing


mix border kolie/australský ovčák

Temperament a chování

Čínští psi mají často nezávislou povahu. Rádi by chodili sami (spíše než aby je nesli jejich majitelé) nebo si užívali divoké pobíhání, a pokud to necháte udělat, můžete navždy přijít o otěže z rukou a nakonec mít neposlušné zvířátko. Proto je pro tohoto psa nezbytný správný výcvik, který mu může pomoci vyvinout se jako přátelský společník.

Ačkoli jsou dobré s dětmi, rády si s nimi hrají, možná si dávají pozor na cizí lidi a dokonce i na jiné větší psy, kteří se jim snaží odolat štěkotem - rys zděděný po jejich pekingských rodičích. To z nich dělá vynikajícího hlídacího psa. Jsou extrémně loajální a ochranní, milují být ve společnosti svých rodinných příslušníků. Delší období odloučení by je mohlo přimět k depresi a úzkosti.Který


Shinese miluje hraní venku. Nezastavujte je. Nejlepší je, když máte oplocený dvůr, kde jej můžete vypustit z vodítka a nechat jej volně hrát podle svého. Tyto činnosti by uvolnily velkou část jeho každodenního stresu a udržely ho šťastného a veselého. Také je vyvenčete na vodítku. Ale lepší by bylo běhání, protože také rádi běhají.
Shineses potřebují pravidelnou péči. Kartáčujte jejich srst jednou denně, abyste se vyhnuli rohožkám. Možná budete chtít každých pár měsíců konzultovat s profesionálním ošetřovatelem, protože mají silnou srst.
Jsou jinak zdraví, kromě několika problémů, jako jsou problémy s dýcháním (což je způsobeno především jejich plochým obličejem), výsledné astma a menší kožní onemocnění.

Výcvik

  • Tento pes má problémy s nadvládou. Nikdy ho nevycvičte, aby vás následoval, a ujistěte se, že to nikdy není naopak. Nezáleží na tom, jestli se chystáte se psem z jedné místnosti do druhé nebo na večerní procházku, nechte své štěně následovat vaše kroky . Nejde jen o nadvládu nad vaším domácím mazlíčkem, ale také vám pomůže udržet ho v klidu.
  • Základní školení je nesmírně důležité protože toto plemeno je náchylné k tomu, že se velmi snadno stane neovladatelným a nezávislým. Nejprve je důkladně naučte první příkazy, zvláště ty, které často budete potřebovat k zvládnutí jeho rozmarů, jako v - 'Halt,' 'Freeze,' 'Stay,' 'Sit,' 'Come Back,' 'Don't,' ' a tak dále.
  • Vždy zaměstnat své čínské se svými oblíbenými hračkami. Interagujte s ním co nejvíce a vezměte ho ze setkání s novými lidmi a jejich mazlíčky, navštěvováním veřejných míst (na vodítku) atd. Toto školení by nemělo pouze udržovat duševní kondici, ale mělo by také pomoci naučit se přijímat cizí lidi v klidu, udržuj jeho mysl bez únavy nebo úzkosti , a dost vaše tolik žádaná společnost.

Dieta/krmení

Pro toto malé plemeno stačí 1/2 až 1 šálek suchého krmiva pro psy denně, rozděleného do dvou hlavních jídel.

velký pyrenejský australský ovčák mix