Shiffon

The Shiffon je křížencem psů Shih Tzu a bruselských griffonů. Jedná se o návrhářské psy, o nichž je známo, že jsou extrémně roztomilé, a jsou milovníky psů velmi vyhledávané. Kombinace dvou velkých plemen s nízkým až žádným přístřeškem, šifoni jsou malí psi s kulatou tváří, kulatými, tmavými očima, kulatým, černým čenichem a visícími ušima pokrytými dlouhými vlasy.
Navzdory své malé velikosti mají tito psi dobře definované tělo zcela pokryté hladkou, hedvábnou rovnou srstí. Láskaví a ochranní ze své rodiny, šifoni jsou dobrým hlídacím a rodinným psem, dokonale přizpůsobeným k životu v bytech a malých domech.Obrázky Shiffon


Rychlý popis

Běžné přezdívky/jiná jména Silky Jack Russell
Kabát Měkké, hladké, hedvábné
Barvy Hnědá, černá s pálením, červená, krémová, bílá
Typ Společenský pes, návrhářský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 6-15 liber (jak dospělí muži, tak ženy)
Výška (velikost) Malý; 8-11 palců
Osobnostní rysy Ochranný, inteligentní, agresivní, sladký, hravý
Dobře s dětmi Mírně
Prolévání Mírný
Dobré s domácími zvířaty Mírně
Štěkot Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA, IDCR, DDKC, DBR

Video: Shiffon Puppies Playing


Temperament a chování

Tito psi jsou roztomilí malí žárliví blázniví špičáci. Jsou příliš majetní ke svému území, majitelům a rodinným příslušníkům a ke všem věcem, které jim „patří“. To je občas může stát podrážděnými a dokonce agresivními. Nejsou opravdu dost dobří a střeží v noci své rodiny a domovy, zatímco jediný hluk nebo jakýkoli podezřelý prvek by je přiměl kvílet a štěkat. Jinak jsou šifoni spíše hraví psi se skvělým vystupováním.

Jsou to veselí, okouzlující, zvědaví, společenští psi, kteří by se celý den potulovali kolem svých blízkých a hledali trochu péče a náklonnosti. Dobře vycházejí s jinými domácími mazlíčky a dětmi, zejména se staršími dětmi, protože jsou s cizími lidmi, pokud jsou socializovaní od raného štěněte. Nevědí však, že jsou malí, a mohli by se pokusit ovládnout větší psy nebo se příliš vzrušovat při hraní s dětmi a nakonec se zranit. Nenechávejte je tedy delší dobu samotné.Který


Shiffons jsou malé balení s velkou energií, kterou musíte denně vydávat. Protože jsou hraví, horliví a aktivní, měli byste je alespoň jednou denně vyrazit na procházku nebo na běhání. To by je mělo nejen udržovat v kondici, ale také udržovat jejich mysl v rovnováze, protože nedostatek správných činností může v dospělosti velmi snadno rozvinout psychologické krize, což z nich udělá vysoké napětí a destrukci. Venkovní doba hraní v psím parku nebo na oploceném dvoře bez vodítka jim jistě poskytne prostor k tomu, aby se cítili svobodní a šťastní.
Shiffons jsou psi, kteří potřebují průměrnou až nízkou údržbu. Pouze týdenní kartáčování a měsíční koupel by měly sloužit účelu hygieny a čistoty. Čištění vašeho psa dvakrát až třikrát týdně by však zabránilo zamotání dlouhé srsti. Ale jednou denně mu vyčistěte uši a otřete si obličej po jídle, protože je pravděpodobné, že se mu na obličejových vousech zaseknou částečky jídla.
Neexistují žádné záznamy o problémech specifických pro plemeno. Abyste se však vyhnuli genetickým poruchám, musíte před přijetím štěněte znát také zdravotní historii jeho rodičů od chovatelů nebo záchranářů. Rovněž je třeba vzít v úvahu obecné zdravotní problémy psa. Také se ujistěte, že váš pes prošel testem na červy a všechny vakcíny jsou aktuální. Trvejte na pravidelné roční prohlídce. Proto je vhodné poradit se s veterinářem.

Tréninkové tipy a triky

Ačkoli jsou šifony občas tvrdohlavé, ale jsou dokonale věrnými mazlíčky. Dělat tě šťastným je dělá šťastnými; a je to právě tento velmi skromný instinkt, který jim pomáhá docela dobře reagovat na trénink a pohotové učení triků. Shiffons lze snadno naučit provádět nejrůznější triky.

Nikdy však ke svému malému nebuďte hrubí, protože pak byste mohli v dospělosti současně vyvolat problémy s chováním. Trvejte spíše na pozitivním přístupu založeném na posilování. Jsou inteligentní, chytří a citliví s výcvikem poslušnosti. Pamatujte však, že pochvala je klíčem k úspěchu. Pokud se jim budete smát, budete je jen povzbuzovat, protože se rádi chovají jako váš doprovodný šašek, vždy připraveni vás pobavit. Bylo by tedy moudré, pokud budete trpěliví a budete je během tréninku chválit, jakmile se naučí něco nového.Vše, co vaše šifonové štěně potřebuje, je důsledně klidný trenér. Pamatujte také na to, že každý pes se musí v novém domově naučit nové rutině a je vaší povinností, aby výcvik byl úspěšný. Chcete -li uspět při výcviku vloupání, přepravky nebo poslušnosti, měli byste od sebe očekávat více, než očekáváte od svého psa. Tito psi rádi štěkají a může být nezbytný výcvik proti štěkání. Nechte je naučit se, že špatné chování není vůbec přijatelné. Naučte štěňata doma etiketě psů. Naučte je, jste to vy, kdo je vůdcem jeho „smečky“. To by také mělo být účinné při odvrácení možností obecných psychologických problémů, jako je syndrom malého psa.

Dieta/krmení

Nic víc než obecná dieta pro malé psy. Zajistěte však svému štěněti dostatek bílkovin a pravidelnou výživu. Vždy je dobré, když svému psovi vaříte dietu, ale pokud ne, nakrmte svého drobečka tím nejkvalitnějším krmivem, které je k dostání v obchodech se zvířaty.