Shichi

Shichis jsou dlouhovlasé, roztomilé, malé křížence Shih Tzu a Chihuahua . Tito návrhářští psi jsou láskyplní, i když je také známo, že jsou agresivní. Jejich charakteristiky a intenzita rysů chování však primárně závisí na dominantních genech. To platí také pro typ dlouhé/krátké srsti, který shichi zdědí. Pokud Chihuahua rodič štěněte měl krátké vlasy, je pravděpodobné, že vytvoří kombinaci krátkých vlasů s pramínky delších, případně naopak.
Tito psi mohou mít vztyčené uši podobné liškám jako Chihuahua nebo disketové jako Shih Tzu. Jejich kulatý obličej je posetý tmavými očima ve tvaru mandlí, černou tlamou, přetékající dětskými výrazy.Obrázky ShichiRychlý popis

Také známý jako ShiChi , Shi Chi , Shi-Chi , Mix Chihuahua / Shih Tzu
Kabát Dlouhý, střední, rovný
Barvy Bílá, černá, hnědá, hnědá a bílá, krémová, tříbarevný (zřídka)
Typ Toy Dog
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 5-18 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) Malý; 8-10 palců
Temperament Ochranný, agresivní, láskyplný, živý, hravý
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Občas
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video: Jak na nočník vycvičit štěně ShiChi


Temperament a chování

Ačkoli se temperament a chování těchto špičáků liší od jednotlivce k jednotlivci, sdílejí obecné přednosti střízlivosti, loajality a dětinství. Shichi je přizpůsobivý pes a velmi snadno by se vyrovnal s atmosférou a atmosférou své rodiny, ani nevyžadoval mnoho prostoru. To vše z nich dělá dobrého bytového psa.

Rádi by si hráli se svými majiteli a rodinou a dokonce i s dětmi. Velmi malé děti však pro ně nejsou ideální, protože děti mohou tohoto malého mazlíčka často zranit hrubou hru.Snadno se vzrušují a nejsou příliš otevření cizím lidem, pokud nejsou socializovaní, a skončili by, když by byli poblíž. I když se seznámili s kýmkoli neznámým, neváhali ukázat svou vstřícnost. Jsou živí a aktivní, těší se na velkou pozornost členů své rodiny a rádi s nimi tráví celý den.

Který


Vzhledem k jejich malosti je zbytečné říkat, že nepotřebují příliš mnoho cvičení. Díky jejich hravé povaze a aktivnímu horlivému životnímu stylu je většina jejich každodenních potřeb v oblasti fitness splněna. Na vaše shichi stačí jen asi 20 minut cvičení. Můžete je vzít na krátkou procházku nebo si zaběhat a účastnit se s nimi jejich aktivit. Pusťte je z vodítka při hraní v uzavřeném prostoru. Hry jako aport, agility psa, flyball nebo soutěže poslušnosti by je mohly lákat.
Připněte si kabáty, pokud byste chtěli udržovat péči minimální. Ostříhaný kabát nepotřebuje více než jedno kartáčování týdně. Doporučuje se však kartáčovat je alespoň dvakrát až třikrát týdně, aby nedošlo k jejich rozcuchání nebo sbírání mrtvých vlasů. Koupejte je jednou za měsíc. Nechat se ostříhat, když jsou opravdu dlouhé, a to by také mělo zabránit blechám. Léčba blech topickými léky funguje nejlépe.
Stejně jako většina ostatních kříženců nejsou příliš náchylní k chytání chorob, s výjimkou obecných chorob psů a některých dědičných onemocnění, jako je hypoglykémie, obezita, oční problémy (vředy, katarakta, epiphora), dýchací potíže atd., Pokud by jejich rodiče měli vůbec je. Protože jsou shichis malé a křehké, jsou náchylné k nachlazení, pokud jsou ponechány venku po delší dobu. Až ho přijmete od chovatele, určitě se zeptejte na zdraví rodičů vašeho psa.

Výcvik

Štěňata shichi mohou během tréninku představovat určité výzvy. Správné techniky, raná socializace, časté chvály však mohou práci usnadnit. Odměňte je za dobré chování, umožněte jim míchat se s jinými domácími mazlíčky a dětmi vaší rodiny. Dejte jim vědět o svých sousedech a přátelích a o tom, jak se vypořádat s neznámými tvářemi. ShiChis jsou trochu pomalí na housebreak, i když jejich kenneling je efektivní metoda, která se u nich osvědčila, stejně jako u Shih-tzus.Dieta/krmení

Přibližně tento kříž bude ke správnému růstu potřebovat ½ až 1 šálek suchého krmiva pro psy denně. Rozdělte to na dvě porce. Dávejte pozor, aby malý dostal správnou výživu prostřednictvím jídla, které je velmi důležité pro jeho každodenní růst.

Zajímavosti

  • Jak tvrdí mnoho chovatelů, neexistuje nic, čemu se říká „šálek“ nebo „mini“ Shichi. Oba jejich rodiče patří k hračkovým plemenům a jejich potomci budou přirozeně velikosti hraček.