Ovčí jáma

Shepherd Pit je velké návrhářské plemeno, vyvinuté v kombinaci dvou nejagresivnějších psů, německého ovčáka a pitbulla. Tito svalnatí a robustní psi mohou buď zdědit krátkou tlamu Pitbulla, napůl ohnuté uši a šlehaný ocas, nebo dlouhou tlamu, rovné uši a hustý ocas německého ovčáka. Shepherd Pit, který má za své předky dva prudce temperované psy, může mít dominantní povahu.Shepherd Pit Obrázky

Rychlé informace

Ostatní jména Německá jáma, německý ovčák
Kabát Krátký středně velký dvojitý kabát ( Podsada : Měkké; Vrchní nátěr : Hrubý)
Barva Černá, bílá, plavá, šedá, hnědá, tříslová
Plemenný typ Kříženec
Skupina Návrhář
Životnost/ délka života 10-12 let
Výška (velikost) Velký; 18-24 palců
Hmotnost 65-85 liber
Behaviorální charakteristiky/ osobnost Klidný, loajální, se silnou vůlí
Dobré s dětmi Ne, pokud nejsou socializovaní
Prolévání (vrhá se) Relativně vysoká
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci DRA
Země USA

Mix německého ovčáka Pitbull

Temperament

Mají klidnou povahu a poněkud láskyplnou povahu, kterou lze zlepšit správným školením. Německá jáma je věrná své rodině a ráda s ní tráví čas. Ačkoli nemusí vždy vyžadovat vaši pozornost, byli dostatečně spokojení, že strávili nějaký čas sami, a pokud je necháte delší dobu samotné, může je to zničit. Vzhledem k tomu, že přebírají geny německého ovčáka a pitbulla, může směs pit-německého ovčáka do určité míry zdědit jejich strážné instinkty, být ochranná vůči své rodině a projevovat ostražitost vůči cizím lidem. Mohlo by to být dokonce teritoriální s jinými psy a dostat se do pronásledujícího režimu při setkání s menšími domácími zvířaty. I když jim umožníte interakci s dětmi, zajistěte řádný dohled rodičů a pes je dobře socializovaný.

Který


Má velkou potřebu cvičení, která vyžaduje dvě rychlé procházky denně, spolu s dostatečným časem hraní. Vzhledem k nadměrné energetické hladině se nedoporučuje držet ji v bytě nebo uzavřeném prostoru, protože by mohla být neklidná. Při vyndávání jej nezapomeňte připoutat.
I když to nevyžaduje přílišnou péči, postačuje čistit si pastýřskou jámu kartáčem s tvrdými štětinami každý týden. Ze začátku by to mohlo vadit na péči, takže s tím musíte zacházet jemně a v případě potřeby použít pozitivní posily, abyste si zvykli. Vyčistěte ho, když se zašpiní, a také jednou týdně zkontrolujte uši a oči, abyste zabránili infekcím. Zásadní je také čištění zubů a stříhání nehtů.
Ačkoli je německá jáma zdravá, může zdědit některé podmínky, které její rodiče trpěli, jako je nadýmání, dysplazie kyčle a loktů, alergie, hypotyreóza a srdeční problémy.

Výcvik

Výcvik německého ovčáka smíšený s Pitbulem od dob jeho štěňat je povinný, i když před začínajícím trenérem je preferován zkušený mistr.

Socializace: Mít geny německého ovčáka a Pitbulla by mohlo vykazovat agresi a kousavý instinkt, pro který je včasná socializace nutností. Naučte ho rozlišovat mezi hrozbou a příjemnou situací, aby váš mazlíček pochopil, že plačící dítě nebo hravé děti hrající si na dvoře nejsou špatné.Poslušnost: Naučit ji dodržovat příkazy jako zastavení a ne, má velký význam, takže pokud vaše německá jáma zvládne cokoli destruktivního, může se trochu uklidnit, když uslyšíte váš hlas.

Krmení

Stačilo by nakrmit 3-4 šálky kvalitního suchého krmiva pro psy v kombinaci s výživnou domácí stravou.