Ostrý orel

The Ostrý orel je křížencem mezi čínskými plemeny Shar Pei a Beagle . Jsou to plemeno horlivých psů, kteří se běžně účastní agility. Velmi podobní jejich čínským rodičům šarpejů jsou střední a urostlí, robustní psi s obličejovými a ramenními záhyby. Stejně jako oba jejich rodiče mají floppy uši. Jejich oči jsou docela kulaté a tlama je silná, končí černým nosem. Ostří orli jsou poměrně běžní a jsou známými rodinnými mazlíčky, kteří se dokážou přizpůsobit životu v bytě.Sharp Eagle PicturesRychlý popis

Také známý jako Shar Pei Beagle Mix, Norfolk Mountain Dog
Kabát Krátké, silné, hrubé
Barvy Hnědá, černá, černá s pálením, bílá, krémová
Typ Nesportovní pes, honič, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 15 let
Výška (velikost) Střední; 18-19 palců (dospělí v plné velikosti)
Hmotnost 40-45 liber
Osobnostní rysy Láskavý, agresivní, loajální, sociální, aktivní, ochranný, veselý, ostražitý
Talenty/dovednosti hbitost
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Průměrný
Hypoalergenní Ne
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA

Video


Temperament a chování

Ačkoli jsou ostří orli starostliví a láskyplní, jsou jinak trochu agresivní povahy. Štěkali by při pohledu na cokoli zvláštního nebo podezřelého, aby upozornili své rodinné příslušníky, což z nich dělá dobrého hlídacího psa.

Ostří orli jsou hraví a aktivní, kteří ukazují spoustu energie. Vycházejí dobře s dětmi a dalšími domácími mazlíčky, včetně psů. Tito psi dávají přednost větším psům, ale dobře by se jim dařilo i s těmi menšími, za předpokladu, že jsou řádně socializovaní. Na oplátku za malou pozornost mají své majitele a jejich rodiny velmi rádi. Ve skutečnosti nejen majitelé, ale jakmile skončí jejich primární představení s vašimi hosty, rádi by strávili čas kolem nich.Tyto psovité šelmy se příliš nelíbí představě, že by byli ponecháni sami nebo venku dlouhé hodiny, což by v nich mohlo vyvolat kňučivou povahu. Psi orla ostrého občas projevují tvrdohlavé chování, zvláště když z něčeho voní. To je důvod, proč by nebylo moudré je pustit ven z vodítka, když jsou venku. V teplém podnebí nejsou příliš pohodlní.

Který


Jakkoli jásaví, ostří orli potřebují průměrně dobré množství denního cvičení. Pokud nemají dostatek pohybu, bývají znuděni, úzkostliví a zlomyslní. Vezměte je na běh a jděte s vodítkem. Nezapomeňte je uvolnit z vodítka pouze tehdy, jste -li si jisti, že oblast, ve které hrají, je uzavřená a bezpečná. Jelikož jde o velmi hravé a energické plemeno, nechte je volně se toulat, i když jsou uvnitř. Spolehněte se na psí parky, abyste je udrželi šťastné, a také jim pomohli stýkat se s jinými psy.
Ostrý orel vrhá minimum nebo nominální. Kartáčujte a ošetřujte je dvakrát nebo třikrát týdně a koupejte je, jen když potřebují, a jsou špinaví. To by mělo vašemu psovi zajistit obecnou hygienu. Rovněž důkladně očistěte jejich obličejové záhyby kusem mokrého hadříku, protože u psů s takto složenou kůží se mohou objevit dermatologické problémy, pokud oblasti mezi jejich záhyby zůstanou nečisté.
Entropická víčka jsou zdravotním stavem, který často dědí po svých Shar-pei rodiče. V takových případech se spodní oční víčko sklopí dovnitř, což způsobí problémy a může být zapotřebí chirurgický zákrok k odstranění problému vytažením očních víček ven, aby se oka tolik nedotýkaly. Kromě toho si uvědomte obecné nemoci psů a také aktualizujte každoroční očkování vašeho domácího mazlíčka.

Výcvik

Ostří orli jsou chytří, zvídaví psi. Obecně platí, že by školení zahájili velmi rychle. Jen občas potřebují svůj vlastní čas a vaši trpělivost, než podle toho začnou jednat. Pamatujte však, že aby bylo možné ovládat vrozenou tvrdohlavost a častý agresivní přístup vašeho psa, je velmi důležité včasné školení poslušnosti. Neodkládejte zahájení výcviku svého psa brzy poté, co jej přijmete od chovatele nebo nějakou záchranu.Poskytněte mu náležitý socializační výcvik a veškerou etiketu, kterou musí domácí pes dodržovat. Buďte pevní (ale nikdy neslušní) a prosazujte se jako vůdce smečky se správným přístupem. Dopřejte jim souběžné tréninky v domácích podmínkách. Ale milují vaši pozornost a vždy touží vám vyhovět. Pochvalte je a poplácajte je při každém úspěchu, kterého dosáhnou. Pozitivní posílení je klíčem k úspěšnému výcviku tohoto psa.

Dieta/krmení

Doporučuje se obecná psí dieta, skládající se ze všech životně důležitých živin, které by energetický pes své velikosti potřeboval. Nikdy nedělejte kompromisy s kvalitou krmiva vašeho psa.