Schneagle

Schneagle je malé křížené plemeno knírač a Beagle . Zatímco ostatní kynologické kluby zaregistrovaly knírače Beagle Smíchejte jako „Schneagle“, pouze kříž IDCR zaregistroval tento kříž jako „Miniature Schneagle“. Tyto sociální psovité psy, známé svou inteligencí, bdělostí, energetickými schopnostmi, přívětivostí a hravostí, jsou skvělým společenským psem. Jsou potaženi průměrnými až dlouhými vlasy a uši jim visí až k dlouhé tlamě zakončené tmavým nosem, odolnou postavou a mohutnými nohami. Schneagles jsou krátké postavy a jejich zaneprázdněná povaha vás určitě pobaví. Schneagle je pes, který by se s vámi spojil tak intenzivně, že jen stěží uniknete zamilovanosti do tohoto malého.Obrázky SchneagleRychlý popis

Také známý jako Miniaturní Schneagle , Směs kníračů Beagle
Kabát Dlouhé, průměrné, krátké, silné
Barvy Černá s pálením, citron, trikolóra a bílá
Typ Designový pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 15 let
Hmotnost 7-15 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) Malé až střední
Osobnostní rysy Milující, ostražitá, společenská, aktivní, hravá, inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Méně
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Minimální
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, ACHC, DBR, DDKC, IDCR

Video: Jak vycvičit štěně Schneagle


Temperament a chování

Schneagles dělají skvělé rodinné psy jako věrný společník. Mají vás rádi a pokaždé, když vás uvidí, ukážou vám vzrušující a šťastnou tvář. Jsou přátelští k lidem a vždy touží potěšit majitele a jeho rodinu. Milují lidi a nediskriminují jednotlivce. Pokud vám najdou svůj „typ“, projeví svou nesmírnou zálibu a budou skvělým společníkem se všemi, od dětí až po starší lidi, muže nebo ženy. Navázali by silné pouto s těmi, zejména s nimiž jsou si blízcí.

Jako dobře vychovaný, veselý a hravý pes si hrají s vašimi dětmi a jinými domácími mazlíčky a jsou s nimi v bezpečí. Jsou však také ostražití a střeží váš majetek celou noc. Se svým společenským instinktem by však nikdy nepředstavoval hrozbu pro cizí lidi a zdržel by se ostražitého přístupu v okamžiku, kdy by pochopili, že je vaším návštěvníkem nebo přítelem. Nedělají tedy opravdu dobrého hlídacího psa, ale určitě hlídacího psa. Moc by neštěkali a byli normálně potichu, pokud je neoslovili cizí lidé nebo nenarazili na nic ryzího. V takovém případě by neváhali a dali vám varovná volání pouze k upozornění členů vaší rodiny na „blížící se nebezpečí“.Schneagle je jedním z nejslušnějších a nejskromnějších psů v okolí, s roztomilostí knírače kříženou s pasteveckými instinkty bígla. Schneagles mají vrozený instinkt k socializaci, zvláště pokud je váš socializační trénink dostatečně úspěšný, aby váš schneagle zůstal v dobré mysli.

Který


Jako dokonalý bytový pes je váš pes energický a tráví celý den hraním uvnitř. Ale vzít je každý den na procházku, nebo si třeba zaběhat, je také důležité pro jeho fyzický, ale také pro vývoj jeho chování. Vezměte je do psího parku, kde se mohou snadno stýkat, nebo je nechte hrát na uzavřeném dvoře (pokud ho máte). Když to uděláte, nenechávejte je na vodítku.
Schneagles mají průměrnou až dlouhou srst, která vyžaduje pravidelné kartáčování. Upravujte je 2 až 4krát týdně, aby byly čisté. Udržujte jejich uši čisté. Jejich uši jsou ochablé, a proto mohou být náchylné ke vzniku infekcí snadno. Koupejte je jen v případě potřeby.
Nebyly hlášeny žádné zvláštní zdravotní problémy související s plemenem. Dávejte však pozor na genetické nebo generické zdravotní problémy související se psem. Udržujte všechny vakcíny aktualizované a nevynechávejte každoroční rutinní prohlídku.

Výcvik

Vycvičit svého schneagle by vůbec nebyl problém, protože jsou trpěliví, vyrovnaní a inteligentní. Je však možné, že budete potřebovat trochu trpělivosti, protože výsledky se mohou dostavit postupně. Je to kvůli jejich zděděnému instinktu jeho rodiče bíglů, který občas mohl ukázat trochu tvrdohlavosti a nezávislé dispozice. Doporučuje se používat schneagle jemnými a pozitivními technikami posilování, protože tvrdé tréninkové metody by vám nepřinesly rychlé výsledky. Buďte pevná, ale zároveň jemná.Pokud projevuje své rozmary, nevzdávejte to a nenadávejte svému psovi. Místo toho je pochvalte za každý úspěch při získávání tréninků a triků. Odměny by také měly učinit vaše tréninkové úsilí úspěšným. Tato metoda by pro vás ve skutečnosti měla být dobrá, protože váš pes by pak spojil vaši chválu se svým úspěchem a ukázalo by se, že je nadšený, že všechny vaše tréninky sbírá jeden po druhém a snadno. Vydejte se za vůdce „smečky“ a váš pes bude pohotově reagovat.

Začněte s výcvikem, když je ještě štěně a přivezeno domů od chovatelů nebo záchranného útulku. Tréninky jako chování, socializace, vloupání do domu a bedna jsou v tomto věku stejně důležité. Nenechávejte svého psa o samotě dlouhé hodiny. Milují vás a vaši společnost. Proto by je to mohlo nudit a vyvinout problémy s chováním.

Dieta/krmení

Doporučuje se pouze obecná strava, která je obvykle doporučována všem ostatním psům její velikosti a úrovně energie. Získejte nejlepší krmivo ve zverimexu a ujistěte se, že váš pes, zvláště když je štěně, dostává nejlepší výživu v nejdůležitějším období svého života.