Rottle

Rottle je návrhářský pes, který se vyrábí křížením rotvajlera a pudla (miniaturního nebo standardního). Tito psi středního vzrůstu jsou dobře stavěni a robustní, mají mírně zaoblenou hlavu, disketové uši, tmavé, oválné oči, černý nos a plochou tlamu. Toto jemné a veselé plemeno, oblíbené pro svůj různorodý talent, je známo, že se účastní několika činností, včetně hlídání, hbitosti a poslušnosti.Rottle PicturesRychlé informace

Ostatní jména Rotti-Poo
Kabát Jednovrstvé nebo dvouvrstvé, husté, kudrnaté, tvrdé, silné, měkké
Barva Černá, bílá, hnědá, stříbrná nebo vícebarevná (dvě nebo více jednobarevných kombinovaných)
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář
Životnost 9 až 15 let
Velikost Střední
Hmotnost 75 až 100 liber
Výška 10 až 27 palců
Temperament Milující, inteligentní, něžný, věrný, ochranný, veselý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Prolévání Minimální (většinou sezónní)
Hypoalergenní Neznámý
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA (Dog Registry of America, Inc.), ACHC (American Canine Hybrid Club)
Původ v Německo

Rottle Puppies Video:


Dějiny

Ačkoli o historii vzniku tohoto plemene není mnoho známo, oba jeho rodiče získali svým způsobem obrovskou popularitu. Zatímco rotvajler má své kořeny od římských mastifů, používaných jako hlídací psi během obou světových válek, pudl je oblíbený pro své lovecké a strážní schopnosti. Rottle mohl být pravděpodobně navržen se záměrem vytvořit strážného nebo pracovního psa s kombinovanou inteligencí obou rodičů.

Povaha a osobnost

Rottle projevuje velkou oddanost a oddanost vůči svým rodinným příslušníkům, protože je před nimi velmi chrání. S instinkty pracovního a loveckého psa běžícího v jeho genech, toto plemeno vyžaduje velké množství outdoorových aktivit. Jeho klidná, hravá a láskyplná povaha z něj činí perfektního společníka pro děti i dospělé. Při setkání s cizími lidmi projevuje chladné a ostražité chování a také varuje své majitele vypouštěním štěkotu v přítomnosti vetřelce.Který


Protože má Rottle vysokou energii, bude potřebovat dostatečné množství outdoorových aktivit, jako je dlouhá procházka nebo hry zahrnující běh. Ve skutečnosti je náchylný k přibírání na váze poměrně snadno, takže adekvátní tělesné cvičení pomáhá udržovat jej ve fyzické a duševní kondici.
Ačkoli se jedná o minimální shedder, ty, které mají jedinou vrstvu, která je tlustá a kudrnatá jako pudl, musí být pravidelně kartáčována, aby se zabránilo zachycení prohozených vlasů uvnitř kudrlin. Příležitostně vykoupejte svého mazlíčka a čas od času mu očistěte uši a oči, abyste předešli jakékoli infekci.
Směs Rottweiler-Pudl je zdravé plemeno bez známých genetických problémů, ale existuje šance, že zdědí některá onemocnění, kterými trpí jejich rodiče, jako je dysplazie kyčle, rakovina, hypotyreóza, patelární luxace a volvulus dilatace žaludku.

Výcvik

Díky své vysoké inteligenci jsou tito psi potěšením trenéra. Štěňatům Rottle by měla být poskytnuta socializace a výcvik poslušnosti, které jim pomohou rozvíjet příjemnou osobnost. Jelikož jsou zběhlí v rychlém vyzvednutí příkazů, majitel by měl tento jejich rys usměrnit pozitivním způsobem, zejména když je vycvičí na vloupání do domu nebo cokoli jiného.

Krmení

Mohou jim být denně podávány čtyři až pět šálků suchého krmiva pro psy spolu s dalšími výživnými jídly. Protože však mají tendenci rychle přibírat na váze, může je nadměrné krmení obézní a vystavuje je spoustě zdravotních rizik.