rotterman

Rotterman je kříženec dvou německých plemen - rotvajlera a dobermana pinče. Vyznačuje se svalnatým, atletickým tělem, které projevuje sílu a vytrvalost, přičemž jeho oči odrážejí inteligentní, nebojácný a ostražitý výraz. Výsledkem je, že tento pes je často používán při ostraze, policii a vojenských pracích, stejně jako při pátracích a záchranných operacích.Obrázky Rottermana

Rychlé informace

Alternativní názvy Rottie Dobie, Rottie Dobe, Doberweiler, Doberott
Kabát Krátké, hladké
Barva Červená, hnědá, rezavá, černá, modrá, plavá
Typ plemene Kříženec
Kategorie Práce, hnát se, Molossere
Životnost 9-12 let
Hmotnost 70-110 liber
Velikost Velký
Výška 24-26 palců
Prolévání Minimální
Temperament Chytrý, loajální, energický, poslušný
Hypoalergenní Ne
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci ACHC, IDCR, DDKC

Video: Štěňata Rottermana s jejich matkou


Temperament a chování

Klidní a sebevědomí Rottermanové jsou obecně zdrženliví s cizími lidmi, ačkoli jim nikdy nechybí odvaha. Když budou konfrontováni s novou situací nebo neznámými lidmi, budou čekat a zhodnotí své okolí, než zareagují.

Tito psi, kteří jsou láskyplní a oddaní své rodině, jsou dobrými společenskými zvířaty, která sledují své lidi po celém domě. Ačkoli mají inherentní ochranný instinkt, doberman-rottweiler mix psi nejsou snadno vzrušeni. Bez dobrého důvodu nebudou vůči lidem agresivní.Rottie Dobies se rádi zaměstnávají a mají dobrou pracovní morálku.

Který


Středně aktivní rottermanští psi si budou každý den užívat procházky po dobu 20–40 minut. Ocení také procházky nebo hraní s míčky na oploceném dvoře. Energičtější mazlíčci však mohou potřebovat strukturovanější cvičení. Jejich trénink spolu s atletikou je činí vhodnými pro soutěže poslušnosti a agility.
Kartáčujte svůj Rottermanův kabát pomocí kartáče s pevnými štětinami každý týden, abyste mohli distribuovat jeho kožní oleje a odstraňovat odumřelé chloupky. Doporučuje se časté česání během období vypadávání, aby se omezilo vypadávání vlasů. V případě potřeby se vykoupejte.
Jsou náchylní k určitým zdravotním problémům, včetně hypotyreózy, dysplazie kyčle a loktů, alergií, nadýmání, rakoviny kostí a srdečních poruch.

Výcvik

Jeho sílu a agresivitu lze směrovat prostřednictvím pevného a důsledného tréninku.  • Abyste snížili jeho agresivní a ochranné instinkty, měli byste socializovat štěně Rottermana. Pozvání hostů, kteří jsou mírumilovní a asertivní, a také vyvážených psů pomůže udržet pocit vašeho psa pod kontrolou. Jako majitel byste měli také projevovat klidné, asertivní a submisivní chování, protože to pomůže při podpoře stability a vytvoří šťastného a vyrovnaného psa.
  • Štěně Rottermana by se kvůli svému pasteveckému původu mohlo pokusit pronásledovat, opírat se, šťouchat a pohánět malé děti, které běží. Techniku ​​přesměrování můžete použít máváním žvýkací hračky nebo poskytnutím pamlsku. Kromě toho můžete své štěně odvést od honby a pošťuchování lidí hraním skrývání pamlsku. Vzhledem k tomu, že se pokusí najít pamlsek, hra poskytne spoustu duševní stimulace.

Krmení

Rottermanu můžete každý den poskytnout 4-5 šálků suchého krmiva pro psy.