Rat-cha

The Rat-cha je křížencem dvou dalších slavných plemen - Krysí teriér a Chihuahua . Jedná se o hravé a kočičí psy, kteří vyžadují velmi malou péči. Vše, co potřebují, je láska a náklonnost od jejich rodiny. Charakteristicky jsou malí, stejně jako jejich rodiče, a často mají tvář Chihuahua .
Rat-chas mají obvykle krátkou srst, ale někteří jedinci mohou zdědit dlouhé vlasy Krysí teriér . Mají ostražité, kulaté oči, malé, ale silné nohy, černý nos a dlouhý ocas. Uši mohou být ohnuté nebo špičaté, v závislosti na jejich genech.Obrázky Rat-cha

směs pudla francouzského buldočka

Rychlé informace

Také známý jako Rat teriér Chihuahua Mix, Rat-Chi, RatChi
Kabát Měkké, krátké, rovné
Barvy Černá, hnědá, opálená, zlatá, žíhaná, bílá, krémová
Typ Hračkový pes, teriérský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 13 až 18 let (průměr: 15)
Výška (velikost) Malý; 12-18 palců
Hmotnost 12-15 liber (dospělí dospělí)
Velikost vrhu 1-4 štěňata
Behaviorální rysy Milující, inteligentní, energický, loajální, majetnický
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Obvykle (kromě větších psů)
Prolévání Mírný
Štěkot Ano
Hypoalergenní Ne
Kompatibilita klimatu Není dobré pro chladné klima
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci IDCR, ACHC, DDKC, DRA

Video: Rat teriér Chihuahua Mix Štěňata si hrají

Historie směsi Chihuahua krysího teriéra

Rat-chi byl poprvé představen v devadesátých letech minulého století a od té doby byl často prohlašován za „nejlepšího“ návrhářského psa.

Povaha a osobnost

Ratchasové jsou laskaví a většinou touží po pozornosti. Tito inteligentní psi touží po lidském dotyku, spí na klíně svých pánů nebo se pokoušejí vyhrabat noru na posteli a láskyplně se mazlit.

RatChas nejsou skuteční teriéři, i když mohou projevovat podobnou povahu, včetně podezření vůči cizím lidem a jiným psům zeširoka, velmi podobní jejich rodičům Chihuahua. Kvůli jejich malým rozměrům by pro ně bylo těžké komunikovat s většími psy nebo se k nim přiblížit.směs laboratoře a kokršpaněla

Přestože jsou tyto miniaturní špičáky hravé, kvůli jejich vlastní podezřelé a vnější povaze nejsou pro děti příliš pohodlné. Proto se doporučuje držet mladší děti od nich dál, protože bouřlivá povaha a drsná hra vašich dětí mohou vašemu psovi lézt na nervy.

Jsou teritoriální a přehnaně ochranářští a chtějí získat vše, čeho si váží.Který


Vyrazte si Ratchas na krátké procházky každý den. Jsou aktivní a hraví a potřebují nějaké prostředky na spalování kalorií. Pamatujte, že tito psi také dávají přednost trávení času v teple vaší postele. Stále mnoho líných hodin může vyvolat destruktivní nebo veselé chování.
Intenzivní péče není nutná. Jednoduše je jednou nebo dvakrát týdně očesejte hřebenem s měkkými štětinami, aby byla jejich srst zdravá a čistá.
Kromě obecných problémů se psem (jako jsou alergie atd.) Byste měli také zvážit následující body:

  • Samice krysích chas byly často pozorovány s obtížemi během hnízdění.
  • Při vyndávání psa v chladném počasí nebo při příliš dlouhém vystavování se doporučuje extrémní péče. Psi z pokrevních linií čivavy mohou za takových povětrnostních podmínek upadnout do kómatu. Důkladně je přikryjte do psích svetrů nebo něčeho podobného.
  • Cukrovka také není u psů kříženců čivavy neobvyklá.

Pamatujte také, že při vyzvedávání těchto malých psů musíte být opatrní.

Výcvik

  • Na pomozte svému psovi stýkat se a bezpečně smíchejte s jinými špičáky „Naplánujte si setkání se psem mimo jeho„ území “(váš dům), v neutrální oblasti, abyste zabránili tomu, aby se váš Rat-cha cítil teritoriální, a zároveň nenechal svého psa vniknout dovnitř území ostatních psů. Vhodným místem pro taková setkání může být oblast mezi vámi a dvorem vašeho souseda nebo to může být malá, klidná oblast v parku.
  • Vlastní chování hračky může často posílit vrozené sklony k agresi namísto jejich potlačování, což může být potenciálně velmi nebezpečný stav. Pokud zjistíte, že je vaše Rat-cha příliš mnoho potravin nebo hraček, je nejlepší ji nechat pro veterináře nebo odborníky na školení.

Dieta/krmení

Rozvrh na jídla, která se skládají z vysoce výživného krmiva pro psy. Množství je svou velikostí a energetickou úrovní podobné psím plemenům.

Zajímavosti

  • S maximální délkou života 18 let je rat-cha jedním z nejdéle žijících křížů.