Pyredoodle

The Pyredoodle , velký kříženec, je potomkem Velké Pyreneje a pudl. Stejně jako jeho mateřská plemena má Pyredoodle hustou srst skládající se z rovných nebo mírně kudrnatých vlasů, která je na obličeji, krku a ocasu poměrně bohatá. Je to energický pes s dobře vyváženým tělem, tmavým nosem, oválnými očima a elegantním vzhledem.Obrázky Pyredoodle


Rychlé informace

Ostatní jména Pyreneespoo, Pyrepoo, Pyreneesdoodle, Great Pyrenees pudl Mix
Kabát Dlouhé/krátké, silné, vlněné
Barva Šedá, stříbrná, bílá, hnědá, žíhaná, meruňková, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pracovní
Životnost 10-12 let
Hmotnost 38,6-45,4 kg (85-100 liber)
Velikost/Výška Velký; 15-32 palců
Velikost podestýlky V průměru 2–4 štěňata
Prolévání Minimální
Temperament Milující, inteligentní, klidný, oddaný, odvážný
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA

Video Pyredoodle


Temperament a chování

Zatímco chování Pyredoodle je loajalita, trpělivost a jemnost, je skvělým strážným psem, který chrání svou rodinu. Jeho přirozená nebojácnost a ostražitost v kombinaci s velkou postavou mu dodávají impozantní vzhled podobný strážci. Je od přírody nezávislý a tvrdohlavý, často ho vidí pracovat samostatně nebo zjišťovat věci. Tento mazlíček je obvykle ostražitý a zdrženlivý s cizími lidmi a může štěkat, pokud cítí nebezpečí. Rychle se však uklidní, jakmile zjistí, že jeho majitel má s cizincem klid. Pes prospívá se svou rodinou a může se stát destruktivním, pokud zůstane sám nebo oddělen od svých rodinných příslušníků. Je také milující a přívětivý s malými dětmi a malými domácími mazlíčky v rodině.

Který


Je to docela aktivní pes, který potřebuje jedno nebo dvě kouzla mírných cviků, aby si udržel zdraví v optimálním stavu. Ujistěte se, že vezmete svého mazlíčka na vodítko na hodinu běhání a pěší turistiky. Pyredoodle se může velmi rychle nudit, a proto ke správné stimulaci potřebuje spoustu hraček pro psy. Když hrajete na uzavřeném dvoře společně se svým domácím mazlíčkem, snažte se o to, aby byl interaktivnější, protože pomůže zlepšit vaše pouto se psem.
Aby srst byla čistá, lesklá a bez zamotání, potřebuje pravidelnou péči s týdenním kartáčováním. Pokud je svlékání více než průměrné, čistěte si pravidelně srst, abyste se zbavili odumřelých chloupků a zabránili rohožkám. Protože jeho srst je relativně odpuzující špínu, Pyredoodle nepotřebuje časté koupání. Při koupání domácího mazlíčka používejte kvalitní psí šampon.
Tito psi mohou být postiženi zdravotními problémy, jako jsou problémy s kostmi a klouby (dysplazie kyčle, dysplazie loktů a luxace patelární), torze žaludku, Addisonova choroba a oční poruchy (entropie, katarakta a hypoplázie zrakového nervu). Při adopci štěněte Pyredoodle zkontrolujte, zda má chovatel zdravotní způsobilost od rodičů štěněte od CERF a OFA.

Výcvik

Tito psi jsou poněkud obtížně cvičitelní kvůli své silné vůli a asertivní povaze. Proto potřebují zkušeného majitele, který by si mohl vybudovat vedení s pevným a důsledným školením.  • Socializace: Představte své štěně novým lidem a psům; vystavení různým zkušenostem, jako jsou hlasité zvuky, nastupování/vystupování z vozidel, procházky, návštěvy domů jiných lidí a veterináře, pomůže vybudovat důvěru ve vás i ostatní.
  • Nácvik poslušnosti: Naučte svého mazlíčka reagovat na povely jako sedni, zůstaň, vypni, přijď, zastav a pat.
  • Triky: Použijte odměny za jídlo a slovní pochvaly, abyste svého Pyredoodle naučili provádět nové triky se psy.

Krmení

Dospělý Pyredoodle vyžaduje asi 4-5 šálků suchého jídla každý den.