Puggle

Co je to Puggle

Puggle je jedinečný kříženec dvou nejlepších plemen na světě - Pug a Beagle , a možná jeden z nejroztomilejších návrhářských plemen, jaké kdo může mít.Jak vypadá Puggle

Puggle je napůl Beagle a půl pudla v jeho vzhledu. Pugovi trvá, než se podívá na jeho vrásčitý vzhled, zatímco většina z nich zdědila Beaglovu dlouhou tlamu, visící uši a zakřivený ocas.

Obrázky Pugglesměs buldoka shar pei

Rychlé informace

Ostatní jména Směs Beagle-Pug
Kabát Dvojitá srst (krátká a hladká)- podsada: krátká, hustá; krycí srst: mírně dlouhá
Barva Červená, plavá, citronová, černá, opálená (u některých s černou maskou jako Pug)
Plemenný typ Kříženec
Skupina Společník
Průměrná životnost 10 až 15 let
Velikost (jak jsou velké) Malý
Výška 7 až 15 palců
Hmotnost 15 až 30 liber
Behaviorální charakteristiky Odchozí, láskyplný, přátelský, hravý, někdy tvrdohlavý
Dobré s dětmi Ano
Kompatibilita klimatu Citlivost na extrémní klimatické podmínky (nemůže odolat nadměrnému teplu, chladu nebo vlhkosti)
Štěkají? Střední až vysoké (jako Beagle)
Prolévání (vrhá se) Střední až vysoké
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci ACHC, DBR, DRA, DDKC, IDCR
Země USA

Video z 5 týdnů starých štěňat Puggle (Pug smíchaný s Beaglem)

Puggles vs. Pocket Puggles

Zatímco Puggles jsou malé směsi Beagle a Pug, kapesní Puggles jsou jejich miniaturní verze, které váží méně než 15 liber a mají výšku méně než 10 palců. Kapesní Puggles jsou však nežádoucí, protože mají vyšší šanci zdědit mnoho genetických vad.

Dějiny

Původem v 80. letech minulého století byl Wallace Havens, chovatel ve Wisconsinu, údajně oficiálně zodpovědný za jeho vznik. Mnohem před Havensem však někteří další chovatelé také experimentovali při vývoji tohoto jedinečného plemene. Havens zaregistroval tyto psy na ACHC (American Canine Hybrid Club). Ačkoli to neuznávají žádné velké kluby jako AKC, CKC a UKC.Povaha a osobnost

Jemný, přátelský, chytrý, milý a láskyplný - to jsou rysy, které definují Puggle, který právem zdědil po svých rodičích Beagle a Pug. Jsou to dokonalí mazliví psi, o které by se dalo žádat, milující skákat svému majiteli do klína a přitulit se s ním do postele. Tato vlastnost by v nich možná mohla vyvolat separační úzkost, protože nemohou odolat delšímu osamocení.

Prodám štěňata německého ovčáka pitbull mix

Jde však také po stopách svých rodičů, pokud jde o tvrdohlavost, a někdy může být extrémně svéhlavý a nezávislý.Pokud to vezme na stranu Beagla, pak by vypuštění kůry a vytí bylo jedním z jeho charakteristických rysů. Nicméně nevynikají jako efektivní hlídací psi jako jejich rodiče Beagle. Puggles jsou přátelští s kojenci a dokonce i staršími dětmi, přičemž se ukázali jako dokonalí spoluhráči, o které by si ty nejmenší mohly přát.

Je také známo, že dobře koexistují se psy, zvláště když jsou s nimi vychováváni, ale mohli odvodit Pugův majetnický rys a trochu žárlit, když jiný domácí pes sedí svému pánovi na klíně a nechá se hýčkat. Jejich interakce s kočkami jsou trochu nepředvídatelné, protože by mohly ukázat Beagleův honící instinkt a dostat se za menšími mazlíčky.

Který


Mají mírné cvičební potřeby, které vyžadují rychlou chůzi a dostatek času na hraní. Ujistěte se však, že je vodíte, když je vezmete na procházku.
K česání jejich krátké srsti je třeba kaučukový kari kartáč jednou za dva týdny. Během období vypadávání je však nutné pravidelně odstraňovat odumřelé vlasy. Měli byste také zajistit stříhání nehtů během jednoho nebo dvou týdnů, kromě čištění zubů a čištění očí a uší.
Existuje šance, že směs Pug-Beagle vyvine respirační problémy jako Pug, zvláště pokud mají krátké čenichy. Mohli by dokonce vyvinout oční problémy, jako je třešňové oko a progresivní retinální atrofie, kterými trpí oba jejich rodiče. Dysplazie kyčelního kloubu a alergie na životní prostředí jsou dalšími běžnými stavy, se kterými by se směs Beagle a Pug mohla potýkat.

Výcvik

I přes jejich roztomilou povahu a vysokou úroveň inteligence mohla jejich tvrdohlavá povaha při tréninku představovat výzvy. Mistr by měl být pevný a dokonce by měl zavést techniky pozitivního posilování.

  • Poskytnutí výcviku poslušnosti štěňatům Puggle je nanejvýš důležité protože mají tendenci projevovat určité destruktivní návyky obou svých rodičů, jako je neustálé štěkání, kopání, žvýkání a bloudění. Zapojení do nějaké nebo jiné činnosti by je zaměstnalo a zabránilo by se uchýlit se k destruktivnímu chování. Měli by příkazu No rozumět velmi zřetelně, aby mix Beagle a Pug mohl přestat štěkat nebo kopat ve chvíli, kdy uslyší váš hlasitý a jasný hlas.
  • Výcvik v bednách vašeho Puggle je zásadní, aby mu pomohl překonat separační úzkost. Zvykněte si na to, aby v bedně zůstala alespoň jeden den od jejího štěněte. Udělejte prostředí přepravky teplé a útulné tím, že do ní nacpete všechny oblíbené věci svého Puggle. Nejprve ho nechte uvnitř na krátkou dobu a poté prodlužte čas. Můžete ho také naučit příkaz In nebo Kennel, aby to spojil s bednou a dostal se dovnitř, kdykoli ho o to požádáte.
  • Housetraining the Puggles by legalizoval jejich plán toalet. Nejprve musíte vybrat konkrétní oblast, kde by se váš Puggle každý den likvidoval. Vezměte si to na určené místo každé ráno a pak za dvě hodiny na celý den. Jakmile udělá svou obchodní odměnu a povzbudí ho, aby každý den prolomil dům, aniž by ukázal jakoukoli tvrdohlavost.

Krmení

Při výběru krmiva pro psy pro Puggle se ujistěte, že jdete po těch, které obsahují základní živiny, jako je vitamín C, E, tuky a aminokyseliny. Blue Buffalo, Tate of the Wild a Royal Canin jsou některé z dobrých značek krmiv pro psy, které si můžete vybrat pro svého mazlíčka Puggle. Domácí strava obsahující vařenou zeleninu a maso může být také přidána do krmiva pro psy v odměřených množstvích, ale vždy před tím promluvte s veterinářem. Zvláštní pozornost byste měli věnovat dietě Puggle, protože mají tendenci být obézní, což by mohlo způsobit problémy, jako je respirační tíseň a dysplazie kyčle.

laboratorní honič smíšená štěňata

Kolik krmit

Plnoletému Puggle byste měli krmit pravidelně jeden až jeden a půl šálku suchého krmiva pro psy, dvakrát nebo třikrát denně.