Poshie

The Poshie je kříženec, který se vyvinul z plemen Pomeranian a Shetland Sheepdog (Sheltie). Tito miniaturní psi jsou známí svým roztomilým vzhledem a extrémně horlivou povahou. Mají malé, dobře tvarované tělo pokryté dvojitou načechranou srstí jako pom, končící stočeným ocasem. Jejich uši jsou vztyčené, oči jsou malé a černé, spolu s dlouhou tlamou končící tmavým nosem. Jsou ideální pro rodiny žijící v bytech, za předpokladu, že mají možnost se celý den volně pohybovat.Poshie Obrázky


Rychlá fakta

Také známý jako Pomeranian Sheltie Mix, Pom Sheltie Mix, Pomeranian Shetland Sheepdog Mix
Kabát Dlouhé, dvojité, rovné, hedvábné
Barvy Černá, modrá, žíhaná, krémová, oranžová, sobolí, červená, bílá, kombinace s bílou, trikolorní
Typ Společenský pes, Hlídací pes, Lapdog
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 16 let
Výška (velikost) Krátké až průměrné
Hmotnost (velikost) 5-40 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Milující, ostražitý, loajální, energický, nezávislý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Ano (často)
Prolévání Ano (dvakrát sezónně)
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR, IDCR, ACHC, DDKC, DRA

Video: Roztomilá štěňata pomeranianských šeltií hrajících si


Temperament a chování

S jejich pastevním genem, energií, elánem a nadšením jsou slova, která mohou být synonymem pro Poshies. Jejich hravá povaha je formovala tak, aby se měli dobře s dětmi a jinými domácími mazlíčky v rodině. Tito věrní psi rádi upoutávají pozornost svých rodinných příslušníků, což je vlastnost, která z nich udělala dobré lap psy.

Někteří z nich mohou být také tak bystří a inteligentní jako jejich rodiče z Sheltie, takže se mohou učit novým věcem. Mohou být averzivní vůči cizím lidem, a tak vyvolat zuřivý poplach, když spatřili neznámou tvář vnikající do prostoru svého pána. Díky tomu je váš mazlíček zkušený hlídací pes.Který


Protože jsou extrémně energičtí, potřebují hodně cvičení, aby uvolnili svoji energii. Naopak méně cvičení může vést ke špatnému chování, včetně štěkání, ničení domácích potřeb atd. Vezměte svého psa na procházku na vodítku každý den po dobu nejméně půl hodiny. Nechte je s vámi běhat nebo hrát zábavné hry, nejlépe na uzavřeném dvoře, jako je aport, schovávaná, mrtvý pes atd.
Směs dlouhosrstých šeltií pomeranianů se vrhá dvakrát ročně. Vyžadují dobrou péči, zvláště během období svlékání. Jejich dvojitý kabát hravého poshie by se mohl snadno zaplést a zašpinit. Kartáčujte je často, alespoň 3 až 4krát týdně. Pro čistotu a zdravotní faktory se doporučuje jejich stříhání jednou za měsíc.
Jako většina kříženců je i toto plemeno přirozeně zdravé. Uvědomte si však všechny možné genetické/dědičné problémy.

Výcvik

Je o nich známo, že jsou docela dobře zvládnutelné, a proto vyžadují méně opakování příkazů a snadno přijímají nové věci.

Triky: Pasoucí se psi jsou přirozeně agilní a vynikají v rychlém překonávání překážek a změně směru. Naučte svá mláďata tkát mezi nohama. Použijte vábničku, aby vaše štěně prošlo jednou nohou a udělalo kruh, a opakujte postup kolem druhé nohy, abyste dokončili druhou polovinu symbolu „nekonečna“ - ∞. Chvalte svého psa spolu s pamlskem. Pokračujte ve cvičení každý den několikrát.Poslušnost: Výcvik poslušnosti je před socializací vašeho psa a jeho přenesením na místo. Pasoucí se psi mohou mít instinkt ke stádu jiných psů, a proto je důležité je vycvičit základní příkazy poslušnosti, jako je „útočení“, „zmrazení“, „zpět“ atd., Než je vynesete do společnosti. To vám pomůže udržet slovní kontrolu nad svým mazlíčkem.

Socializace: Vezměte svá štěňata poshie do psího parku, abyste jim pomohli setkat se s dalšími členy jeho „společnosti“ a jejich pány. Nikdy je však do hry nenuťte. Toto plemeno je již hravé a potřebuje svůj vlastní čas, dokud se necítí příjemně, když považuje ostatní psy za přátele a začne se s nimi míchat. Při prvních známkách potíží okamžitě odejděte.

Dieta/krmení

Záleží na velikosti vaší směsi šeltie a pomeranian. Jděte na normální dietní plán pro psy; i když množství by mělo být úměrné velikosti vašeho psa. Držte se diet bohatých na bílkoviny a s vysokým obsahem sacharidů.