Pudl Dalmatian Mix - Dalmadoodle


Pudl Dalmatian Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu pudla a dalmatského retrívra. Je také známý jako Dalmadoodle. Oba tito psi mají velmi milé osobnosti a pravděpodobně budou mít střední energetickou hladinu. Budou extrémně chytří, protože pudl je jedním z nejchytřejších psů v okolí. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Pudl nebo Dalmatin? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Poodle Dalmatian Mix.I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si vzali štěně Poodle Dalmatian Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Dalmadoodle.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Zde je několik obrázků Poodle Dalmatian Mix - Dalmadoodle
Pudl Dalmatian Mix - historie Dalmadoodle

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Pokud máte pár minut, prosím podepište našepeticezastavit štěňata.Dalmatinská historie:

První ilustrace psa byly nalezeny v Chorvatsku v 16. letech. Jako téměř každé plemeno psů byly používány jakoválečné psy, pomáhat lovit a chránit vesnice a domy. Dodnes si toto plemeno zachovává vysoký strážní instinkt; i když je přátelský a věrný těm, které pes zná a důvěřuje jim. Mají silný lovecký instinkt a byly použity mimo jiné jako vynikající vyhlazovač potkanů ​​a škůdců a ptáků. Nemůžete mluvit o dalmatincích, aniž byste mluvili o jejich roli při práci prohasičipro jejich roli jakohasicí přístrojedoprovod a maskoti hasičských zbrojnic. Předpokládá se, že jsou tak kompatibilní s hasičskými zbrojnicemi, protože oni a koně jsou velmi kompatibilní. psi byli snadno vycvičeni, aby běhali před kočáry, aby pomohli vyčistit cestu a rychle vést koně a hasiče k požárům. Jsou také docela dobří hlídací psi a byli zvyklí chránit hasičskou zbrojnici před tím, než by zloději kradli silné a stabilní koně.Historie pudla:

Původ pudla je sporný, ale většina souhlasí s tím, že pochází z Německa, kde byl znám jako Pudelhund. Slovo Pudel je odvozeno odNízká němčinasloveso s významem „stříkat kolem. Původně šlo o lovecké a lovecké plemeno, které získalo vodní ptactvo. Bylo založeno jako národní plemeno ve Francii, kde spor přichází tam, kde začal, a nikoli v Německu. Pudl byl chován v nejméně třech velikostech, včetně Standard, Miniature a Toy.


Skvělá videa Poodle Dalmatian Mix - štěňata Dalmadoodle


Pudl Dalmatian Mix - velikost a hmotnost Dalmadoodle

Standardní pudl

směs kokršpaněla a čivavy

Výška: 18-24 palců na rameni

Hmotnost: 45 - 70 lb.

Životnost: 12 - 14 let


Dalmatin

Výška: 22 - 24 palců na rameni

Hmotnost: 35 - 70 lb.

Životnost: 10 - 13 letPudl Dalmatian Mix - osobnost Dalmadoodle

Stejně jako všechny hybridy se musíte podívat na rodiče, aby si dobře přečetli, jak se pravděpodobně budou chovat. Vzhledem k tomu, že obě rodičovská plemena jsou rodinně orientovaní psi, měl by tento člověk být dobrým společníkem. Dobře vychovaný Dalmadoodle by neměl být plachý ani agresivní vůči lidem ani jiným zvířatům. V ideálním případě bude Dalmadoodle pravděpodobně inteligentní a vysoce trénovatelný díky inteligenci Poodle a dalmatské lásce k práci s lidmi. Jsou to typ psa, ke kterému se chcete po dlouhém pracovním dni vrátit domů. Pokud je budete správně trénovat, pak jsou to nejlepší domácí mazlíčci, kteří mají kolem sebe. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a užít si s vámi spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.Pudl Dalmatian Mix - Dalmadoodle Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Dalmatin smíchaný s pudlem může být náchylný k onemocněním meziobratlových plotének, problémům s očima, epilepsii, hluchotě, hypotyreóze, pudlům nanismu, CBS, dysplázii kyčlí, infekcím uší, kožním alergiím,

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.Pudl Dalmatian Mix - péče o Dalmadoodle

Jaké jsou požadavky na péči?

Bude to mírně se zbavující pes. Mějte na paměti, že hypoalergenní šílenství je trochu nesprávné pojmenování, protože všichni psi střídají srst i srst. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude mít pravděpodobně vyšší energetickou hladinu, protože pudl je vysokoenergetický pracovní pes. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes.

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Unavený pes je dobrý pes.

Jaké jsou požadavky na školení?

Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Pudl je známý tím, že je tvrdohlavý, takže plánujte, že do této části budete muset dát trochu více energie. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Pudl Dalmatian Mix - krmení Dalmadoodle

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu, takže na to pamatujte při jejich krmení. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek pomeranian

ChiWeenie

australský ovčák yorkie mix

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky