Pin-Tzu

The Pin-Tzu je malý křížený pes, který byl vyroben křížením Miniaturní pinč se Shih Tzu. Štěňátka se vzhledem Shih Tzu jsou běžnější než ta se vzhledem Min Pin. Tito roztomile vyhlížející psi jsou hraví a energičtí, mají kulatý obličej, černé knoflíkové oči a podobně vypadající špičku nosu. Mají také disketové uši, které visí vedle očí.Obrázky Pin-Tzu

Rychlé informace

Také známý jako Min Pin Shih Tzu Mix
Kabát Hustý, hedvábný, rovný, střední, krátký
Barvy Černá, černá s pálením, hnědá, čokoládová, bílá
Typ Hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání Skoro 15 let
Výška (velikost) Malý
Hmotnost 8-16 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Hravý, společenský, energický, láskyplný, loajální
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Mírný
Hypoalergenní Neznámý
Kompatibilita klimatu Dobré pro všechna podnebí
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, ACHC, IDCR

Video: Min Pin Pin Shih Tzu Mix Štěňata si hrají

Temperament a chování

Toto plemeno je známé svou láskyplnou a loajální povahou. Jsou temperamentní a hraví, užívají si lidskou společnost naplno. Dobře vycházejí i s jinými domácími mazlíčky v jeho rodině.

Pin-Tzus jsou také ostražití, odvážní a odvážní-vlastnosti, které z nich udělaly dobrého hlídacího psa, i přes jejich malou velikost. Pokud je majitel dobrým vůdcem, tito dobromyslní psi nikdy v budoucnu nebudou mít problémy s chováním, protože vše, co potřebují, je skutečné vedení.

Který


Jako aktivní plemeno hrají celý den, pobíhají po domě, a proto jim vyhovuje život v bytě. Ve skutečnosti nepotřebují ani dvůr samostatně. Je však důležité vzít je každý den na procházku nebo běhání, protože pomáhá udržovat rovnováhu mezi jejich aktivní povahou a nutkáním hrát.
Pin-tzus není na ženicha náročný. Mají krátké až středně velké vlasy, které je třeba každý týden česat. Čistěte si zuby dvakrát nebo třikrát týdně, abyste minimalizovali pravděpodobnost problémů s parodontem. Také udržujte oči a uši vždy čisté a suché. Šamponujte je pouze tehdy, když jsou opravdu špinavé.
Může existovat šance, že váš pes zdědí problémy po rodičích. Dávejte si pozor na ušní infekce, problémy s očima, uklouznutí kolen, onemocnění páteře a časnou ztrátu zubů. Jsou také náchylní k obezitě. Sledujte jejich každodenní stravu.

Výcvik

  • Od učení vloupání může být občas problém u malých psů, ujistěte se, že opravíte konkrétní místo venku a konkrétní čas, kdy má vaše štěně odstranit. Vyndejte ho na vodítku a zároveň odstraňujte, odměňujte ho pokaždé, když se odstraní na správném místě. Mezitím si zvykněte na konkrétní slovo pro tuto akci, jako je „jít na nočník“, abyste jej v budoucnu mohli svému psovi připomenout, aby ho odstranil.
  • Naučte triky svému hravému pejskovi řekněme hře na klavír. Pořiďte si malé hračkové piano, vzhledem k jeho malým rozměrům. Jakmile váš pes začne projevovat zájem, začněte ho chválit a udělejte mu pamlsek. Počáteční sezení však udržujte krátké, aby váš pes neztratil zájem. Dále odhoďte pamlsek pryč od nástroje a nechte ho přijít. V okamžiku, kdy se znovu vrátí ke klavíru, udělejte mu pořádnou chválu a další lahůdku. Pokračujte v celém procesu čas od času, dokud se váš pes nenaučí mačkat klávesy a hrát svou vlastní „hudbu“.
  • Socializujte svého psa s jinými většími psy tak, aby se zabránilo případnému syndromu malého psa. Požádejte souseda nebo přítele, který má relativně většího psa, aby přivedl svého mazlíčka na schůzku se psem. Vyberte si venkovní prostor, který nespadá pod žádné území psů. Držte je na vodítku a začněte udržováním bezpečné vzdálenosti (alespoň 20-30 stop). Dejte jim postupně vědět. Pokud si všimnete, že se k sobě navzájem cítí pohodlně, sblížte je nebo je dokonce nechte navzájem cítit, sledujte, jak vrtí ocasem nebo dávají jakýkoli hravý signál. Pokud však uvidíte sebemenší známky agrese, okamžitě opusťte místo a vraťte se další den.

Dieta/krmení

Vytvořte obecný dietní plán, který je u psů běžný díky jeho velikosti a energetické hladině. Kvalitní granule prémiové značky zní dobře.