Pekingese

Známý pod mnoha jmény jako Peke, Pelchie Dog nebo Lion Dog, Pekingese je starodávné plemeno hraček vyvinuté v západní oblasti Číny. Kompaktní a dobře vyvážený výhled, toto plemeno má vzhled podobný lvu, který je ztělesněním důstojnosti, smělosti a odvahy.Pekingské obrázkyJak vypadá Pekingese

Hlava: Velké, přičemž jeho vrchol je široký, plochý a mohutný

Oči: Velké, tmavé, kulatého tvaru, široce rozkročené

Uši: Dlouhé, visící a ve tvaru srdce

Krk: Krátké a silnéČenich: Plochý, široký a robustní

Ocas: Vysoko nasazený, mírně klenutý, nesený přes zádaRychlé informace

Ostatní jména Pekingský lví pes, čínský španěl, pekingský palasthund, pelchie, lví pes
Běžné přezdívky Pouze
Kabát Dlouho tekoucí; Vnější srst: dlouhá, rovná, hrubá; Podsada: Silná a měkká
Barva Černá, černá s pálením, šedá, plavá, krémová, červená, červená sobolí, bílá, plavá žíhaná, sušenka
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Hračka, společník
Průměrná délka života/ délka života 12 až 15 let
Velikost (jak jsou velké) Malý, hračka
Výška dospělého Pekingese 6 až 9 palců
Hmotnost dospělého Pekingese 7 až 14 liber
Velikost vrhu V průměru 2 až 4 štěňata
Behaviorální charakteristiky Inteligentní, odvážný, nezávislý, odvážný, ostražitý
Dobré s dětmi Ne s batolaty nebo malými
Tendence štěkání Nadměrný
Kompatibilita s klimatem Nemůže odolat velmi vysokým teplotám
Prolévání (vrhají se) Nadměrně
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci FCI, CKC, AKC, NZKC, UKC, KC (UK)
Země Čína

Video štěňátek Pekingese

Pekingské směsi

 • Peagle - Pekingese x Beagle
 • Peke-a-boo - Pekingese x Bolognese
 • Griffonese - Pekingese x Bruselský grifonek
 • Koeficienty - Pekingese x Cavalier King Charles
 • Crested Alone - Pekingese x čínský chocholatý
 • Tváře - Pekingese x Chihuahua
 • Cockinese - Pekingese x kokršpaněl
 • Francouzský Bullnese - Pekingese x Francouzský buldoček
 • Nejsou sami - Pekingese x Havanese
 • Lhasanese - Pekingese x Lhasa Apso
 • Yorkinese - Pekingese x Yorkie
 • Drát Foxingese - Pekingese x Wire Fox teriér
 • Peka-A-West - Pekingese x West Highland White Terrier
 • Silkinese - Pekingese x Silky teriér
 • Čínština - Pekingese x Shih Tzu
 • Shetinština - Pekingský x Shetlandský ovčák
 • Peek-A-Pom - Pekingese x Pomeranian
 • Peke-A-Tese - Pekingese x Maltese

Historie a původ

Existuje mnoho zajímavých mýtů a příběhů týkajících se vzniku tohoto plemene, nejběžnějším je, že to bylo stvoření Pána Buddhy, který zmenšil lva na velikost psa.

Podle analýzy DNA provedené v nedávné době je to jedno ze starověkých plemen psů, které byly ve vlastnictví členů patřících do čínského císařského paláce. Zpočátku byli velcí a čínští šlechtici hráli významnou roli v jejich chovu, aby produkovali psy malých velikostí. Na čínských soudech byli tak ceněnými společníky, že jejich krádež byla považována za trestný čin.

australský ovčák německý ovčák mix štěňata

V místě svého původu byli populární až do roku 1860, kdy začaly opiové války. Anglická a francouzská vojska převzala plnou kontrolu nad pekingským starým letním palácem, což způsobilo obrovské zničení a devastaci. Královská rodina byla ohledně svých Pekesů tak majetnická, že v tuto chvíli krize domácí mazlíčky zabíjela, než aby si je podmanila nepřáteli. Během jednoho takového útoku, kdy císař Xianfeng opustil palác se všemi svými poddanými, jedna z jeho tet, které zůstaly, spáchala sebevraždu, aby zachránila její důstojnost.

Pět jejích Pekingů však přežilo a bylo přivezeno do Anglie. Pár vzal lord John Hay, který jej daroval své sestře, další pár vlastnil Sir George Fitzroy, zatímco pátého Pekingese získal poručík Dunne, který jej představil královně Viktorii Velké Británie, která jej nazvala Kořist.

Kromě Anglie se jejich popularita dokonce rozšířila do dalších evropských zemí, jako je Irsko, kde Dr. Houston, který obdržel tohoto psa jako dárek pro zavedení klinik poskytujících očkování proti neštovicím v Číně, převzal iniciativy při vývoji tohoto plemene. Když překonali Západ, dostali se do Spojených států amerických v devadesátých letech 19. století, přičemž AKC to uznalo v roce 1906. V současné době drží 49.thhodnost 155 uznaných plemen AKC.

Povaha a osobnost

Jeho královský původ může možná hrát roli při formování Pekingese jako důstojného psa s nádechem nadřazenosti a vlastní důležitosti.

Pokud se však naučíte vážit si jeho pocitů, vynikne jako laskavý, láskyplný a věrný rodinný pes, který vám dodá respekt. Jejich rovnice s cizími lidmi závisí na tom, jak se cítí, když u dveří uvidí neznámou tvář.

Většinou jsou ostražití a zdrženliví, když se setkají s neznámou tváří, a pro intimitu svých majitelů by štěkli tak hlasitě jako poplach. Tato vlastnost je pozvedne na postavu efektivního hlídacího a strážního psa.

Jejich štěkot se zdá být trvalý, protože mají tendenci výt na vidinu čehokoli, co vidí, pohybující se auta, lidi nebo jiná zvířata procházející kolem jejich domovů.

Pekingese žijící s dospělými nemusí být vždy dostatečně přátelský k dětem. Ačkoli by mohli být vhodní starší, kteří zvládají psy vyzrále, jejich interakce s malými vyžaduje dohled.

směs mops a weiner pes

Ačkoli jsou nejpohodlnější s jiným Pekingem, mohou sdílet dobré vztahy s jinými psy i kočkami, když jsou tak společensky.

Který


Nejsou vysoce aktivním plemenem a dobře by se jim dařilo, kdyby cvičili mírně. Kromě rychlé chůze by jim stačilo trochu cvičení venku nebo kvalitní hrací doba uvnitř. Kvůli své plné srsti a krátkému nosu nesnáší teplo a neměli by být vynecháni, když teploty stoupají. Přehřátí může způsobit řadu zdravotních rizik včetně mrtvice.
Jsou to sezónní shedters a je třeba je čistit hodinu týdně, aby se zabránilo tvorbě rohoží a spletenců. Před kartáčováním můžete jeho srst dobře zamlžit pomocí kondicionéru, aby se vlasy nelámaly, a poté je rozčesat přírodní štětinou nebo štětcem. Mezi další hygienická opatření, která je třeba přijmout, patří zastřihávání nehtů, čištění očí a uší a pravidelné čištění zubů, aby se minimalizovaly šance na jakoukoli infekci. Dobře otřete záhyby na kůži, abyste snížili pravděpodobnost vzniku horkých míst nebo vředů na kůži. Udržujte je s velkou péčí, když je velmi horko nebo zima, protože nejsou schopni regulovat své tělesné teploty v extrémních povětrnostních podmínkách.
Protože mají Pekingese plochý obličej, je u nich zvýšené riziko dýchacích potíží. Mezi další běžné zdravotní problémy jsou náchylné zahrnovat srdeční onemocnění, jako je městnavé srdeční selhání a srdeční šelest, onemocnění mitrální chlopně, oční problémy včetně progresivní retinální atrofie a keratokonjunktivitidy sicca nebo suchých očí, stejně jako řada kožních onemocnění.

Výcvik

Jsou tvrdohlaví a nezávislí, často s vlastní myslí, a proto by výcvik pekinézů mohl být úkol, pokud pán není pevný a taktní, jak se s tím vypořádat.

Socializace: Pekingská štěňata by měla být od začátku vystavena různým druhům lidí s různými fyzickými rysy a texturou hlasu. To by jim pomohlo lépe porozumět lidským bytostem a také by jim to zabránilo štěkat na kohokoli a na každého, koho vidí.

Poslušnost: Příkazy Ne, Zůstat a Zastavte by se měly vašeho psa naučit poměrně brzy, aby mu pomohly překonat jeho zlozvyky, jako je zbytečné štěkání nebo bystrost. Kdykoli štěká, místo toho, aby na svého psa křičel nebo žádal, aby byl Peke potichu, ho úplně ignorujte. Čím více tomu budete věnovat pozornost, tím více bude povzbuzováno ke štěkání. Když dosáhne vrcholu, dejte mu pamlsek nebo ho pochvalte, pomůže mu to spojit skutečnost, že když budete zticha, přinese vám to odměny. Pokuste se identifikovat příčinu, která ho spouští štěkat, a až se příště začne vokalizovat při pohledu na jakékoli auto nebo jiné zvíře, zkuste okamžitě odvrátit jeho pozornost.

Bedna: Vzhledem k tomu, že separační úzkost je jedním z příznaků stáří Pekingů, je vhodné zvyknout si na to, aby žila v bedně alespoň krátkou dobu za den, ne -li na dlouhou dobu. Také, když plánujete jít ven, nechte pamlsky pro svého mazlíčka, aby mu pomohlo spojit váš odchod s něčím pozitivním.

Krmení

Vyberte si kvalitní suché krmivo pro psy, které má dostatečné množství živočišných bílkovin a neobsahuje umělá aromata nebo barviva. Pokud k denní granule přidáváte domácí jídlo, ujistěte se, že 50–80% z ní tvoří jehněčí, rybí, drůbeží a orgánové maso. Můžete přidat vařenou zeleninu, jako je mrkev, chřest, hrášek, dýně a brokolice, ale ujistěte se, že nepřesahují 25% vaší stravy Peke. Aktivní Pekingese o hmotnosti 8 až 10 liber potřebují 300–400 kalorií denně. Jeho překročení může mít za následek obezitu a další zdravotní problémy.

Zajímavosti

 • Pekingese byl jedním z pěti špičáků, kteří přežili ztroskotání lodi Titanic.