Peke-A-Tese

The Peke-A-Tese je kříženec mezi Pekingese a maltština. Jedná se o chlupaté vlasy s přitažlivými rysy, včetně kulatého obličeje, kulatých, černých očí a špičky nosu a visících uší. Mají malou, ale silnou strukturu, krátké nohy a načechraný ocas. Peke-a-tese je jednou z relativně neznámých maltských směsí. Ve srovnání s mnoha jinými kříži si však získávají popularitu díky své věrné a odvážné povaze a relativně delší délce života.směs shih tzu hedvábného teriéra

Obrázky Peke-A-TeseRychlé informace

Také známý jako Peke A Tese, Pekeatese, Maltese Pekingese Mix, Pekingese Maltese Mix
Kabát Hustý, rovný, dlouhý
Barvy Černá, bílá, černá a bílá, hnědá, zlatá
Typ Hlídací pes, hlídací pes, společenský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 10-18 let
Výška (velikost)
Malý; 10-13 palců (dospělý)
Hmotnost 7-12 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Přátelský, posedlý, nezávislý, milující, hravý
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Méně
Prolévání Nominální
Hypoalergenní Ano
Dostupnost Běžný
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video: Maltézský pekingský mix štěně hraje

Temperament a chování

Stejně jako většina ostatních pekingských směsí jsou psi Peke-A-Tese docela názorní a nezávislí. Jsou však milující, věrní a ochranitelští.

Protože měli nebojácnou povahu, nedovolili žádnému cizinci, aby se snadno dostal dovnitř hranic svých majitelů. Okamžitě začali štěkat a varovat své majitele, kdyby náhodou našli podezřele poflakovaného. Tato vlastnost z nich dělá chvályhodného strážného a hlídacího psa.Peke-A-Teses jsou také dobrými bytovými psy, protože uvnitř obvykle nejsou příliš aktivní. Jsou hraví a mají jemné chování k dětem a dokonce i k jiným psům.

min pin jezevčík čivava mix

Který


Peke-a-tese potřebuje pravidelné a správné cvičení, ale nikdy ne energicky. Jsou to malí, hraví psi a splnili by své požadavky na utrácení dalších kalorií. Jen si je denně vezměte na procházku, abyste si udrželi dobré fyzické i duševní zdraví obecně.
Peke-a-tese potřebují mírnou péči, protože se vrhají minimálně. Kartáčujte je několikrát týdně. To by si mělo zachovat lesk srsti.
Jsou to zdravé plemeno bez jakýchkoli hlášených problémů nebo onemocnění specifických pro plemeno.

Výcvik

  • Vloupání může být pro toto plemeno trochu obtížné. Chcete-li u svého štěněte peke-a-tese vypěstovat zdravý návyk, vezměte si ho jako první věc ráno, nebo než ho necháte na pokoji. Nezapomeňte mezi jídly vyjmout misku s jídlem, aby nemohla celý den žvýkat a vyvinout si nepravidelný střevní zvyk.
  • Protože by mohlo být mnoho štěňátek peke-a-tese neposlušný v určitých časových obdobích jejich života musíte začít trénovat od jeho štěněte. Chovejte se jasně, co od toho očekáváte. Abyste tomu řekli „ne“, řekněte svému štěně, co chcete, aby dělalo. Psi nemohou přesně generalizovat, například pokud má váš pes ve zvyku lízat obličej, aby vyjádřil svou náklonnost, a pokud mu řeknete „ne“, místo toho se může naučit olízat ruce. Za takových okolností tedy naučte svého psa místo toho „sedět“ nebo „zastavit“.
  • Musíte začít socializace vašeho psa, aby se v budoucnu vyhnuli možnostem cizí agrese. Pozvěte své přátele a rodiny, stále více, a to hned od chvíle, kdy je váš pes štěně. Nechte si zvyknout na nové tváře a zvyšte přijímat své hosty, pokud je nebudete vítat.

Dieta/krmení

Udělejte si denní jídlo z 1/2 až 1 šálku suchého krmiva pro psy. Částku rozdělte na dvě poloviny na dvě hlavní jídla.