Peekapoo

The Peekapoo je kříženec mezi Pekingese a miniaturní nebo hračkový pudl. Peekapoos jsou většinou kříženci první generace, tj. Jejich rodiče jsou čistokrevní. Vícegenerační chov mezi Peekapoo a Peekapoo je vzácný.
Tito psi jsou malí a jsou pokrytí malými nebo středními až dlouhými chlupy podobnými srsti. Mají malý obličej s trojúhelníkovým čenichem a přicházejí v různých barvách. Dělají skvělého společenského psa a chrání lidi, které milují. Díky tomu je pro psa tak malé velikosti veselý.Obrázky Peekapoo
Rychlé informace/popis

Také známý jako Pekepoo, Peke-A-Poo, Peke a Poo, PeekaPoo, Pekapoo, Peka-poo
Kabát Dlouhé, krátké, husté
Barvy Bílá, stříbrná, černá, černá s pálením, hnědá, šedá, meruňková
Typ Hračkový pes, návrhářský pes, společenský pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost 10 až 13 let
Hmotnost Malé až střední; 8-18 liber
Výška (velikost) 10-12 palců
Velikost vrhu 2-6 štěňat
Temperament Láskavý, ochranný, veselý, loajální
Hypoalergenní Ano (pokud zdědí pudl typu srsti)
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Ano
Země původu POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Video


Dějiny

Přesný původ peekapoo není znám. Vědci se domnívají, že toto plemeno je náhodným křížením mezi pudlem a Pekingese Pes. Bylo také naznačeno, že chovatelé Pekingese a pudla chtěli zkusit štěstí a pokusit se křížit obě plemena.

Sotva peekapoo vzniklo ve Spojených státech v padesátých letech minulého století, stalo se oblíbeným jako mazlíček pro svou rozkošnou povahu a úžasný vzhled.Temperament a chování

Peekapoos jsou poněkud bázliví. S neznámými lidmi se příliš nesnáší. Stejně jako jejich rodiče z Pekingu se snažili chránit své rodinné příslušníky a dokonce by vrčeli nebo varovali před cizími lidmi, podivnými zvuky a jinými psy. Díky tomu jsou také dobrým hlídacím psem.

Tito psi jsou také náchylní k kousání jiných zvířat nebo lidí, pokud se přiblíží k jejich jídlu. Jsou však známí svou loajalitou a láskou ke svým majitelům. Aktivně se účastnili její rodiny jako její členové a také se rádi mazlili na klíně svých blízkých. Jsou inteligentní a rádi se učí novým věcem a hrají si s rodinnými dětmi. Užijte si zábavu jejich majitelů hravým dováděním.Jako společenský pes by se peekapoo vždy snažil být s vámi, a pokud by byli pravidelně odděleni delší dobu, mohli by trpět separační úzkostí, což by nakonec vedlo k nadměrnému štěkání a žvýkání.

Který


Peekapoos jsou energičtí psi a jsou v pohybu celý den. Tomuto malému pejskovi tedy stačí velmi málo pohybu. Vezměte si je jednou denně na mírnou procházku.

Dovolte jim hrát si s hračkami nebo s dětmi v uzavřeném prostoru, který je pro ně údajně bezpečný. Jsou to však bytoví psi a po většinu času rádi žijí ve svých domovech. Nevyjímejte je v příliš horkém nebo chladném počasí.
Peekapoos nemají podsadu a svlékají se příliš málo. Vlasy pravidelně kartáčujte, aby srst byla v dobrém stavu a zachovala si lesk. To také udržuje pryč matování a mrtvé vlasy. Koupejte je jednou týdně, abyste zajistili čistotu. Jejich vlasy rostou velmi pomalu, a proto jim stačí občasné zastřihnutí. Také jim každý den očistěte oči, abyste se vyhnuli tmavým skvrnám kolem očí od sekrece očí. Zastřihněte si nehty, kdykoli mají tendenci být dlouhé.
Toto plemeno má tendenci dědit nemoci a problémy po svých rodičích. Jsou také náchylní k rozvoji respiračních problémů. Během horkých letních měsíců je uchovávejte v klimatizované místnosti.

Mezi běžné zdravotní problémy patří progresivní retinální atrofie, Legg-Calve-Perthesova choroba, patelární luxace a dysplazie kyčelního kloubu, katarakta, dýchací potíže při cvičení a městnavé srdeční selhání.

Výcvik

Trénovat peekapoo je snadné, ale může vyžadovat trpělivost, protože výsledky přicházejí postupně. Ale trénovat peekapoo je zábavné zejména proto, že jsou od přírody inteligentní. Pokud se dokážete prosadit jako vůdce jeho „smečky“, reagovalo by to svižně.

Zapojte svého psa pozitivními a jemnými metodami posilování, protože tvrdé tréninkové metody by vám nepřinesly rychlé výsledky. Pikapoos by raději dobře reagoval na pevné, ale jemné techniky. Pamlsky a odměny by také měly zajistit, aby vaše tréninkové úsilí bylo úspěšné.

Výcvik v bednách je důležitý. Nedoporučuje se však držet jej v bedně celý den, protože potřebují svůj prostor k hopsání a hraní.

Dieta/krmení

Obecné množství stravy vašeho pikapoo je stejné jako u ostatních psů, pokud jde o jeho velikost a energetickou úroveň. Pokud ale spoléháte na suchá jídla, jako jsou granule pro psy, množství závisí na značce jídla, které svému pikapoo podáváte. Průměrné doporučené množství pro vašeho psa je ¼ až ¾ šálku suchého krmiva, rozdělené na dvě stejná jídla.

Zajímavosti

  • Od největších po nejmenší jsou Peekapoos někdy rozděleny na miniaturní Peekapoo, Toy Peekapoo a Teacup Peekapoo.
  • Velikost pikapoo je nepředvídatelná, závisí většinou na velikosti jeho pudlového rodiče (ať už jeho rodič byl miniaturní, hračkový nebo šálek).
  • Peekapoo nese královskou krev v tom smyslu, že jejich mateřské plemeno Pekingese vlastnil pouze císař. Pokud se poddaným zjistilo, že ho mají, trestem za jeho držení byla smrt.
  • Někteří chovatelé umožňují křížení peekapoo s pudlem nebo pekingem, kterému se říká backcross.
  • Peekapoo je výjimečně hypoalergenní plemeno, které preferuje většina alergiků.
  • Různé kluby uznaly toto plemeno v mnoha různých jménech, jako je například American Canine Hybrid Club, které ho uznalo jako „Peke-A-Poo“, Kennel Club Designer Dogs jej nazývá „Peke-A-Poo“, zatímco registr návrhářů plemen je to „Peke a Poo“ a Mezinárodní registr designérů psů jej zaregistroval pod společným názvem „Peekapoo“.
  • Tento návrhářský pes většinou zůstal jako kříženec první generace.
  • Extrémy počasí, jako je příliš mnoho tepla, chladu nebo vlhkosti, mohou ovlivnit celkovou náladu a zdraví citlivého Peekapoo.