Peek-A-Pom

Peek-a-pom byl vytvořen přechodem přes Pekingese a Pomeranian. Tito návrhářští psi nejsou tak populární jako mnoho jiných kříženců, ale se všemi svými okouzlujícími vlastnostmi nejsou o nic méně roztomilí než ostatní hračky. Jsou robustní, malé velikosti, se vztyčenýma ušima, knoflíkovýma očima, načernalým čenichem a načechraným ocasem. Jejich dobře vyvážené tělo je pokryto hustou srstí. Tito psi mohou být snadno drženi v bytě.Podívejte se na obrázky PomRychlý popis

Také známý jako Peekapom, Peek A Pom, Peke-A-Pom, Pominese
Kabát Dlouhé, krátké, rovné, hedvábné, jemné
Barvy Hnědá, černá, modrá, černá s pálením, bílá
Typ Hračkový pes, teriérský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 16 let
Výška (velikost) Malý
Hmotnost 3-7 liber
Osobnostní rysy Milující, inteligentní, ostražitý, živý
Dobře s dětmi Ano (starší děti)
Dobré s domácími zvířaty Ne
Štěkot Minimální
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DDKC, DRA, DBR, IDCR

Video: Peekapom Feeding Chicken


Temperament a chování

Vysoce energické peek-a-poms jsou vhodné spíše pro domácnosti se staršími a dobře vychovanými dětmi, než pro mladé nebo bouřlivé děti, kterým by mohl malý pes ublížit.

Rovněž sdílejí přátelské vztahy se psy a dalšími domácími mazlíčky v jejich domácnosti.Opatrní vůči cizím lidem by spustili poplach, kdyby se k němu někdo neznámý dostal příliš blízko.

Díky vrozené lásce a náklonnosti ke svým rodinným příslušníkům by je delší období osamělosti mohlo zničit a rozveselit.Který


Vezměte si svůj peekapom každý den na bezpečnou procházku. Kromě jejich záliby hrát si s jejími rodinnými příslušníky v interiéru by si také užili čas mimo provoz na oploceném dvoře.
Dvojitý kabát Peekapom potřebuje péči každý druhý den, aby se zabránilo prolévání a zamotávání. Doma jsou tito psi sami velmi čistí. Postačí suchý šampon vašeho psa místo častého koupání. Dentální hygiena je zásadní pro prevenci předčasné ztráty zubů.
Tyto špičáky mohou být náchylné k problémům, jako je luxace čéšky, hypoglykémie, dysplazie kyčle, epilepsie a oční problémy.

Výcvik

Vloupání: Pokračujte ve vytahování svého psa na stejné místo, aby se odstranil alespoň čtyřikrát denně, když je ve věku od 2 do 4 měsíců.

Úzkost z odloučení : Aby si vaše štěně zvyklo na limity a hranice svého prostředí, nezůstávejte vedle něj pořád, místo toho mu dovolte, aby se zabavilo hračkami, které můžete čas od času změnit.

Socializace: Spíše než vynucovat úvody, požádejte návštěvníky, aby se pomalu přibližovali a pomohli vašemu psovi získat čas, aby se cítil bezpečně, aby projevoval přijatelné chování.

Dieta/krmení

Doporučuje se ½ až 1 šálek suchého krmiva pro psy.