Paperanian

Vyrábí se zkřížením Papillona a Pomeranian. Paperanian je malý pes, který se vyznačuje vztyčenými ušima, kudrnatým ocasem, černými očima a nosem a množstvím dlouhé husté srsti na zadních čtvrtích. Standardní papírovník má na hrudi a krku nápadný volán hustých vlasů, které jsou buď plné, nebo částečné. Někteří členové plemene mohou na čele a nosu vykazovat typické bílé znaky papilonu.Paperanian Picturesmini směsi australských ovčáků

Rychlé informace

Ostatní jména Mix Papillon-Pomeranian, Pappom, Pomillon
Kabát Dlouhé, jedno nebo dvouvrstvé, silné
Barva Jednobarevná černá, plná bílá, žlutá, černá a bílá, hnědá a bílá, krémová/bílá, světle hnědá/zlatá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Hračka
Životnost Asi 15 let
Hmotnost 3-10 liber (1,6-4,5 kg)
Velikost a výška Malý; 7-12 palců
Prolévání Nízký
Temperament Inteligentní, jemný, milý, společenský
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Neznámý
Soutěžní registrace IDCR, DRA, DBR, DDKC, ACHC

Paperanian Video


Temperament a chování

Tento chytrý, jemný a sladký pes rád přitahuje pozornost a vždy si užívá společnost svých rodinných příslušníků. Vychází dobře s dětmi, jinými domácími psy a dokonce i s cizími lidmi, pokud je socializován od mladého věku. Papanian, který je zvědavý a hravý pes jako jeho pomeranský rodič, je stále zaneprázdněn a energicky si hraje. Není však známý svými schopnostmi hlídat nebo hlídat a pravděpodobně svého majitele na vetřelce neupozorní.

jack russell teriér border kolie mix

Který


Stejně jako většina psích plemen, i paperanian potřebuje pravidelné venkovní aktivity, aby se udržel v dobré kondici. Vzhledem k tomu, že je to malý návrhářský pes, rychlé pravidelné cvičení, jako je chůze na vodítku nebo běhání na dvoře, je dostatečné pro spálení jeho energie. Mírné hraní se psími hračkami uspokojí jeho přirozené herní instinkty.
Jeho dlouhou, hustou srst lze udržovat bez rohoží a zamotání jemným kartáčováním dvakrát nebo třikrát týdně. K udržení čisté a lesklé srsti je zapotřebí každé dva až tři týdny koupání šamponem vhodným pro hypoalergenní psy. Použijte ručník k zabalení bezprostředně po koupeli, aby byla jeho srst suchá. Čištění zubů jednou týdně zajistí zdravé zubní zdraví.
Ačkoli o jeho zdravotních problémech není mnoho známo, papežan může trpět kostními problémy, jako je patelární luxace a dysplazie kyčle, které se vyskytují u jeho rodičovských plemen. Z důvodu bezpečnosti vašeho mazlíčka se doporučuje návštěva veterináře jednou nebo dvakrát ročně.

Výcvik

Výcvik těchto věrných a inteligentních hraček je středně snadný, ale vyžaduje trpělivost a důslednost. Díky pevným, pozitivním a opakujícím se tréninkovým metodám můžete očekávat, že výsledky se budou dostavovat stabilně, ne -li okamžitě. Použití pamlsků a odměn může tento proces výrazně usnadnit. Štěňátka můžete seznámit s běžným domácím tréninkem, abyste v budoucnu omezili jakékoli nežádoucí chování.Krmení

Váš papoušek si užije každý den půl šálku až jeden šálek suchého krmiva pro psy za předpokladu, že je jeho strava vyvážená jídlem bohatým na bílkoviny, vápník, vitamíny a mastné kyseliny. Ujistěte se, že je k dispozici čerstvá voda.

Zajímavosti

  • Pomeranian papillon mix rád štěká spolu s ostatními psy.
  • Protože se dokáže přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám, jeho zdraví není ovlivněno teplem a chladem.