Neapolský mastif

Neapolský mastif, označovaný také jako Mastino, je velké plemeno starověkého původu s masivním vzhledem a divokým vzhledem. Mezi jeho výrazné rysy patří velká hlava, hluboko posazené, hnědé nebo jantarové oči, uši trojúhelníkového tvaru umístěné nad lícními kostmi, široký hrudník, nízko posazený ocas visící rovně nebo v klidu ve tvaru S a volná vrásčitá kůže visící nad ním jeho tělo. Jeho bestiální, doga podobný vzhled a silné ochranné instinkty ho zvedají na postavu efektivního strážného psa.Obrázky neapolského mastifa
corgi smíchaný s rotvajlerem

Rychlé informace

Ostatní jména Mastif, italský molosso, neapolský mastif, can'e prese, italský mastiff, neo
Kabát Krátké, hladké, husté, volné a visící, což mu dodává vrásčitý vzhled
Barva Černá, žlutohnědá, mahagonová, modrá
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Molossers, pracující
Průměrná životnost 7 až 9 let
Velikost (jak jsou velké) Velký
Výška Mužský: 26 až 31 palců; Ženský: 24 až 29 palců
Hmotnost Mužský: 150 liber; Ženský: 110 liber
Velikost vrhu 6 až 12 štěňat
Behaviorální charakteristiky Nebojácný, ochranný, inteligentní, ostražitý, důstojný, loajální
Dobré s dětmi Dobře, nejlépe starší
Kompatibilita klimatu Nemůže odolat horkému podnebí
Tendence brzdění Středně nízké (štěká pouze v případě potřeby)
Prolévání (vrhá se) Průměrný
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci AKC, FCI, CKC, ANKC, NZKC, UKC, KC (UK), ACA, KCGB, NAPR,
Země Itálie

Video štěňat neapolského mastifa vzrušeně hrajících

Historie a původ

Protože byly starověkého původu, mohly existovat před 700 lety př. jako letité artefakty zobrazují obrazy psů, kteří se velmi podobají Mastinovi. Když Římané vládli, hráli roli válečných psů a ochránců, jejichž nápadný pohled stačil na to, aby se opozice dostala do obtížné pozice. Ačkoli si získal popularitu v celé Evropě, jeho počet po druhé světové válce drasticky klesl, čímž se ocitl téměř na pokraji vyhynutí. Poté, co válka skončila, převzal iniciativu oživit toto plemeno Piero Scanziani, italský malíř Anglický mastif byl v tomto ohledu také použit. Klub FCI a Italian Kennel Club jej uznali v roce 1949. Přestože byl mimo místo svého původu vzácný, byl AKC zaregistrován ve své pracovní skupině v roce 2004. United States Neapolitan Mastiff Club vytvořený v polovině 90. let byl prvním klubem, který zaregistroval toto plemeno.

Povaha a osobnost

Jejich robustní a přitažlivá osobnost je dostačující na to, aby v myslích přihlížejících vyvolala pocity strachu. Za silným a divokým ochráncem však ležel pokorný, láskyplný a laskavý rodinný pes se zlatým srdcem, který by se hluboce spojil se svými blízkými a následoval je kamkoli, stejně jako jejich stín.

Není třeba říkat, že kvůli ochranným instinktům jsou ostražití a zdrženliví vůči cizím lidem, takže vynikají v pozici efektivních strážců a hlídačů, dokonce ochotných vzdát se života při obraně rodiny. Přestože jsou od přírody tichí, mohli v okamžiku, kdy ucítí jakékoli nebezpečí, vydat asertivní a hlubokou štěkot. I přes svou ostražitost a statečnou povahu jsou to velmi nemotorní psi, kteří od štěňat nejsou schopni vystoupat více než po několika schodech. Jsou to dobří spoluhráči pro děti, ale pro ty starší, protože vzhledem k jejich obrovské velikosti existuje šance, že tento pes srazí menší děti, i když se snaží hrát. Neo by dobře vycházel se psy a kočkami rodiny, zvláště pokud by s nimi byl vychováván, ačkoli nesdílí pohodlný vztah s neznámými špičáky a kočkami.Který


Jedná se o líné a uvolněné psy, které vyžadují denně mírné cvičení související s rychlou procházkou a vnitřními nebo venkovními hrami. V bytech se jim daří, většinou raději líně polehávají, když jsou uvnitř. Díky své velké a těžké konstrukci ji lze snadno přehřát, a proto ji udržujte uvnitř, když je venku velká válka. Je také náchylný trpět problémy s koleny, takže se ujistěte, že váš Neo není příliš cvičený nebo nechodí příliš často po schodech nahoru a dolů. Někteří odborníci na plemena také nedoporučují zapojit se do her, jako je přetahování lanem nebo zápas, protože by mu to dalo pocit, že je silnější než jeho pán, což ho činí silnou vůlí a nezávislostí.
Jeho krátká, hustá srst by byla v perfektním stavu, kdyby byla kartáčována každý týden pomocí honičské rukavice nebo kartáče s pevnými štětinami. Vzhledem k tomu, že má pižmový zápach, koupání alespoň dvakrát za měsíc by určitě pomohlo. Musíte také dávat pozor na pravidelné otírání vrásek vlhkým hadříkem a také je dobře osušovat, aby záhyby jeho pokožky byly čisté a vyloučily se šance na infekce. Pravidelné čištění očí a uší, stříhání nehtů a čištění zubů jsou další potřeby péče o pleť, které je třeba dodržovat.
Ačkoli je toto plemeno odolné, některé z běžných problémů, které je mohou postihnout, zahrnují dysplazii kyčle a loktů, třešňové oko, progresivní retinální atrofii, hypotyreózu, kardiomyopatii, kožní infekce a nadýmání.

Výcvik

Očividně nejsou dobrou volbou pro začátečníky nebo první majitele a potřebují zkušenou ruku, aby se s nimi pevně vypořádali.

mix boxerských psů
  • Socializace neapolských štěňat je nanejvýš důležité, aby v dospělosti pochopili, že každý cizí člověk by neublížil a také se naučili odstraňovat dobré od špatného.
  • Některé z útočných návyků, které si váš Neo pravděpodobně vytvoří, jsou chrochtání, slintání a plynatost lze ve větší míře napravit výcvikem poslušnosti .

Krmení

Kvalitní suché krmivo pro psy zajistí vašemu Mastinu to nejlepší zdraví. Zatímco je krmíte přirozenou stravou, můžete zahrnout tuňáka, krůtu, libové maso, játra, vejce, tučné ryby, kuře a také zelenou zeleninu, která je vařená. Omezte však množství, protože nadměrné krmení by mohlo způsobit, že by se váš Neo nafoukl.