Mugginský pes

Pes Muggin byl vyvinut křížením Min Pin a Pug. O těchto malých psech je známo, že jsou věrní a rádi vidí své pány šťastné. Vyznačují se floppy ušima, často založeným čelem a dobře definovaným tělem spolu s pevnými nohami.
Mugginští psi se mohou lišit vzhledem. Zatímco jeden by mohl vzít mopsův kudrnatý ocas a krátký čenich, druhý by mohl vyvinout kratší ocas a delší čenich Miniaturní pinč rodič. Jelikož však v poslední době moderní chovatelé využívají pro zlepšení svého genofondu také jiná plemena, mohou mezi jednotlivci existovat rozdíly ve vzhledu.Obrázky Muggin Dog

Rychlé informace

Také známý jako Mopsík Miniaturní pinč Mix, Min Pin Pug Mix, Pug-Pin
Kabát Krátké, v pohodě
Barvy Stříbrná, hnědá, červená, černá
Typ Hračkový pes, návrhářský pes, společenský pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12-15 let
Výška (velikost) Malý; 10-14 palců (dospělý)
Hmotnost 12-22 liber (dospělý)
Osobnostní rysy Loajální, nezávislý, energický, agilní, milující
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Kompatibilita klimatu Není dobré pro chladné klima
Prolévání Mírný
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DBR, IDCR, ACHC, DDKC, DRA

Video: Muggin Dog Playing


Povaha a osobnost

Muggin je velmi loajální a láskyplný pes, který by rád následoval svého majitele jako stín. Rádi se mazlí a objímají a odpočívají se svými blízkými. Tato vlastnost v nich také vyvolala pocit separační úzkosti, pokud zůstanou příliš dlouho sami. U některých mugginů se může také vyvinout zvyk štípání.

Kvůli jejich příležitostnému nezávislému chování a silné vůli se nemusí ukázat jako příliš dobře situovaní pro první časovače. Jsou to aktivní plemeno, přátelské ke všem dětem a domácím mazlíčkům v domě. Ve skutečnosti se jim daří, když jsou umístěni ve společnosti jiných psů.Mix psů Pug Min Pin nemusí být s cizími lidmi příliš pohodlný. Trvalo by však také dlouho být sladký k „cizinci“, jakmile pochopí, že je vaším hostem. Jinak tichý pes by neváhali štěkat, aby upoutali pozornost, pokud uslyší zvláštní zvuk nebo narazí na něco rybího. Díky tomu se kvalifikují jako dobrý hlídací pes.

Který


Tito psi milují běh. Vezměte si je na pravidelné běhání i každodenní procházky.
Ačkoli jejich krátká srst vyžaduje minimální péči, psi se často v zimě a na jaře prolévají. V těchto měsících byste proto měli jeho srst důkladně vykartáčovat, abyste zajistili čistotu.
Obecně plemeno bez jakýchkoli problémů, které jsou pro ně specifické, jako ostatní kříženci, i u nich se mohou vyvinout jakékoli zdravotní problémy, které byly u jejich rodičovských plemen.

Výcvik

Nenechte se překvapit, pokud váš pes najednou projeví rozmary a svéhlavé chování, pokud jde o výcvik. Výcvik psíka z mugginů nemusí být příliš snadný, protože potřebuje konzistentního a zkušeného majitele/trenéra, aby je naučil věci.Není nepřirozené, že některá štěňátka jsou náchylná kousat lidi do podpatků, protože často cítí nutkání něco žvýkat. Aby vaše štěně neštípalo , použijte nějakou metodu přesměrování rozptýlení. Zapojte štěňata Muggin do bezkontaktních her zahrnujících žvýkání, jako je přetahování nebo válka, nebo získávání věcí, jako jsou žvýkací hračky atd.

Musíte zkontrolovat pravděpodobnost svého štěněte úzkost z odloučení už od dětství. Naučte ho přijímat přepravku a odměňovat ji za každý úspěch. Dejte jí společnost, ale ne příliš pozornosti. Stanovte jeho hranice a nechte ho, aby se naučil bavit se hračkami.

Socializujte svého psa energicky, abyste mu pomohli zdržet se jeho silné vůle . Pokud vidíte, že je váš pes příliš nezávislý, pravidelně ho vezměte do psích parků, kde může mixovat, hrát si a učit se od ostatních psů. Za tímto účelem se můžete dokonce připojit k třídě poslušnosti, aby váš pes mohl být svědkem spojení a interakce mezi jinými plemeny a jejich majiteli a naučit se cvičit správné chování.

Dieta/krmení

Toto plemeno je náchylné ke snadnému přibírání na váze. Je vhodné rozdělit jeho denní množství jídla mezi 2-3 jídla. Pro tohoto malého psa stačí 1-1½ šálku kvalitního suchého granulátu.