Miniaturní knírač

Miniaturní knírač pochází z Německa a je nejmenším ze tří plemen kníračů, další dvě jsou standardní a obří knírač. Tito mini psi se vyznačují obdélníkovou hlavou, dobře vyváženou robustní čenichem, malými, hluboce posazenými, tmavě hnědými očima, složenými ušima ve tvaru písmene V, které se při dokování stávají ostrými a špičatými, a tenkým, krátkým, vysoko nasazeným ocasem neseným rovně. Odvážní a odhodlaní prý slouží jako efektivní strážní psi.Miniaturní knírač obrázky
Ostatní jména Zwergschnauzer (trpasličí knírač)
Kabát Dvojitý kabát- Vrchní nátěr : drátový; Podsada : Měkké
Barva Zpět, sůl a pepř, černá a stříbrná
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Hnát se
Průměrná délka života (Jak dlouho žijí) 12 až 15 let
Velikost (jak jsou velké) Malý
Výška dospělého miniaturního knírače Mužský: 12 až 14 palců

Ženský: 11 až 13 palců

Hmotnost dospělého miniaturního knírače Mužský: 11 až 18 liber
Ženský: 10 až 15 liber
Velikost vrhu 3 až 8 štěňat
Behaviorální charakteristiky Inteligentní, hravý, aktivní, přátelský
Dobré s dětmi Ano
Tendence štěkání Nadměrný
Kompatibilita s klimatem Nelze se přizpůsobit velmi chladnému podnebí
Prolévání (vrhají se) Minimální
Jsou oni hypoalergenní Ano
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci FCI, CKC, ANKC, NZKC, UKC, CKC, KC (UK)
Země Německo

Video miniaturních štěňat kníračů

Historie a původ

Miniaturní knírač byl vytvořen chovem ve standardním knírači na menší velikost za účelem vytvoření kompaktnějšího plemene, které by bylo možné použít jako efektivní krysy ve sýpkách a na dvoře. Mezi další plemena křížená se standardním kníračem k vytvoření tohoto psa patří pudl, affenpinscher, Miniaturní pinč a Pomeranian. Byly uznány v roce 1924, kdy byli z Německa přivezeni čtyři miniaturní knírači. Bylo řečeno, že z těchto psů vzešli všechny miniatury Ameriky. V roce 1888 byl Fidel, černý pes, prvním miniaturním kníračem. AKC to uznalo v roce 1926, zatímco americký miniaturní knírač Club se vyvinul v roce 1933.

Povaha a osobnost

Stejně jako ostatní dvě plemena kníračů je i toto velmi energické, živé, milující a láskyplné. Užívají si, že jsou se svou rodinou, a často si za vámi mohou sednout a pomazlit se. Vynikají jako efektivní strážní psi, protože mají tendenci štěkat, aby intimně informovali své majitele o příchodu cizího člověka. Jsou dobrým spoluhráčem pro děti v domě, i když je potřeba, aby s těmi psy interagovali malí rodiče. Jsou přátelští s ostatními špičáky, zvláště když s nimi vyrůstají. Miniaturní knírač postrádá teriéra jako agresi při setkání s jinými psy, přesto mohou být někdy stateční a nebojácní, zvláště pokud se postaví prominentnějším špičákům ... rys, který by je často mohl dostat do problémů. Vzhledem k tomu, že pocházejí z rodiny krys, menší domácí zvířata, jako jsou křečci a pískomilové, by měli být drženi mimo jejich dosah.Který


Mají mírnou aktivitu a jedna nebo dvě krátké procházky jednou nebo dvakrát denně by stačily na to, aby byly fyzicky i duševně nabité energií. Dostatečná doba hraní na oploceném dvoře by také pomohla vašemu miniaturnímu kníračovi dobře spálit energii.

Péče o srst

Ačkoli se příliš nerozlévají, jejich drátěný vnější plášť a měkký vnitřní plášť musí být kartáčovány nejméně dvakrát týdně, aby se odstranily všechny mrtvé vlasy a zabránilo se tvorbě rohoží a spleti. Pokud předvádíte svůj miniaturní knírač, pak si můžete vlasy svléknout rukou nebo dokonce vyhledat pomoc profesionálního ošetřovatele, který by zastřihovač použil k zastřižení srsti.Čištění vousů

Všechna tři plemena kníračů mají vousy, které je třeba dobře česat a také čistit po jídle, aby se na ně nepřilepily částice jídla nebo voda. Vousy občas omyjte šamponem schváleným veterinářem a důkladně osušte. Kartáčem nebo kartáčem odstraňte všechny uzly.

Další hygienická opatření

Zastřihněte si nehty jednou nebo dvakrát za měsíc. Také si dejte záležet na tom, abyste si každý týden dobře čistili uši a dobře je osušili po plavání, abyste zabránili infekcím. Čištění zubů dvakrát nebo třikrát by pomohlo minimalizovat šance na tvorbu zubního kamene nebo plaku.
Miniaturní knírači jsou odolní a zdraví, ale mohou být postiženi za určitých podmínek, jako je katarakta, cukrovka, pankreatitida, močové a močové kameny, hyperlipidémie, progresivní retinální atrofie a entropie.

Výcvik

Mohli se občas stát tvrdohlavými a nezávislými, a proto vyžadovali, aby je dobře zvládl pevný a moudrý vedoucí úkolu.

Socializace: Umožnit jim míchat se s různými lidmi od doby, kdy jsou štěňaty, by jim pomohlo pochopit, který cizinec by mohl být hrozbou a kdo není nic jiného než přítel. To by pomohlo snížit jejich zvyk zbytečně štěkat pokaždé, když uvidí neznámou tvář.

Poslušnost: Naučit ji příkazy jako Ne, Ticho a Zastavit by pomohlo napravit jejich destruktivní chování. Pokud váš miniaturní knírač zbytečně štěká, je nutné odstranit spouště, které jej nutí být vokální.

Řemínek: Vzhledem k tomu, že mají skvělý honící instinkt, je výcvik vodítka nezbytný již od jejich štěňat.

Krmení

Miniaturní knírači, kteří váží asi 15 liber, potřebují denní příjem asi 530 kalorií. Suché krmivo pro psy rozdělené na stejná jídla spolu s domácí stravou bohatou na bílkoviny by jim pomohlo udržet je zdravé.