Maltipom

Typicky velmi malý pes Maltipom zdědila dlouhý kabát a vysokou energetickou úroveň obou svých rodičů- Malťanů a Pomořanů. V důsledku kříže přichází návrhářský pes v různých odstínech a skvrnách, podle toho, který z genů jeho rodičů dominuje potomstvu. Jejich tváře jsou výrazné, inteligentní a lemované chlupy, s hlavou vyzdobenou trojúhelníkovými ušima a tmavými, kulatými očima. Navzdory jejich malému vzhledu je jejich tělo kompaktní a solidní a nohy rovné a vzpřímené.Obrázky MaltipomRychlé informace/popis

Ostatní jména Pomanees, Pomanese, Malti-Pom
Kabát Dlouhé, hedvábné, v pořádku
Barvy Černá, černá s pálením, hnědá, šedá, modrá, bílá
Skupina (plemene) Hračka, designér, kříž
Životnost 12 až 15 let
Hmotnost 4 - 8 liber
Výška (velikost) 8 - 10 palců
Prolévání Většinou na jaře
Temperament Inteligentní, ostražitý, starostlivý, přátelský, sociální
Dobře s dětmi Ano
Hypoalergenní Ano
Štěkot Vzácný
Původ v POUŽITÍ
Soutěžní registrace ACHC, DDKC, DRA, IDCR, DBR

Štěňátka Maltipom Štěňata Video:


Temperament a chování

Maltipom je extrémně loajální a láskyplný ke svým rodinným příslušníkům, ale zejména má tendenci vytvářet zvláštní pouto s jedním členem své rodiny. Tito malí psi jsou obecně zdrženliví s cizími lidmi, ale očekávají pozornost majitelů a nemají rádi, když zůstanou sami. Jsou dobře vychovaní, společenští a dobře se mísí s jinými domácími mazlíčky a psy, za předpokladu, že štěňata prošla včasným socializačním výcvikem, bez něhož jsou náchylní stát se teritoriálními. Tito hračičtí psi jsou chytří a hraví a dokonce by se hodili k dětem, zvláště pokud jsou děti dostatečně dospělé a vyhýbají se hrubému zacházení. Může si také vyvinout špatné návyky jako jeho rodiče, pokud mu bude dovoleno být „vůdcem smečky“ ve své rodině. To by mohlo způsobit, že jejich obecné chování bude docela závistivé, svižné a hlučné.

Který


Přestože jde o aktivní, energické plemeno, je třeba denně absolvovat minimálně 30minutovou procházku, aby udržel krok s jejich energetickou hladinou. Protože jsou zamýšleni jako pokojoví psi, nechte je zůstat zaneprázdněni spoustou indoorových aktivit. Maltipoos milují běh a hraní. Pokud máte uzavřený dvůr malé až střední velikosti, nechte je uvolněný a hrajte sami.
Primární podmínkou péče o váš maltipom je dobrá péče o jeho dlouhé, splývavé vlasy. Pravidelně kartáčujte vlasy měkkými štětinami. Tito psi se nejvíce prolévají na jaře. Oříznutí příliš dlouhých vlasů by také minimalizovalo šance na vypadávání. Koupejte si mazlíčka jednou za měsíc, abyste zajistili čistotu. Alternativně můžete také použít suchý šampon pro psy. Důležitá je také obecná péče o zuby, stříhání nehtů (pokud jsou příliš dlouhé) a sledování případných vyrážek nebo zarudnutí.
Protože obě rodičovská plemena maltipomů jsou náchylná k uklouznutí, nesmí jim být dovoleno příliš skákat jako součást jejich každodenních činností. Oční problémy, jako je progresivní retinální atrofie nebo PRA, glaukom a časné problémy se zuby, jsou některé z běžně dědičných problémů. Mezi další problémy patří astma, hypotyreóza, hypoglykemie, entropie a patelární luxace.

Výcvik

Vzhledem k jeho tendenci stát se dominantní může být výcvik maltipomu občas těžký (zvláště pokud jste majitelem prvního psa), pokud nezačnete trénovat od štěněte. Školení by mělo být konzistentní a pevné, ale láskyplné. Trénujte je, aby se stýkali a často je odměňovali každým úspěchem. Pro rozbití vašeho maltipomu je školení v bedně nejúčinnější tréninkovou metodou. Mohly by být zváženy také školy profesionální poslušnosti.Krmení/dieta

Trávicí systém psů je určen převážně pro masitá jídla a pro taková jídla jsou syrová jídla vždy zdravou volbou. Zde je několik zdravých kombinací, které doporučujeme:

  1. ¼ kuřecích prsou, kuřecího stehna a kousku jater z červeného masa,
  2. 1/3 šálku sukně se třemi kuřecími žaludky/1 jehněčí kotleta/1 králičí křídlo,
  3. ½ šálku vepřového steaku s kuřecími játry a masovými vepřovými žebry,
  4. Hotové směsi syrových ryb (jako losos) a červeného masa (pro štěňata/dospělé).

Pokud byste pro změnu podávali zeleninu:  • Dušené batáty, baby mrkev, dýně.

Ačkoli s ohledem na výše uvedené návrhy můžete vždy použít své vlastní variace a kreativitu. Pokud se rozhodnete pro suchá jídla, vyzvedněte si značky, které jsou označeny pro takové malé a aktivní psy, jako je maltipom.

modrý klíště a laboratorní mix

Zajímavosti

  • Jeho přesný původ není znám a jeho vývoj nebyl připsán žádnému konkrétnímu chovateli ani jednotlivci.
  • Obecně se má za to, že maltipomy mají velmi jemná těla.
  • Ačkoli maltipomy jsou docela přizpůsobeny chladnému počasí , v horkých letních měsících prochází těžkým obdobím.