Malchi

Malchi je návrhářské plemeno vyvinuté křížením maltských a Chihuahua . Tito atraktivní, malí, hračičtí psi mají střední stavbu a kulatou hlavu. Tito křížení psi mohou vypadat jako kterýkoli z jejich rodičů, buď krátkosrstí jako Chihuahua nebo mít dlouhé, kudrnaté vlasy jako Malťané. Díky jejich inteligentní a jemné dispozici jsou ideální pro účast na různých akcích, jako jsou agility sporty a závodní poslušnost.Obrázky Malchi
Rychlé informace

Ostatní jména Mix Chihuahua, Malachi, Maltechi, Maltézský teriér
Kabát Dlouhý krátký
Barva Černá, bílá, krémová, hnědá (nebo kombinace všech těchto barev)
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhářský pes
Životnost 15 a více let
Velikost Malý
Hmotnost 5 až 12 liber
Výška 12 až 14 palců
Temperament Jemný, hravý, milující, láskyplný
Dobře s dětmi Nejraději starší děti
Hypoalergenní Ne
Štěkot Má tendenci často štěkat bez příčiny
Prolévání Mírný
Původ v USA
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DDKC (Kennel Club Designer Dogs), ACHC (American Canine Hybrid Club), DRA (Dog Registry of America, Inc), DDKC (Designer Dogs Kennel Club), IDCR (International Designer Canine Registry)

Video štěňat Malchi (maltézská čivava):


Temperament

Malchi je milující, láskyplný, oddaný a loajální, připoutaný ke svému majiteli a dalším členům rodiny, kteří je sledují všude, kam jdou, což je vlastnost zděděná po rodičích Chihuahua. Není proto bezpečné nechat je dlouho na pokoji, protože mohou být stejně jako Malťané velmi rychle náchylní k separační úzkosti a být destruktivní a vybíraví.

Ačkoli jsou tito živí hraví psi vynikajícím společníkem do rodiny, nejsou vhodnou volbou pro malé děti, protože mohou škádlit nebo štěkat na ty malé, pokud je škádlí. Kromě toho, i když je vaše dítě mírně staré, ujistěte se, že nedělá potíže Malchi, protože pes se může stát ničivým, když se mu vysmívá a vyrušuje. Tato maltsko-čivavská směsice, která je vůči lidem, se kterými žije, velmi ochranná, upozorní je, kdykoli uvidí neznámou tvář. Pokračují také vydáváním štěkotu, když se leknou jakýchkoli zvláštních nebo neobvyklých zvuků.Který


Tito hraví, energičtí psi jsou víceméně energičtí, vyžadují pravidelný pohyb, rychlé procházky a značný čas na hraní, aby zůstali fyzicky i duševně fit. Ujistěte se však, že je nebudete příliš namáhat, protože se mohou do konce dne rychle unavit.
Psi malchi s krátkými vlasy podobnými čivavám je třeba za účelem odstranění odumřelých chloupků upravovat minimálně občasným kartáčováním pomocí kartáče s pevnými štětinami. Na druhou stranu, ti, kteří zdědili dlouhé vlasy po svém maltském rodiči, by vyžadovali časté kartáčování. Můžete také vzít svého psa k profesionálnímu ošetřovateli, abyste snížili šance na rohože. Pokud má váš mazlíček Malchi krátké vlasy, vykoupejte ho jednou za šest týdnů, zatímco dlouhosrstým psům se má koupat každý měsíc. Zvláštní pozornost věnujte čištění uší, protože jsou velmi náchylné k infekcím uší.
Směs Chihuahua-Maltese netrpí spoustou neduhů. Některé z běžných zdravotních problémů pozorovaných u Malchi zahrnují infekce uší a očí, stejně jako problémy se střevem a trávením.

australský ovčák pitbull mix

Vakcíny

Canine Task Force Americké asociace nemocnic zvířat v roce 2006 doporučila všem psím plemenům, aby dostaly základní vakcíny, mezi které patří vzteklina, psí parvovirus, psí hepatitida a psinka. Měli byste také kontaktovat svého veterináře a získat seznam výstřelů potřebných k udržení Malchi v dobrém zdravotním stavu.
Výcvik

Přestože je toto plemeno inteligentní a rychle se učící, projevuje ve svém chování určitý stupeň tvrdohlavosti, což vyžaduje pevného a asertivního trenéra, který mu může od štěněcích dnů předávat výcvik poslušnosti prostřednictvím metod pozitivního posilování. Je také nezbytné poskytnout mu socializační výcvik, aby se mohl zbavit negativních vlastností, jako je štěkání, kousání nebo projevování agresivního chování vůči jiným psům a domácím zvířatům. Měli by je dokonce naučit, jak se chovat k rodinným dětem, aby se vyhnuli nepříjemným situacím.

Stejně jako Malťané je toto plemeno také těžké pro domácí zloděj. Je tedy nutné je cvičit od štěněte. Místo toho, abyste na něj byli přísní, na svého mazlíčka dobře dohlížejte, aby si vypěstoval správné toaletní návyky.

Krmení

Protože jsou náchylné ke střevním a zažívacím problémům, doporučuje se krmit je suchým psím krmivem nebo stravou bohatou na vlákninu, rozdělenou do dvou až tří jídel denně.