Malamute Husky Mix

Malamutský husky mix, známý také jako Alusky, je výsledkem chovu aljašského malamuta a sibiřského huskyho. Jedná se o středního až velkého psa se spoustou energie, která hodně vrhá. Je inteligentní, milující a loajální a je skvělým mazlíčkem, který by každý miloval. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Malamute Husky Mix.I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si vzali štěně Malamute Husky Mix. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa.

mix baseta rotvajlera

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.


Zde je několik obrázků mixu Malamute Husky Mix
Historie mixu Malamute Husky

Jedná se o trochu jedinečného hybridního nebo smíšeného psa, protože dvě rodičovská plemena jsou velmi podobná. Oba byli chováni k tažení nákladu - Husky mnohem lehčí náklad na delší vzdálenosti a malamut těžší náklad na kratší vzdálenosti. Vypadají také hodně podobně. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Podepište prosím naši petici, abyste zastavili štěňata. Zde je krátká historie obou mateřských plemen, abyste získali lepší představu o tom, z čeho se tato směs může skládat.

Sibiřský husky je středně velké pracovní plemeno psů, které vzniklo na severovýchodní Sibiři v Rusku. Toto plemeno patří do genetické rodiny Spitzů a bylo původně chováno k poměrně rychlému tažení saní na dlouhé vzdálenosti. Je o nich známo, že jsou únikovými umělci, kteří se vyhrabou z nejsilnějšího plotu. Vzhledem k tomu, že byli chováni k tažení věcí, můžete si představit, že to nejsou nejjednodušší psi na procházky.Aljašští malamuti se stále používají jako psí spřežení pro osobní cestování, vytahování nákladu nebo pomoc s pohybem lehkých předmětů; některé se však používají pro rekreační provozování sáňkování, také známého jako mushing, stejně jako pro skijoring, bikejoring, carting a canicross. Malamut má dlouhý genetický základ pro život v drsném prostředí a mnoho z jeho chování se přizpůsobilo tomu, aby v takových prostředích přežilo. Aljašský malamut měl se svými lidskými společníky prominentní roli - jako užitkový pes, pracující, lovící a žijící po boku lidí. Psi byli známí svými vynikajícími loveckými schopnostmi a byli zvyklí lovit velké predátory, jako jsou medvědi. Pomohli také svým majitelům při hledání těsnění upozorněním na utěsnění vyfukovacích otvorů. Vzájemně závislý vztah mezi Mahlemutem a jejich psy podporoval prosperitu mezi oběma a umožňoval jim vzkvétat v nehostinné zemi nad polárním kruhem.

Na krátkou dobu během zlaté horečky na Klondike v roce 1896 se malamutové a další psí spřežení stali nesmírně cennými pro nedávno přistávající prospektory a osadníky a byli často kříženi s importovanými plemeny. Často šlo o pokus o vylepšení typu nebo o vyrovnání toho, jak málo skutečných malamutů bylo k dispozici ke koupi.
Úžasná videa štěňat Malamute Husky Mix


Malamute Husky Mix velikost a hmotnost

MALAMUTE
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 70 - 100 lb.
Životnost: 10-12 let

CHRAPLAVÝ
Výška: 20 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 35 - 60 lb.
Životnost: 12-15 let


Malamute Husky Mix osobnosti

Aluski je pes s velmi vysokou energií, který zvládne nejlépe s někým, kdo má čas věnovat mu správné cvičení. Obě tato plemena byla chována pro interakci a život ve vesnici lidí. Proto je s nimi obvykle snadné vyjít a ani jeden vás nebude upozorňovat na novou osobu. To z nich nedělá nejlepšího hlídacího psa. Nejlepší věc, kterou můžete pro tyto lidi udělat, je dát jim smysl pro účel. Přimějte je táhnout sáně kolem příjezdové cesty. Nechte je propustit jejich přirozený instinkt chtít něco udělat. Potřebují velmi dlouhé procházky, nejlépe túry, které jim umožní spálit přebytečnou energii. Nejlepší věc, kterou pro ně můžete udělat, je cvičit a poté je socializovat. Jsou to pohodový pes, ale je třeba je co nejvíce socializovat. Jsou známí tím, že vykopávají ploty a vždy najdou cestu ven. Pokud je necháte venku sami, budete muset být velmi opatrní.


Malamute Husky Mix Zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Malamute Husky Mix Care

Alusky by měl být relativně snadno vycvičitelný, ale také by mohli být extrémně tvrdohlaví a velmi obtížné chodit na vodítku. Mohou vás zkusit přetáhnout, kamkoli jdete, takže na to pamatujte, když se jimi budete procházet. Hodlají se hodně zbavit a budou nejlépe v chladnějším podnebí. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu. Malamute Husky Mix může být skvělým únikovým umělcem, takže pokud ho necháte na zahradě (dočasně samozřejmě), bude těžké jej udržet. Budete se muset ujistit, že plot je extrémně bezpečný a zakopaný pár stop v zemi . Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni.


Malamute Husky Mix krmení

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky