Mal-shi

The Mal-shi je plemeno roztomilých načechraných psů, které byly kříženy mezi čistokrevnými maltézskými a čistokrevnými psy Shi Tzu. Tito psi mají kulaté, černé oči, visící uši, tmavý, trojúhelníkový nos. Jsou to malí psi, kteří byli vyšlechtěni pro vývoj plemene domácích mazlíčků a nyní se stali oblíbenými jako nádherný návrhářský pes s učenlivou a klidnou povahou. Hustá vrstva hedvábného kabátu pokrývá celé jejich tělo a končí ve stočeném ocasu. Díky své velikosti a dobré povaze jsou skvělými společenskými a rodinnými psy a dokážou se dobře přizpůsobit na malých místech, jako jsou byty.laboratorní německý krátkosrstý ohař mix

Obrázky psů Mal-shiRychlý popis

Také známý jako Maltézský Tzu , Malt-Tzu, Malshi , shih-tese , Shihtese , Shima , Mix maltské shih tzu
Kabát Husté, jemné, dlouhé, hedvábné, měkké, silné, vlnité
Barvy Žlutá, hnědá, černá, šedá, bílá, plná, vícebarevná
Typ Společenský pes, návrhářský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost/očekávání 12 až 14 let
Hmotnost 6-15 liber (když je dospělý)
Výška (velikost) Malý; 8-14 palců (muži i ženy)
Osobnostní rysy Nezávislý, ostražitý, sociální, láskyplný, inteligentní, hravý
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Méně
Země původu USA, Kanada, Austrálie
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DRA, DDKC, DBR, IDCR

Video: Roztomilé štěně Mal-shi si hraje


Dějiny

Mal-shi byl vyvinut poprvé v 90. letech minulého století a ukázal se jako jeden z nejpopulárnějších kříženců v Austrálii. Protože však byl malý zájem o vývoj malshi jako nezávislého plemene, většina těchto psů je dosud křížencem dvou nezávislých rodičovských plemen, místo aby byla vyvinuta od jiných rodičů Mal-shi. S postupem času však tento malý pes získává velkou slávu a získal uznání od několika psích registrů kromě AKC.

Temperament a chování

Mal-shis jsou obvykle milující, jemní a věrní. Dělají jedno hravé, odvážné plemeno, které má rád veselost a zábavu. Jsou chytří a milují děti a s těmi, na které jsou zvyklí. I když je mnohem pohodlnější být a hrát si se staršími dětmi, nebo dokonce s jeho pánem nebo staršími členy jeho domácnosti.Tito psi, zejména ti první generace, jsou obvykle vysoce inteligentní a soustředění na všechno, co dělají. Jsou obecně dobré s ostatními s ne-psími mazlíčky a psy. Ne vždy jsou však rádi, když vidí kolem sebe cizí lidi. Ve skutečnosti jsou vůči nim podezřívaví a ostražití a netrvalo by dlouho, než rodinu upozorní, jakmile narazí na jakéhokoli návštěvníka nebo cokoli podezřelého, podezřelého nebo ryzího nebo neobvyklého.

Wiener pes zlatý retrívr mix

I když někdy projevovali nezávislé chování, jinak velmi touží potěšit své blízké a jsou dostatečně inteligentní, aby se docela snadno pustili do tréninku. Ačkoli jsou docela ostražití, vnímaví a hbití, nejsou příliš hlasití a protože se prakticky bojí cizích lidí, nedělají moc dobrého hlídacího psa.Který


Jsou to malí psi a hrají celý den uvnitř, a proto se nedoporučují dynamické plány cvičení. Ale milují a potřebují také procházky venku, aby zůstali mentálně stimulovaní. Vezměte je každý den na krátkou procházku nebo běh. Zajištěné procházky na vodítku do psích parků však také zní dobře, ale pokud byste svému malshi dovolili hrát bez vodítka ve vašem dvoře, ujistěte se, že je váš dvůr řádně oplocen. Dobré je také každodenní rodinné hraní se psem.
Mal-shi je dlouhosrstý pes a vyžaduje značnou pozornost. Kartáčujte svého psa alespoň 3 až 4krát týdně, abyste zabránili jeho srsti čisté a bez zamotávání a rohoží. Psa byste koupali, k čištění použijte jemný šampon. Také byste si měli pamatovat, že jsou to psi s floppy ušima. Nezapomeňte pravidelně čistit uši, abyste zabránili infekci. Správná zubní hygiena se také doporučuje, aby se zabránilo časné ztrátě zubů.
Obecně je to robustní, zdravé plemeno, někteří malshi mohou být zranitelní zdravotními problémy, jako jsou oční a dýchací problémy, uklouznutí kolen, kožní problémy a onemocnění páteře. Uchovejte si také dobrou znalost zdravotní historie jeho rodičů od svého chovatele. Nepřeskočte svého psa každoročně na prohlídku k veterináři.

Výcvik

Ve srovnání s výcvikem Shih Tzu je mnohem snazší trénovat inteligentní malshi. Ve skutečnosti je tento pes hvězdnou zorničkou. Vzhledem k tomu, že jsou ctižádostiví, vnímaví a dychtiví se učit, jsou tito psi skvělou volbou pro majitele psů poprvé nebo pro ty, kteří jsou poněkud netrpěliví při formálním domácím výcviku.

Váš pes se někdy může ukázat jako trochu tvrdohlavý, nicméně doporučuje se pozitivní a důsledný výcvik, který jim pomůže tento problém napravit. Nikdy nebuďte hrubí nebo neztrácejte trpělivost, ale raději jim to dejte najevo, když na vás jejich úspěch udělá dojem. Dejte jim vědět, že jste to vy, kdo je vůdcem jeho smečky.

australský ovčák mix německý ovčák

Je důležité začít s výcvikem od chvíle, kdy si adoptujete štěňata, a přivést je domů od chovatelů nebo záchranářů. Včasná socializace je důležitá. Vycvičte je, aby se mísili se svými mazlíčky a dětmi, s vašimi příbuznými a přáteli a s tím, jak se k nim chovat slušně. Další výcvik, jako je rozbíjení domu, bedna a výcvik poslušnosti, jsou také důležité již od jejich štěněte. Někdy však může být u některých malshis problém s domácím cvičením, a pokud ano, je vhodné nejprve zavést výcvik v bednách.

Dieta/krmení

Podávejte svému malshi kvalitní jídlo, které je ve skutečnosti obohaceno o všechny živiny potřebné dpgs jeho velikosti a energie. Množství však závisí na značce, ale v průměru je pro vašeho mazlíčka dobré 1/4 až 1/2 šálku granule denně. Toto měření byste ale měli rozdělit na dvě stejná jídla.