Labrahuahua

The Labrahuahua (také populární jako „ Chihuahua Lab Mix ‘) je psí plemeno křížené mezi labradorem a Chihuahua . Přirozený chov mezi laboratořemi a čivavami nelze provádět kvůli rozdílům v jejich velikostech. Jsou chováni uměle inseminací genetického materiálu samce čivavy do samice labradora. Pokud je to však naopak, samice čivavy může být při porodu velkých štěňat vystavena vysokému riziku.
Vzhledem k tomu, že velikosti obou jeho rodičů se výrazně liší, postava tohoto plemene se také mezi jednotlivci liší. Obecně jsou to střední psi s atletickým tělem, silnými nohami, širokým hrudníkem a dlouhým ocasem. Hlava je širší než tlama. Jejich oči jsou kulaté, zatímco uši mají buď překrývající se špičky, nebo jsou trojúhelníkové a vztyčené.Obrázky Labrahuahua
Rychlý popis

Ostatní jména Chihuahua Lab Mix, Chihuahuador
Kabát Krátký, svobodný, drsný
Barvy Černá, světle hnědá, béžová, bílá, trikolóra
Typ Návrhářský pes
Skupina (plemene) Kříženec
Životnost Asi 10-15 let
Hmotnost Až 15 liber (dospělý muž/žena)
Výška (velikost) Střední
(větší než Chihuahua a kratší než laboratoř)
Osobnostní rysy Loajální, společenský, hravý, přátelský, svéhlavý
Dobře s dětmi Ano
Dobré pro nové/první majitele Ano
Hypoalergenní Ne
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA

mix australského ovčáka rotvajlera

Video: Labrahuahua štěně hraje

Temperament a chování

Labrahuahuové jsou společenští, dobře vychovaní a energičtí psi, kteří milují trávení času se všemi členy své rodiny. Stejně jako Chihuahua však tento pes miluje spánek a je často vidět, jak se stočí v útulném koutku. Někdy však vykazují některé charakteristiky tvrdohlavosti, což je u čivavy běžné.

Hravá povaha Labrahuahua je učinila přátelskými k lidem všech věkových kategorií, včetně dětí. Mají zvláštní zálibu v hraní aportních her. Jsou brilantní a inteligentní, což je vlastnost, kterou zdědili po svých laboratorních rodičích.Který


Pro aktivního psa, jako je Labrahuahua, je důležitá každodenní fyzická aktivita a toto plemeno by rádo chodilo na dlouhé procházky nebo dobré běhání. Jejich nejoblíbenější metodou cvičení je interaktivní doba hraní s jejich majiteli, jako je Frisbee, aportování atd. Když hrajete se psem v uzavřeném poli, nezapomeňte držet vodítko.
Labrahuahuové mají krátkou srst a potřebují nominální úpravu. Čistěte srst tvrdým kartáčem dvakrát týdně.
Stejně jako většina ostatních kříženců, Labrahuahua také nemá žádné nemoci omezené na své plemeno. Měli byste si však být vědomi zdravotní historie obou jejích rodičů.

Výcvik

Jedná se o psy bez jakýchkoli problémů s chováním, s výjimkou určité tvrdohlavosti. Pokud zjistíte, že je to příliš tvrdohlavé, nikdy nebuďte hrubí. Začněte tím, že ho naučíte, aby vás následoval, když jste oba spolu. Jděte ven jako příležitostné běhání a nechte své štěně sledovat vaše paty. Následovník se vždy cítí bezpečně, protože když vás bude následovat, naučí se udržet si víru ve svého majitele jako „vůdce“ své psí smečky. Postupně by si váš mazlíček dvakrát rozmyslel, než projeví nějaké tvrdohlavé nebo nezávislé chování.

Dieta/krmení

Pro zdravou výživu by dospělí labrahuahuové vyžadovali v průměru 2 až 2 ½ šálků suchého krmiva pro psy denně.