labradorský retrívr

Labradorský retrívr je aportovací pes známý ve Spojených státech, Velké Británii a Kanadě. Kromě toho, že je účinný jako pracovní pes, získal si také nesmírnou pověst domácího mazlíčka, protože má dokonce temperament a zábavu milující povahu.Obrázky labradorského retrívra
Jak vypadá labradorský retrívr

Následující fyzické rysy charakterizují tyto středně velké psy se silnou a atletickou postavou:

Hlava: Čistý střih, kostnatý a široký.

Oči: Středně velké a dobře nasazené černé, hnědé nebo žluté barvy.

Uši: Nízko posazený na lebce, blízko hlavy.Tlama: středně dlouhá, ani příliš krátká a zavalitá, ani dlouhá a úzká.

Ocas: Středně dlouhý, na bázi silný a ke špičce se zužuje.Rychlé informace

Ostatní jména Labrador
Přezdívky Laboratoř
Kabát Měkké, krátké, rovné, husté, voděodolné
Barva Černá, čokoládová, žlutá
Plemenný typ Čistokrevný
Skupina Retrívři, záchranní psi, sportovní psi
Průměrná délka života (Jak dlouho žijí) 12 až 13 let
Velikost Střední
Výška dospělého labradorského retrívra (Jak dlouho rostou) Mužský: 22,5 až 24,5 palce; Ženský: 21,5 až 23,5 palce
Hmotnost dospělého labradorského retrívra
(Jak jsou velké)
Mužský: 65 až 80 liber; Ženský: 55 až 70 liber
Velikost vrhu 5 až 10 štěňat
Behaviorální charakteristiky Sladké povahy, odchozí, přátelské, energické, milé, příjemné
Dobré s dětmi Ano
Tendence štěkání Vysoký
Kompatibilita s klimatem Snáší většinu klimatických podmínek, ale má rád sníh
Prolévání (vrhají se) Mírně i když nadměrné na jaře a na podzim
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci AKC, FCI, CKC, ANKC, NZKC, UKC, KC (UK)
Země Kanada a Spojené království

Video štěňat labradorského retrívra

Historie a původ

Jedná se o psy z ostrova Newfoundland, původně známého jako St. John Dogs, proslulý tím, že byl ideálním společníkem rybářů, protože jim to pomohlo získat ryby, které vyklouzly ze sítí a háčků a později také trávily čas s rodinou svého pána . Začali být populární v první polovině 19thstoletí, když si toho všimli angličtí šlechtici na návštěvě Kanady. Do 19. století byli mazlíčci hrabat a pánůthstoletí, kdy se chovatelé chopili iniciativy zdokonalovat a standardizovat toto plemeno. To dosáhlo uznání od Kennel Club of England v roce 1903 a AKC v roce 1917.

Angličtina vs. Americké laboratoře

Laboratoře Anglie a Ameriky se navzájem liší fyzickými rysy a rysy chování. Zatímco anglické laboratoře jsou vhodnější pro jakýkoli domov toužící po domácím mazlíčku, americké odrůdy jsou energickou partií vhodnou pro zkušené majitele, kteří jim mohou dát více času na výcvik k účasti na polních zkouškách. Pokud jde o vzhled, anglické laboratoře mají blokové hlavy, zatímco američtí psi jsou štíhlí a dlouhonohí.

Směsi labradorských retrívrů

 • Goldador - Zlatý retrívr x labradorský retrívr
 • hladší - Afghánský chrt x labradorský retrívr
 • Bassador - Baset x Labradorský retrívr
 • Huskador - Husky x labradorský retrívr
 • Labradoodle - Labradorský retrívr x pudl
 • Rotátor - Labradorský retrívr x rotvajler
 • Labmaraner - Labradorský retrívr x Výmarský ohař
 • Labernese - Labrador x Bernský salašnický pes

Povaha a osobnost

Mají uklidňující a okouzlující povahu s ostrým čichem, který jim pomáhá sledovat jakoukoli vůni, která se jim dostane do nosu.

Jsou přátelské k dětem, přátelsky se mísí s malými a také tolerují hluk nebo obtěžování, které dělají.

Pokud jde o jejich interakci s cizími lidmi, jsou docela přátelští s jakýmkoli hostem, a proto nejsou vhodní jako hlídací psi.

Laboratoře nejsou hlučné, pokud jde o štěkání, nejsou ani teritoriální, ale budou hlasité pouze při slyšení hluku z neviditelného zdroje.

Také sdílejí dobrý vztah s ostatními psy a kočkami, zvláště pokud jsou s nimi vychováni. Laboratoře jsou zvědavé, vždy si užívají společnost lidí a také vzrušující vůně. Proto je musíte udržet v záběru, jinak by se mohli z únikového umělce okamžitě stát a zmizet.

Jako pracovní psi

Kvůli jejich vrozenému čichu jsou policejními a vojenskými silami používány jako detekční psi ke sledování pašeráků, černých obchodníků, teroristů a zlodějů.

Tito psi jsou brilantní plavci, o nichž je známo, že dlouhodobě odolávají extrémně studené vodě, a jsou tak vhodní jako záchranní psi, kteří zachraňují lidi před vodou.

Laboratoře jsou oblíbené pro svou sladkou povahu a vysokou úroveň inteligence v žebříčku The Intelligence of Dogs od Stanleyho Corena, proto jsou využity při pomoci s postižením pomoci nevidomým a osobám s autismem a jsou také převáděny do nemocnic a domovů pro seniory uklidnit a utěšit je.

Který


Protože jsou bujní a energičtí, je třeba je pravidelně cvičit, což vyžaduje dvě dlouhé procházky za den spojené s dostatečným časem hraní venku i uvnitř. Byli by vaším dokonalým společníkem na lovu, který by vás potěšil tím, že během chvilky získáte mrtvé ptáky. Díky své inteligenci a hbitosti vynikají také v řadě psích sportů, jako je potápění v docích, sledování, hbitost, poslušnost a zkoušky v terénu.
Protože jejich voděodolný dvojitý kabát hodně vrhá, musíte je česat dvakrát nebo třikrát týdně pomocí kartáče s měkkými štětinami nebo chlupaté rukavice. Koupejte je ve dvouměsíčním rozpětí nebo v případě potřeby. Mezi další hygienické potřeby patří čištění zubů dvakrát nebo třikrát týdně, stříhání nehtů a čištění očí a uší.
Mají středně dlouhou životnost přibližně 12 let 3 měsíce, přičemž někteří z nich žijí až 19 let. Mezi běžné problémy, kterými trpí, patří dysplazie kyčle a loktů, luxace čéšky, oční choroby, jako je šedý zákal, retinální dysplazie, progresivní retinální atrofie, hluchota, autoimunitní onemocnění a problémy s obezitou.

Výcvik

Jsou inteligentní a temperamentní, takže jejich výcvik by nebyl únavný, ale aby to dobře zvládl, je potřeba pevný správce úkolů.

 • Socializace: Ačkoli mají vřelou a příjemnou povahu, socializace štěňat labradorů by jim pomohla identifikovat dobré od špatného. Měli by být zvyklí na lidi s různými fyzickými vlastnostmi a různými situacemi, díky čemuž by dokázali identifikovat, kdo cizí je hrozba a kdo ne.
 • Nácvik vodítka: Jsou nadšení a energičtí, známí také svou únikovou taktikou, a proto by se s výcvikem vodítka mělo začít již od jejich štěňat, jinak by dospělá štěňata mohla mít tendenci tahat za vodítko.

Zajímavosti

 • Bill Clinton byl známý tím, že dlužil labradorům jménem Seamus a Buddy.
 • Vladimir Putin měl labradora jménem Koni.
 • Několik kynologických klubů a organizací převzalo iniciativu mikročipování laboratoří, které mají také svá jména a adresy na obojku a visačkách, protože jim hrozí krádež.
 • Žlutá laboratoř je maskotem toaletních papírů Andrex od roku 1972, zatímco Michiganská státní univerzita měla také černé a žluté laboratoře jako Zeke pro Zeke the Wonder Dog.
 • Endal, černá laboratoř, předvedla pozoruhodnou dokonalost při vyzvedávání muže v bezvědomí pod autem, vyzvednutí mobilního telefonu, přikrytí ho dekou a také běh do sousedního hotelu pro pomoc.

Labradorský retrívr vs. zlatý retrívr

 • Labradorští retrívři jsou o něco větší než zlatý retrívr.
 • Laboratoře jsou robustní, pevné a svalnaté, zatímco zlatí retrívři jsou elegantní a elegantní.
 • Goldeny jsou měkké a jemné povahy než laboratoře.

Útoky labradorského retrívra

Ačkoli jsou temperamentní a přátelští, v minulosti se objevily zprávy o tom, že tento pes několikrát zaútočil na lidi, jako například lab retrívr, který v roce 1997 zabil 5letou dívku a 2letou v roce 1987.