Labmaraner

Labmaraner je velké psí plemeno produkované křížením a labradorský retrívr s Výmarský ohař . Vyznačuje se svalnatou postavou, dlouhou tlamou s velkými výraznými očima, tmavě našedlým nosem, dlouhými kudrnatými ušima a dlouhýma nohama s propletenými tlapami jako jeho labradorský rodič. Je to skvělý rodinný mazlíček i pro pohodového nebo nového majitele psa.Obrázky LabmaranerRychlé informace

Ostatní jména Mix Labraraner, Weimador, Labrador Retriever-Weimaraner
Kabát Jednovrstvé s krátkými, plochými a lesklými vlasy; delší srst je vzácná
Barva Tmavý/světle hnědý, žlutý, pevný černý, stříbrný/matný šedý kabát; jantarové, modrošedé nebo plné šedé oči
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sportovní
Životnost 10-12 let
Hmotnost 27-45,3 kg (60-100 liber)
Velikost a výška Velký; kolem 24 palců
Prolévání Minimální
Temperament Inteligentní, loajální, jemný, láskyplný, energický
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Spojené státy americké
Soutěžní registrace ACHC, DBR, DRA, DDKC, IDCR

Labmaraner Video


Temperament a chování

Labmaraner zdědí některé osobnostní rysy svého labradorského rodiče, což z něj činí věrného, ​​jemného a milujícího mazlíčka. Od přírody přátelský pes, usiluje o lidskou pozornost a rád zůstává v blízkosti svých rodinných příslušníků. Je trpělivá s dětmi a dobře se jí daří i s ostatními domácími mazlíčky. Jeho atletická a bujná dispozice však vyžaduje pečlivé pozorování, když jsou kolem mladších dětí, jinak by mohly být sraženy a zraněny.

Tento společenský a smečkově orientovaný mazlíček vždy rád pomůže svému majiteli při rodinných aktivitách. Stejně jako jeho rodič Výmarského ořechu trpí separační úzkostí, když zůstane sám několik hodin. Přestože neštěká na všechno, svého majitele na přítomnost vetřelce určitě upozorní. Díky tomu je vhodný pro sledování a ostrahu aktivit.shih tzu mix s bišonkem

Který


Labmaraners, kteří jsou velmi energičtí a živí, potřebují spoustu každodenních aktivit, aby svou energii spálili. Pro výchovu těchto psů jsou tedy vhodné domovy s dostatečným prostorem pro hraní a běh. Měli by být vycházeni každý den, což neznamená, že procházky po okolí uspokojí jejich cvičební požadavky. Aby byli fit, potřebují dynamické aktivity, jako je pěší turistika, běh a hraní. Vzhledem k tomu, že se tito poslušní psi rádi zdržují v blízkosti svých majitelů, nemusí být vždy vyřazováni na vodítku.
Krátký a hladkosrstý labmaraner nevyžaduje rozsáhlou údržbu. Česání jednou za každý druhý týden udržuje srst lesklou. Zatímco koupání vašeho mazlíčka jemným mýdlem se doporučuje pouze v případě potřeby, příležitostné suché šamponování zabraňuje hromadění nečistot.
Jako většina kříženců je také náchylný k dědičným zdravotním problémům. Může zdědit některé zdravotní stavy, jako je dysplazie kyčle a loktů, entropie, obezita a nadýmání od svých mateřských plemen. Zkontrolujte také některé obecné zdravotní problémy se psem, včetně průjmu, červů, blech a infekcí uší.

Výcvik

Přestože je jejich výcvik je snadný, jejich občasná tvrdohlavost je něco, co by nezkušení majitelé mohli těžko zvládat. Použijte pevnou a asertivní metodu školení, ale nebuďte ve svém přístupu drsní. Uveďte štěňata do jejich klece nebo přepravky, aby je přijala jako své bezpečné místo pobytu. Začněte se socializací a výcvikem poslušnosti brzy, abyste zabránili jejich nadměrné závislosti. To také omezí některé z jejich destruktivních chování, jako je žvýkání drobných předmětů pro domácnost a kopání děr ve dvorech.

Krmení

Váš pes labmaraner potřebuje výživnou stravu bohatou na bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály, aby podpořil vysokou aktivitu. Do stravy vašeho domácího mazlíčka můžete zahrnout kvalitní suché krmivo pro psy, ale dávejte jej pravidelně 4-5 šálků. Místo jednoho nebo dvou těžkých jídel byste to měli rozdělit na celý den.Zajímavosti

  • Jedná se o multitalentované psy a lze je použít k aportování, běhání, hbitosti a provádění triků.
  • Jsou dobří plavci a nevyhýbají se vodě.