Lab Pei

The Lab Pei je směsí labradorský retrívr a Číňané Shar-pei . Stejně jako jejich rodiče jsou to velmi inteligentní psi, kteří by ne vždy poslušně plnili příkazy, přestože jsou velmi oddaní svým pánům. Jedná se o velké psy s docela robustní strukturou, malými překrývajícími se ušima, s tváří velmi podobnou jejich laboratornímu rodiči. Oči jsou mandlového tvaru a jejich nosy jsou černé až tmavě hnědé. Tito psi mají často tendenci mít uvolněnou pokožku obličeje, i když ne tak vrásčitou jako šarpej.Obrázky Lab Pei


mix pitbull čivava

Rychlý popis

Také známý jako labradorský retrívr X Shar-Pei Mix, mix Shar Pei Lab
Kabát Drsné a drsné, krátké
Barvy Černá, tmavě pálená, hnědá, čokoládová, krémová, zlatá, bílá
Skupina (plemene) Kříženec
Typ Hlídací pes, hlídací pes
Délka života/očekávání 8 až 10 let
Hmotnost 45-65 liber (muži a ženy)
Výška (velikost) Střední; 18-25 palců (dospělí)
Temperament Pozorný, láskyplný, inteligentní, sociální, ochranný, energický, loajální
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Minimální
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Příležitostně
Hypoalergenní Ano
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA

Video: Štěňata Shar Pei Lab Mix


Temperament a chování

Tito psi mají obecně vyrovnaný, ochranný, milující temperament, který zdědili po svých rodičích. Nemělo by se však zapomínat, že jejich rodiče Sharpei mají také hrubou stránku. Pokud se dostanou většinou na stranu šarpeje, mohou být občas nezávislí, dominantní, výstraha , panský a odvážný.

Stejně jako jejich rodiče by se snažili chránit své rodinné příslušníky. Jsou citově reagující, milující, chytří a laskaví. Ačkoli nejsou vůči cizím lidem agresivní, varovali by, kdyby narazili na vetřelce, podivné zvuky nebo cokoli podezřelého. Díky tomu jsou také dobrým hlídacím psem. Jsou dobré s dětmi a jinými domácími mazlíčky za předpokladu, že absolvují správné školení a ve správném věku.shih tzu a bichon mix štěňata

Tento inteligentní pes je připraven vás potěšit. Na oplátku by však od svých blízkých očekávali určitou pozornost a náklonnost. Mohou se velmi snadno přizpůsobit a prosadit v rodinném životě, a tak z něj je dobrý bytový pes.

Který


Protože jsou průměrní až velcí psi, Lab Pei potřebuje docela dobré denní cvičení. Potřebují spoustu fyzické aktivity po celý den a prostorný byt jim vždy prospěje. Jejich cvičební požadavky lze splnit dlouhými procházkami a běháním. To by mělo udržet rovnováhu mezi jejich fyzickým a duševním zdravím a zabránit tomu, aby byli prostopášní a destruktivní.Mají vysoký herní instinkt a těšilo by je, kdyby dostali otevřený dvůr, kde by mohli běhat a hrát si. Než ale svého psa odpoutáte z vodítka, ujistěte se, že je oplocený a bezpečný.
Protože mají krátkou srst, je požadavek na péči o tyto psy mírný až snadný. Kartáčujte je jednou až dvakrát týdně, aby si zachovaly přirozenou záři. Všimněte si také, zda váš pes nemá rád vodu jako jeho rodič Sharpei. V takovém případě je koupejte velmi zřídka, jednou za rok, pokud si myslíte, že jsou opravdu nepořádní a potřebují jeden.

Psi s vráskami jsou náchylní k infekcím kůže. Pokud má váš mazlíček nějaké vrásky, pravidelně je čistěte otřením záhybů vlhkým hadříkem. Zbývající část péče, včetně stříhání nehtů nebo čištění zubů, je podobná jako u jiných domácích psů.
Stejně jako většina ostatních kříženců nejsou v lab pei stanoveny žádné specifické problémy plemene. Nelze však ignorovat obecné ani genetické problémy. Dysplázie je běžným problémem větších psů a oba jejich rodiče jsou na to náchylní. Podobně nelze vyloučit ani další problémy, jako je entropie, luxace, třešňové oko, ušní infekce, stenotické nosní dírky, těsné rty, malokluze, hypotyrooidismus, demodektický svrab, oleosa, horké skvrny, zápach kůže atd.

Výcvik

Ačkoli jsou tito psi dostatečně inteligentní na to, aby si snadno vybrali pokyny, povely a výcvik, ale pokud váš pes zaujal chování šarpeje, může ukázat nezávislou nebo zjevně tvrdohlavou povahu. To může mít za následek, že neposlechnou trenéra. V takovém případě je k tréninku zapotřebí velmi pevná ruka a dobrá dávka trpělivosti.

štěňata hnědého a bílého kokršpaněla

Pokud váš pes zjistí, že nejste dostatečně silní na to, abyste mohli být vůdcem smečky, je pravděpodobné, že převezme roli šéfa. Ve chvíli, kdy zjistíte, že váš pes vykazuje sebemenší problémy s chováním, můžete se poradit s profesionálním trenérem.

Dopřejte jim socializaci a školení pro domácnost od chvíle, kdy je přivezete domů od chovatelů. Trénujte štěňata důsledně a s pevnými rukama. Chvalte svého psa nebo mu dávejte pamlsky, kdykoli najde úspěch nebo projeví poslušnost.

Dieta/krmení

Váš pes má spoustu energie, a proto potřebuje být zdravý strava to by mu zajistilo optimální výživu. Dodržujte stejnou rutinní dietu jako ostatní velcí psi se stejnými energetickými hladinami. Pokud byste šli na suchá jídla, jako jsou granule, ujistěte se, že se držíte kvality a že jí poskytujete správné množství jídla.