Král Charles Yorkie

King Charles Yorkie je kříženec vyvinutý z čistokrevných plemen - Cavalier King Charles Spaniel a Jorkšírský teriér . Dědí roztomilý vzhled svých rodičů, tito psi se vyznačují r ound, tmavé oči, černý, trojúhelníkový nos a disketové uši . Tyto psovité šelmy také dělají dobré bytové psy.King Charles Yorkie Pictures


Rychlý popis

Také známý jako York-A-Lier, Yorkalier, Cava-Yorkie, Cavayorkie
Kabát Dlouhé, rovné, hedvábné
Barvy Hnědá, modrá, černá, černá s pálením
Typ Společenský pes, hračkový pes, hlídací pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 12 až 14 let
Výška (velikost) Střední; Maximálně 13 palců
Hmotnost 7-18 liber
Osobnostní rysy Milující, skromný, oddaný, aktivní, sociální, inteligentní, ochranný
Talenty/dovednosti Triky, lov, hlídání
Dobře s dětmi Ano
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Minimální
Hypoalergenní Neznámý
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci ACHC, DBR, DDKC, DRA, IDCR

Video King Charles Yorkie


Temperament a chování

Tito psi jsou jemní a láskyplní, s trpělivým vystupováním, jsou stejně dobří se všemi členy své rodiny, včetně dětí, což z nich dělá dobrého kamaráda. Na oplátku očekávají a užívají si určité pozornosti. Jsou také pohodlní s ostatními psy a domácími zvířaty v jejich domácnosti.

Vrozená loajalita těchto statečných psů se často odráží v jejich ochraně vůči jejich rodině. Hlídali by váš dům a dávali pozor na vetřelce a okamžitě by vám dali signál, kdyby ho našli. Toto plemeno není příjemné chladným teplotám.Který


Vzhledem k tomu, že jsou vždy plní energie, potřebují každodenní cvičení, jako je chůze a běh, nebo dokonce dostatečné množství času na hraní na uzavřeném dvoře.
Mají střední až dlouhou srst a vyžadují průměrnou údržbu. Pročešte vlasy měkkým kartáčem, abyste vyčistili odumřelé vlasy a udrželi srst lesklou. Jejich uši jsou chabé. Dávejte pozor na všechny možné infekce.
Dosud nebyly zaznamenány žádné zdravotní problémy specifické pro plemeno.

Výcvik

Poslušnost: Ať je váš výcvik zábavný pro oči vašeho psa. Naučte ho stát na místě, když ho vyšetřuje nebo ošetřuje veterinář, a ukažte své teplo mazlením nebo si dejte svačinu, pokud se chová jako hodný chlapec.

Socializace: Zaměřte se na pravidelnou socializaci vašeho štěněte, abyste se vyhnuli možnosti vzniku „syndromu malého psa“, což je u psů malého vzrůstu zcela běžné.Triky: Využijte inteligenci a horlivou povahu těchto snadno vycvičitelných psů tím, že je naučíte zajímavé triky a hry.

Dieta/krmení

Tito psi by denně potřebovali půl až jeden šálek suchého krmiva pro psy.