Kelpie border kolie mix


Kelpie Border Collie Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu Border Collie a Kelpie. Je zřejmé, že to bude mít silný pasoucí instinkt. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako border kolie nebo kelpie? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásné mixu Border Collie Kelpie Mix.



I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Kelpie Border Collie Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Kelpie Border Collie Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.







Zde je několik obrázků mixu Kelpie Border Collie Mix




Historie mixu Kelpie Border Collie

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají.Podepište prosím naše peticezastavit štěňata.



Historie border kolie:

Border kolie byla chována pro shromažďování a kontrolu ovcí v kopcovité pohraniční zemi mezi Skotskem a Anglií. Je známý svým intenzivním pohledem nebo okem, kterým ovládá své stádo. Je to pes s neomezenou energií, vytrvalostí a pracovním nasazením, což z něj dělá premiérapastevecký pes; dodnes je zvyklý na stádo ovcí na farmách a farmách po celém světě. Byli chováni tak, aby doslova běhali 15–20 mil denně po celé dny, a to při pohybu ovcí. Byli také chováni, aby odolali drsnému počasí. Možná budete chtít mít na paměti, když hledáte společníka a jestlivymít výdrž držet krok s nimi.



Historie Kelpie:

Podle Wikipedie je zde historie Kelpie. Předkové Kelpie byli prostě (černí) psi, kteří se nazývali Colleys nebo Collies. Slovo kolie má stejný kořen jako uhlí a důl (loď). Některé z těchto kolií byly na počátku 19. století dovezeny do Austrálie za účelem práce na farmě a byly chovány pro jiné druhy psů (případně včetně příležitostného dinga), ale vždy s okem na pracující ovce bez přímého dohledu. Dnešní plemena kolie vznikla až deset nebo 15 let poté, co byla Kelpie založena jako plemeno, přičemž první oficiální border kolie byla do Austrálie přivezena až po federaci v roce 1901.

Kelpies částečně pocházejí z Dingoes, přičemž 3–4% jejich genů pochází z původního australského psa. V době vzniku plemene bylo nezákonné chovat dingoes jako domácí mazlíčky, někteří majitelé dingo zaregistrovali svá zvířata jako Kelpies nebo Kelpie kříže. Kelpies a dingoes mají podobnou konformaci a zbarvení. Není pochyb o tom, že někteří lidé úmyslně spojili dingoes se svými Kelpies a někteří si myslí, že nejlepší ředění je 1/16–1 / 32, ale 1/2 a 1/4 bude fungovat. Vzhledem k tomu, že Dingo je od prvního evropského osídlení Austrálie považován za divokého zabijáka ovcí, málokdo tuto praxi přizná.

Prvním psem, který se jmenoval Kelpie, byla černohnědá fena s disketovými ušima, kterou koupil Jack Gleeson asi v roce 1872 z vrhu narozeného na stanici Warrock poblíž Castertonu, vlastněný Skotem Georgem Robertsonem. Tento pes byl pojmenován po kelpie, kelpie, mytologický tvar měnícího vodního ducha keltského folklóru. Legenda říká, že „Kelpie“ zplodil dingo, ale existuje jen málo důkazů pro toto nebo proti. V pozdějších letech byla označována jako „(Gleesonova) Kelpie“, aby ji odlišila od „(Kingovy) Kelpie“, její dcery.

Druhá „Kelpie“ byla „(Kingova) Kelpie“, další černá s pálením z „Kelpie“ od „Caesara“, štěněte ze dvou ovčáckých psů dovezených ze Skotska. Objevují se však výzvy, že tito dva ovčáci nebyli ze Skotska a mohli mít krev dinga. “(King's) Kelpie„ svázala prestižní Forbesův proces v roce 1879 a kmen byl brzy populárně označován jako „Kelpie's pups“, nebo jen Kelpies. Bratři Kingovi se připojili k jinému chovateli McLeodovi a vytvořili partnerství pro chov psů, jehož psi dominovali ve zkouškách v letech 1900 až 1920


Velikost a hmotnost mixu Kelpie Border Collie

Border kolie

Výška: 19 - 22 palců v rameni

jack russell cairn teriér mix

Hmotnost: 30-50 lb.

Životnost: 10-17 let


Kelpie

Výška: 17 - 20 palců na rameni

Hmotnost: 31 - 46 lb.

Životnost: 10 - 13 let


napůl zlatý retrívr napůl vídeňský pes

Osobnost mixu Kelpie Border Collie

Bude to velmi milý a dobromyslný pes. Budou skvělým společníkem a skvělým pomocníkem, který budete mít po boku. Jedná se o typ psa, ke kterému se budete chtít v noci vrátit domů, protože jsou velmi laskaví, loajální a jemní. Budou potřebovat spoustu cvičení a budou mentálně postiženi, protože jsou extrémně chytří. Někdy jsou pro vlastní dobro až příliš chytří. Bez ohledu na to, jaký je mix, budou poskakovat energií a nebudou dobré pro obyvatele bytů. Ve skutečnosti nebudou dobré pro lidi s nízkou energií. Budou muset chodit na velmi dlouhé procházky a túry KAŽDÝ DEN, aby je vyčerpali. Pokud nekontrolujete jejich energii, bude to ovládat vás. Je také nesmírně důležité socializovat svého psa. Zatímco mají přirozeně velmi pěkný temperament, socializace je nesmírně důležitá, aby jim pomohla naučit se, jak komunikovat s jinými psy. Mohli by také mít poměrně vysokou kořist, protože chtěli pronásledovat malé a rychlé věci. Bude to dobrý nápad dávat pozor na kočku nebo jakékoli jiné malé stvoření, dokud lépe nepochopíte jejich osobnost.


Kelpie Border Collie Mix Zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Kelpie smíchaná s border kolií může být náchylnádysplazie kyčelního kloubu atd

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.



Kelpie Border Collie Mix Care

Jaké jsou požadavky na péči?

Border kolie a kelpie jsou oba docela umírnění. Budou podle potřeby potřebovat běžnou péči a koupel, podle toho, jak se cítí.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Jedná se o vysokoenergetického psa, který to bude potřebovat od majitele. Jak jsem již uvedl dříve, byli chováni pro práci a běh po celý den, takže nebudou spokojeni, když budou jen ležet. Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Nebuďte překvapeni, když vás to začne stádovat, protože Border Collie má velmi silný pasoucí instinkt. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o extrémně inteligentního psa, který se bude snadno trénovat, může však být extrémně tvrdohlavý. Bude potřebovat silného a pevného psovoda, který je konzistentní a nedovolí, aby ho tento pes využil. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.

Americký býčí pes mastif mix


Krmení mixem Kelpie Border Collie

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek pomeranian

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky