Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack


Jack Russell Terrier Border Collie Mix je smíšený plemenný pes pocházející z chovu Border Collie a Jack Russell Terrier. Oba tito psi jsou přátelští s Jack Russell teriérem, který vrhá na partu trochu víc.Všimněte si, že by se to mohlo také nazývat Border Collie Mix Parsons Russell Terrier. Toho je samozřejmě dosaženo vyšlechtěním mužského teriéra Jack Russell Terrier s Female Border Collie, obvykle pomocí IVF. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako border kolie nebo teriér? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném Border Collie teriérovi nebo mixu.I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si vzali štěně Jack Russell Terrier Border Collie Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Jack Russell Terrier Border Collie Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Zde je několik obrázků mixu Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack
Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack History

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají.Podepište prosím naši petici, abyste zastavili štěňata.

Historie border kolie:Border kolie byla chována pro shromažďování a kontrolu ovcí v kopcovité pohraniční zemi mezi Skotskem a Anglií. Je známý svým intenzivním pohledem nebo okem, kterým ovládá své stádo. Je to pes s neomezenou energií, vytrvalostí a pracovním nasazením, což z něj dělá premiérapastevecký pes; dodnes je zvyklý na stádo ovcí na farmách a farmách po celém světě. Byli chováni tak, aby doslova běhali 15–20 mil denně po celé dny, a to při pohybu ovcí. Byli také chováni, aby odolali drsnému počasí. Možná budete chtít mít na paměti, když hledáte společníka a jestlivymít výdrž držet krok s nimi.

Historie Jack Russell teriéra:saint bernard velký pyrenejský mix

Jack Russell teriérnebo Parsons Russell jej pojmenoval od reverenda Johna Russella, který v polovině 19. století vyšlechtil jeden z nejlepších kmenů teriérů pro práci lišky v anglickém Devonshiru. Reverend Russell měl vášeň pro lov lišek a chov psů lovících lišky. Jack Russell teriéři jsou typem nebo kmenem pracovního teriéra; nejsou čistokrevní v tom smyslu, že mají širokou genetickou výbavu, široký standard a nechová se typově. To je důsledek toho, že byl od počátku na počátku 19. století chován přísně k lovu a od té doby jeho zachování jako pracovního plemene. Široký standard, rozmanité genetické pozadí založené na letech omezeného příbuzenského křížení a širokého křížení a velké rozmanitosti velikosti a typu, jsou hlavními charakteristikami, díky nimž je tento kmen teriéra známého jako Jack Russell tak jedinečným a všestranným pracovním teriérem.Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack Velikost a hmotnost

Border kolie

Výška: 19 - 22 palců v rameni

bígl smíšený s basetem

Hmotnost: 30-50 lb.

Životnost: 10-17 let


Jack Russell teriér -Parsons Russell

Výška: 10 - 15 palců na rameni

Hmotnost: 14 - 18 lb.

Životnost: 13-16 letJack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack Personality

Obě tato rodičovská plemena se snaží a žijí, aby potěšila své majitele. Oba jsou velmi energičtí psi s intenzivními osobnostmi. Celkově to pravděpodobně dělá docela dobrého rodinného psa. Včasná socializace a pozitivní posílení jsou pro všechny psy životně důležité. Je inteligentní, takže trénink by měl být mírně snadný. Měl by být spíše milující a rád by s vámi trávil spoustu času. Neplánujte ho nechat na dlouhou dobu osamotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Teriér smíchaný s border kolií může být náchylnýPotenciál pro alergie, epilepsii, dysplazii kyčelního kloubu a progresivní atrofii sítnice

fotky štěňat mini kníračů

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack Care

Jaké jsou požadavky na péči?

Border kolie a teriér jsou oba docela skromní chovatelé. Jack Russell teriér by měl od Border Collie odstranit některé z agresivnějších sklonů k vylučování. Budou podle potřeby potřebovat běžnou péči a koupel, podle toho, jak se cítí.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Jedná se o vysokoenergetického psa, který to bude potřebovat od majitele. Jak jsem již uvedl dříve, byli chováni pro práci a běh po celý den, takže nebudou spokojeni, když budou jen ležet. Netlačte na ně příliš silně jako Jack Russell teriér- Parsons Russell může vyrovnat část energie z Border Collie a nebude to pro ně dobré! Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Nebuďte překvapeni, když vás to začne stádovat, protože Border Collie má velmi silný pasoucí instinkt. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o extrémně inteligentního psa, který se bude snadno trénovat, může však být extrémně tvrdohlavý. Bude potřebovat silného a pevného psovoda, který je konzistentní a nedovolí, aby ho tento pes využil. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Jack Russell Terrier Border Collie Mix - Border Jack Feeding

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

štěňata čivavy a shih-tzu

Šálek pomeranian

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky