Jack Rat teriér

Jack Krysí teriér byl vyvinut křížením Jack Russell (anglické plemeno) a Krysí teriér který má americký původ. Pocházejí z rodiny loveckých psů a mají energii, inteligenci a hbitost svých rodičů. Toto psí plemeno, od hraček po střední velikosti, je malé hrudník, má uši trojúhelníkového tvaru a tmavě hnědé, černé nebo modré oči připomínající tvar mandle.Fotografie Jack Rat Terrier
Rychlé informace

Ostatní jména Jersey teriér, Jack-Rat
Kabát Krátký, hladký nebo některý může mít také rozbitý kabát
Barva Bílá s pálením nebo černými znaky (při dědění barvy těla po Jack Russell Terrier). K dispozici jsou další kombinace, jako je bílá, modrá, hnědá, černá, žlutá a červená
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhářský pes
Životnost 12 až 18 let
Velikost Střední
Hmotnost 20 až 25 liber
Výška 13 až 18 palců
Temperament Pozorný, trpělivý, energický, nebojácný, citlivý, inteligentní
Dobře s dětmi Ne, dokud nebude společenský
Hypoalergenní Ne
Štěkot Bude štěkat, aby upozornil svou rodinu na přítomnost vetřelce
Soutěžní registrace DDKC, IDCR, DRA, ACHC, DBR

Štěňata Jack Rat Terrier Video:


Historie plemene

Ačkoli není mnoho známo o tom, jak vznikl, toto plemeno bylo propagováno v letech 1990 až 2000 a díky své bdělé povaze a ostrému vonícímu instinktu může působit jako vynikající hlídací pes.

Povaha a osobnost

Jack Rat Terrier je pes s výraznou povahou. S pohotovou povahou milují hledání nových dobrodružství a jsou také velmi energičtí, když jsou v akci. Jsou ideální pro použití jako pracovní pes, pokud máte velkou farmu nebo žijete na venkově. Tito psi však budou mnohem krotší a láskyplnější, pokud budou vychováváni v mezích rodiny.Jack-Rat se může mísit s dětmi, které znají od štěňat, i když na jejich interakci s těmi malými musí dohlížet dospělý. Nejsou příliš přátelští s neznámými lidmi, přičemž jim zabere hodně času, než se s nimi seznámí.

Zábavnou vlastností jejich osobnosti je, že na rozdíl od své energetické povahy také zleniví, milují relaxaci nebo se přitulí ke svému majiteli, aby se vyčerpali.Který


Jejich vysoká aktivita by měla být dobře usměrněna tak, že je budete každý den asi třicet až čtyřicet pět minut procházet. Ačkoli se jim dobře daří v bytech, teriér Jack Rat je široce vhodný pro domy s oploceným dvorkem, což jim pomáhá běhat nebo pronásledovat míč. Nesprávné cvičení nebo dlouhodobá osamělost mohou vést toto plemeno k uchýlení se k destruktivním strategiím.
Směs Rat Terrier-Jack Russell nevyžaduje mnoho péče a měla by být kartáčována každý týden pomocí tvrdého hřebenu vyrobeného z plastu. V případě neupravených vlasů je nutné česání asi dvakrát týdně, aby se odstranily všechny mrtvé vlasy. Koupejte je pouze v případě potřeby, jednou za mnoho měsíců. Kromě toho udržujte oči a uši čisté a čistěte si zuby, abyste zabránili jakékoli infekci.
Protože jsou kříženci, nemají tendenci trpět žádnými známými zdravotními problémy, ačkoli někteří mohou zdědit určitá onemocnění po svých rodičích.

Výcvik

Teriér Jack Rat může občas vykazovat tvrdohlavost, potřebuje trpělivého trenéra, který by je vedl pevnými rukama, a také by pomohl překonat problémy s chováním, které jsou psům vlastní. Socializace a výcvik poslušnosti jsou pro štěňata teriérů nutností, aby mohli zmenšit své agresi vůči psům i cizím lidem a vyrůstají z nich něžní rodinní psi. Měli by být povinně vyškoleni na vodítku, aby když byli odvezeni ven, neimplementovali svůj instinkt honící kořist.

Krmení

S ohledem na svou energetickou povahu by měli dostat dietu bohatou na bílkoviny, vitamíny a minerály. Dobře by se hodilo domácí maso a výživná zelenina. Kromě toho pravidelně poskytujte tomuto plemenu teriérů suché krmivo pro psy asi tři čtvrtiny až jeden a půl šálku.

Zajímavosti

  • Jejich rys pronásledování kořistí pochází od jejich rodiče, Jack Russell Terrier, který vyhnal lišky z jejich doupěte.
  • Toto plemeno je schopné ovládat škůdce, což je kvalita zděděná po krysím teriérovi.