Jack-A-Bee

Jackabee je malé plemeno, které vzniklo křížením mezi Jack Russell Terrier a Beagle . Ačkoli se jeho vzhled a rysy navzájem liší, obvykle se podobá svému teriérskému rodiči, ale má a beagle tvář. Uši Jackabee se vyznačují svalnatým tělem se skvrnami a dlouhým ocasem. Mohou být velké a pružné nebo krátké a rovné jako teriér.Obrázky JackabeeRychlé informace

Ostatní jména Směs teriérů a bíglů Jack Russell, jack-a-bee
Kabát Tenký, hrubý, hladký bez podsady
Barva Bílá nebo krémová s pálením, černou a červenou skvrnou
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Pes, teriér
Životnost 12-16 let
Hmotnost 18-35 liber (8,16-15,9 kg)
Velikost a výška Malý; V průměru 15 palců
Prolévání Konstantní
Temperament Milující, inteligentní, ostražitý, loajální
Hypoalergenní Ano
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země původu Spojené státy americké
Soutěžní registrace IDCR, DRA, DDKC, ACHC

Video Jackabee:

Temperament a chování

Jelikož je od přírody milující, přátelský a věrný, těší se lidské pozornosti a rád tráví čas se svou rodinou. Tento rodinný mazlíček je dobrý s malými dětmi i s ostatními domácími mazlíčky a funguje jako skvělý kamarád. Pes však může projevovat úzkost a ostýchavost kolem cizích lidí, o což se dá postarat pořádným výcvikem vašeho mazlíčka v jeho štěněcím věku. Převážně pes se sladkou povahou může někdy vykazovat známky agresivity, zvláště pokud je vystrašený. Díky své aktivní a pohotové dispozici odvádí skvělou práci jako hlídací pes, který upozorňuje své majitele. Mají silný čich a hodně čichají, aby sledovali zdroj vůně.

Který


Protože je toto plemeno přirozeně aktivní a hravé, může se stát ničivým, pokud nebude dobře cvičeno. Vezměte ho na dlouhou, svižnou procházku každý den, ale zajistěte si to na vodítku. Abyste byli klidní a šťastní, vyžaduje to spoustu duševní i fyzické stimulace. Vezměte svého domácího mazlíčka na dlouhou a rychlou procházku každý den, ale ujistěte se, že ho budete mít na vodítku. Miluje rychlý běh, stejně jako skákat vysoko do vzduchu, a proto vyžaduje dostatek prostoru v podobě velkých oplocených yardů, aby mohl volně hrát a běhat.
Přestože je k udržování jeho údržby nutná minimální péče, měli byste jeho srst pravidelně kartáčovat, abyste odstranili odumřelé chloupky. Doporučuje se občasné koupání, aby byla srst čistá a hygienická.
I když je zdravé plemeno, je známo, že směs beagle-jack russell trpí specifickými alergickými reakcemi, včetně nosních alergií, svědění kůže a červených, svědivých a vodnatých očí.

Výcvik

Díky své vysoké inteligenci je jackabee schopen rychle se naučit příkazy. S jeho tvrdohlavou a nezávislou povahou je však těžké se vypořádat, což vyžaduje pevné, trpělivé a důsledné tréninkové metody. Protože má inherentní lovecký instinkt, je nezbytné seznámit štěňata s metodami výcviku poslušnosti a také stanovit nad nimi autoritu. Socializace a trénink na nočník jsou stejně důležité pro omezení jakéhokoli nežádoucího chování v budoucnosti.

Krmení

Pravidelně mu poskytněte jeden a půl až dva šálky organického suchého granulátu bez konzervačních látek. Do jídelníčku lze zařadit několik příležitostných dobrot, jako je mrkev, žvýkačky ze sladkých brambor a další pochoutky, včetně tuňáka a lososa. Určitě si ale zkontrolujte jeho denní příjem kalorií.Zajímavosti

  • Agilní a ostražitý, Jackabee funguje dobře při úkolech, jako je lov, pozorování a předvádění triků.
  • Snadno se rozptýlí a může se rozběhnout za menšími zvířaty, pokud je vypustíte venku.
  • Někteří jackabee hlasitě štěkají a připomínají charakteristické vytí bígla.